İçeriğe Yönlendir

Çakmaklık Sürekli Elektrik Veriyor...

Halil İbrahim Bilgiç

Recommended Posts

Halil İbrahim Bilgiç

merhabalar arkadaşlar

aracıma kamera aldım bugün geldi ve denemesini yaptım

aldığım kameranın modeli g1w-c ve normalde kontak açılınca açılıp kontak kapanınca hemen kapanması lazım

fakat çakmaklık sürekli elektrik veriyor kontak kapalıyken de kamera çalışıyor açıkken de.

bu şekilde kullanırsam sabah sanırım aküyü boşaltırım

önerileriniz neler olabilir nasıl halledebilirm bu sorunu ? 

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel
(düzenlendi)

Tavan lambasından alıyorlardı sanırım

F3 yaklaşık 11 dk sonra kesiyor elektriği eminmisiniz elektriğin kesilmediğine?

tarihinde Volkan Dinçel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ford araçlarda bu şekildedir. sigorta panelinden uygun bir aksesuar kısmından alınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bizzat bildiğim araçlar. 

Focus1 kesmez.. 

Mondeo2 kesmez.

Mondeo3 kesmez.

Ben iki defa akü bitirdikten sonra, çakmağın olduğu bölüme kontak hattından elektrik çektim ve bir röle koydum. 

Kontak röleyi tetikleyince çakmağa, çakmak hattının elektriği gidecek şekilde bağladım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Kugada kesmiyor elektriği..

Belli bir süre sonra aracın elektriği kesmesi daha doğru değil mi? Neden kesmiyor ki?

Yorum bağlantısı
Hasan Ekci

Focus 2,5 da kesmiyor. Telefonumu şarja takıp, kapıları kilitleyip gidebiliyorum. Ben memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil İbrahim Bilgiç

Belli bir süre sonra aracın elektriği kesmesi daha doğru değil mi? Neden kesmiyor ki?

kesmiyor volkan bey ben de anlamadım kontağı kapatıyorum baya bekliyorum ama kamera hala çalışıyor

Bizzat bildiğim araçlar. 

Focus1 kesmez.. 

Mondeo2 kesmez.

Mondeo3 kesmez.

Ben iki defa akü bitirdikten sonra, çakmağın olduğu bölüme kontak hattından elektrik çektim ve bir röle koydum. 

Kontak röleyi tetikleyince çakmağa, çakmak hattının elektriği gidecek şekilde bağladım. 

mehmet abi ben de ya tavan lambasının oradan ya da kontaktan düşünüyorum

elektrikçiye gitsek kolaylıkla halleder sanırım

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ordan şarj edebilirsin kapalı devredeyken.

araç parketmişken aksesuar kullanabilirsin ikide birde kontak açmak gerekmez

sigara içmeni destekler

Yorum bağlantısı
Halil İbrahim Bilgiç

Focus 2,5 da kesmiyor. Telefonumu şarja takıp, kapıları kilitleyip gidebiliyorum. Ben memnunum.

bana biraz tehlikeli gibi geldi 

Yorum bağlantısı
Halil İbrahim Bilgiç

Kaliteli bir şarj aletim var, telefonuma uygun akım ve gerilimde. Tabiki elektriğin olduğu her yerde risk vardır. 

http://www.vatanbilgisayar.com/f8j018cwblu-universal-arac-sarj-cihazi-5v-1000mah-mavi.html

tabiki kaliteli olabilir ama ben evde bile telefonu akşam şarjda bırakıp sabah çekenlerden değilim

kaldı ki arabada yapıyosunuz siz :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aynı sebeple. Elektriği kesmeyen çağmaklığım da var.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ekci

tabiki kaliteli olabilir ama ben evde bile telefonu akşam şarjda bırakıp sabah çekenlerden değilim

kaldı ki arabada yapıyosunuz siz :)

Yeni nesil telefonların şarj devresi yazılımla kontrol ediliyor. Şarj dolunca akım kesiliyor. Şarj aletiniz ve telefonunuz iyi ise sorun olmaz Ama tedbirli olmayıda severim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

bende çakmaktan hariç 12 volt çıkışı var :blush:

çakmağın elektriği kesiliyor,diğeri kesilmiyor.

f 2,5 larda da kolçağın içinde vardı sanırım 12 volt çıkış.

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
(düzenlendi)

aracım focus 2,5 ama çakmaklık kapıları kilitedikten sonra yol bilgisayarı ekranı ışığı kapandıgı anda cakmaklıga da elektrik gelmıyor. aracımda hatta navıgasyonu acık bırakırım enerjı kesılınce otomatık uyku   oduna gecer. kesılmemesı sorun bencede.

tarihinde Serkan Gülderen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halil İbrahim Bilgiç

evet kesilmemesi bence de sorun ama kesilmesin diye sanayinin yolunu tutan da var :)

kontak veya tavan lambasından alcam elektriği hangis daha uygun olur acaba ?

veya aracı çalıştırınca kamerayı çakmak girişine takıcam,stop edince de çıkartıcam çakmaklıktan

unutursak aküyü elimize alırız orası da var tabi

Yorum bağlantısı
Halil İbrahim Bilgiç

türkiye'den bulamaz mıyız olgu abi

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

aracım focus 2,5 ama çakmaklık kapıları kilitedikten sonra yol bilgisayarı ekranı ışığı kapandıgı anda cakmaklıga da elektrik gelmıyor. aracımda hatta navıgasyonu acık bırakırım enerjı kesılınce otomatık uyku   oduna gecer. kesılmemesı sorun bencede.

3 yıl kullandım çakmağın kesildiğini görmedim. Müdahale edilmiş olabilir mi acaba ?

evet kesilmemesi bence de sorun ama kesilmesin diye sanayinin yolunu tutan da var :)

kontak veya tavan lambasından alcam elektriği hangis daha uygun olur acaba ?

veya aracı çalıştırınca kamerayı çakmak girişine takıcam,stop edince de çıkartıcam çakmaklıktan

unutursak aküyü elimize alırız orası da var tabi

Kontak uygun, tavandaki elektrik sürekli şasi 30 dakika daha gelir kontak kapandıktan sonra. Kapıları açık bırakın tavan lambasının söndüğünü görürsünüz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

türkiye'den bulamaz mıyız olgu abi

Bence çok zor 3 haftada geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil İbrahim Bilgiç

bugün çakmaklığı kontağa bağladım kontağı kapatınca kamera kapanıyor ancak bu sefer de yarım kontak çevirince kamera çalışıyor,tam kontak yapıp aracı çalıştırınca kamera kapanıyor.bu neden olabilir ?? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

sigorta panelinden geri vites lambası sigortasına felan oralara bir yere bağlayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

bugün çakmaklığı kontağa bağladım kontağı kapatınca kamera kapanıyor ancak bu sefer de yarım kontak çevirince kamera çalışıyor,tam kontak yapıp aracı çalıştırınca kamera kapanıyor.bu neden olabilir ??

Yanlış hatta bağlamışınız
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Sebep + çözüm  ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...