İçeriğe Yönlendir

Peugeot 308 Dizel Otomatik Alinir Mi ?

Mehmet Cihat

Recommended Posts

Mehmet Cihat

Arkadaşlar peugeot 2010-11 model 1.6 hdi premium plus modeli hakkında düşünceleriniz nelerdir hem cam tavan sunroof takıntımı hemde otomatik takıntımı karşılayan bir araç fiyatlarıda gerçekten bu piyasaya göre uygun ne dersiniz alınır mı

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Motora diyecek yok.Hem güçlü hem de oldukça cimri.İç mekan çok ferah ve geniş.Hele bir de cam tavan olursa tadından yenmez heralde.Yalıtım gayet başarılı ama bozuk yolda trim sesi bolca var.Yoş tutuş ve frenler çok iyi.Ses sistemi orta karar.Süspansiyon facia...

Otomatik nasıl bilmiyorum ama manuel de vites geçişleri çok iyi.Motor soğukken bile hiç zorlanmıyor.Focusta ,astrada soğuk motor özellikle 1 ve 2 çok zor geçiyordu.

Kısaca kesinlikle memnun  edecek bir otomobil.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Vites sıkıntılı diye biliyorum..manuel dahs iyi bence..şimdi yeni kasalarda şanzıman değişti sanırım..birde 2.eli çok ölü maalesef..508 ile Passat neredeyse aynı fiyat alırken 2.elde yarı yarıya..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Motora diyecek yok.Hem güçlü hem de oldukça cimri.İç mekan çok ferah ve geniş.Hele bir de cam tavan olursa tadından yenmez heralde.Yalıtım gayet başarılı ama bozuk yolda trim sesi bolca var.Yoş tutuş ve frenler çok iyi.Ses sistemi orta karar.Süspansiyon facia...

Otomatik nasıl bilmiyorum ama manuel de vites geçişleri çok iyi.Motor soğukken bile hiç zorlanmıyor.Focusta ,astrada soğuk motor özellikle 1 ve 2 çok zor geçiyordu.

Kısaca kesinlikle memnun  edecek bir otomobil.

metin abi sen kullanıyorsun manuel alsak memnun kalırız diyorsun yani, ikinci elde peynir ekmek gibi gitmesini beklemiyorum çünkü fiyatlarının uygun olmasının sebebi bu olsa gerek ama cam tavan vs özellikler beni cezbetti

Yorum bağlantısı
Volkan Turkmen

Ben deneme amaçlı kullandım, vites geçişleri beni memnun etmedi, tam otomatik değil robotize edilmiş standart kavrama var. Vites geçişlerinde araba yığılıyor.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

2 hafta önce 2006 Focus tdci ghia satıp 2011 308 hdi otomatik alan arkadaş süspansiyon hariç çok memnun.

İkisi de psa motor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Arkadaşlar peugeot 2010-11 model 1.6 hdi premium plus modeli hakkında düşünceleriniz nelerdir hem cam tavan sunroof takıntımı hemde otomatik takıntımı karşılayan bir araç fiyatlarıda gerçekten bu piyasaya göre uygun ne dersiniz alınır mı

1.6 e-hdi diye gecenlerdenmi mehmet kardeşim. Öyle ise ikinci elde baya temizini bulup şanzuman beklentini yüksek tutmamalısın bence. Manuel şanzumanın otomatikleştirilmiş hali. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Otomatik konusunda bayagi olumsuz yorum okudum kalkislarda sarsinti gibi vs. 1.6 hdi model baktigim araclar e hdi degiller. E hdi motorlarla arada yaklasik ,8.000 tl var

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

ilk iki vites geçişinde ki yığılmalar beni rahatsız etmez dersen otomatiği bile iyi İstanbul gibi bi şehirde manuel artık iyice dert olmayab başladı.

Arka süspansiyon tıkırtılar yapar ama zamanla alışırsın.

Yalıtımı çok iyi ne motor ne rüzgar ve yol sesi o konuda çok rahat edersin.

Bi de hızı belli etmiyorlar otoban kullanımında bi bakmışsın hız sınırının çok üzerine çıkmışsın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Arkadaşımda otomatik vardı kullanma imkanım oldu biraz. Süspansiyonları bana focus gibi geldi. Performansı tatmin ediyor, yanlış hatırlamıyorsam 112 hp idi 1.6 dizeli. Benim focusla ulaşamadığım hızlara 308 ulaşmıştı. Ben olsam 1 de mi kalsam 2 ye mi atsam diye karar veremeyen, yığılıp kalan otomatiğe fark vermezdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Dizel+ otomatik kombinasyonu en iyi ve sorunsuz araçlardan diye biliyorum. Benim çok hoşuma giden bir ara. Hele e-Hdi motorlu bi otomatiğini bulursan kaçırma derim. Gerçi modeli ve bütçeyi yükseltmek gerekir o zaman.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

O şanzıman gerçekten çok verimli ama vites geçişleri felaket.Resmen direksiyona doğru kerkiniyorsunuz vitesler geçerken.Ben 508 test sürüşü yaptım ve hayal kırıklığı yaşayarak arabadan indim.Yeni tam otomatik şanzıman iyi diyorlar ama onu sürmedim.Onun dışında bildiğim bir sorunu yok.Yakın bir arkadaşım 3 senedir manuel olanını kullanıyor ve sıkıntı yaşadığını duymadım.

Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Aynı şanzımanlı 308 de 508 de kullandım,vites geçirirken nazik olcaksın devrini güzel ayarlicaksın alışman gerekiyor yoksa geçerken baya bi sarsıyor.Onun haricinde gül gibi araba Motoru şasisi güzel yol tutuş güzel süspansiyonda fransız normaldir.Premium Plus full donanımlı oluyordu birde cam tavanı varsa binilcek araba.

Yorum bağlantısı

Bir süre kullanma fırsatım olmuştu tavsiye edeceğim bir araç. Şanzıman auto6r yarı otomatik. dsg konforu beklemeyin kalkışta ve 1 den 2 ye geçerken biraz sarsıntı mevcut. Dizel otomatik kombinasyonunda bana göre alınabilecek araçlardan. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Forum fransıza mı dönüyor noluyor ? :)

Süspansiyonların sert olması mı şikayet edilen ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Eski araçlarımdandır 308. Severim kendisini ama yeni kasasını beğenmedim. Eski kasa daha çok hoşuma gidiyor. Tavsiye ederim, memnun kalırsınız.

Yorum bağlantısı
Serkan Erden
(düzenlendi)

kardeşimde 2011 envy paket olanı var. aracı kullandım. hızlanması çok iyi.torku tatminkar. şanzumanla ilgili sıkıntısı yok. orjinal yazılım attırdı aracına. sadece enjektöründen 1 tanesinde küçük bir sıkıntı var. yakıtı biraz dengesiz atıyormuş. acil değişmesi gerekmediğinden elletmedi. 600 tl. değişim maliyeti varmış. ekonomisi güzel. genel anlamda memnun diyebilirim.

tarihinde Serkan Erden tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
(düzenlendi)

1.6 hdi ile e hdi arasında 1 litre kadar yakıt farkı oluyor.Biraz daha tasarruflu.Arkadaşımda e hdi var.Bendeki hdi.Onun şehir içi ortalaması 5.5-6  benimki 6,2 ile 6,5 arası değişiyor.(Maraşın her tarafı yokuş , birde 4+4   8 km günlük) Ama aradaki fiyat farkı çok fazla gerçekten.

Manuel kullanırım siyah rengide severim dersen ben satmayı düşünüyorum.Focus hastalığım nüksetti bir süredir..Pejo alacak veya satacaksan buraya gel.Pejo cennetidir Maraş..Ayrıca kebapları da güzeldir.

Aracımın konusu:http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/268886-2011-pejo-308/

tarihinde Metin Mankal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Vites geçişlerini çok fazla hissedersiniz. Ben bu araçtan yeğenime almayı düşünüyordum daha sonra vazgeçtik. Manueli alınabilir.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Yakıt üzerine kurulmuş bir araç. ...vitesine alışmak lazım. ..yolda gidişi çok iyi...atak. ..biraz dar...sessiz motor...sert plastik...arka da oturan için sıkıntılı. ..alınır. ..satarken biraz beklemek gerek...parçası ucuz...bakımı kolay...Ford'dan daha sterssiz kullandığım bir araç. ..

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Yakıt üzerine kurulmuş bir araç. ...vitesine alışmak lazım. ..yolda gidişi çok iyi...atak. ..biraz dar...sessiz motor...sert plastik...arka da oturan için sıkıntılı. ..alınır. ..satarken biraz beklemek gerek...parçası ucuz...bakımı kolay...Ford'dan daha sterssiz kullandığım bir araç. 

abi peki bir alfa kadar filanda yavaş gitmiyordur heralde piyasada değil mi elime yapışmasınıda istemem aracın yani  :)

Yorum bağlantısı

Sportium da guzel Cihat. Xenon+cam tavan opsiyonu bu donanimda var ama hepsinde xenon olmuyor.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Forumdan Cüneyt Işıkkent'te var valide hanım sürüyor, onlar memnun. 

Gidişi güzel bende daha önce kullandım ilk kalkış viteslerinde hunharca gazlanmadığında alışılırsa vites güzel aslında. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ali Gök

2015 dizel 308 alacak bir arkadaşım. otomatik şanzımanı nasıl bunların aısın die okumuş bir yerde varmı aslı ?

eat6  kodlu sanırım. tork konventörlü  kavramasız klasik otomatikmi var üzerinde . 

alsak bizi üzermi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...