İçeriğe Yönlendir

2011 Mondeo 2.0 Tdci Ile Ford Focus 1.6 Ti-Vct Arasında Kaldım

Emre Akgun

Recommended Posts

Emre Akgun

Merhaba arkadaşlar,

İlk defa Ford marka bir araç alacağım.  2011 Mondeo 2.0 TDCI Trend ile 2012 Ford Focus 1.6 TI-VCT trend arasında kaldım. Bu araçlardan hangisini önerirsiniz? Kilometreleri 100 bin'in altında ve birbirine yakın.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Vergi problem değilse tabiki mondeo :) Çok ayrı klasmanın araçları ve motorları :) Bu arada ilk demişsiniz ama Profildeki araç 2009 Mondi 2,0 tdci?

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Ne tür bir araca ihtiyacınız var  yılda kaç km yapacaksınız focusu lpg  ilemi kullanacaksınız vs vs düşünmek lazım.

he ayrıntıyı boşver alınacak olanı söyle diyorsanız bence dizel mondeo 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halit Demir

az daha fark koyup focus 1,6 ti vct tıtanyum almak mantıklı bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Mondinin vergisi senelik 2136 lira.

Focus'un vergisi bu sene 997 seneye 748 lira.

Bunlar da belirleyicidir sanırım.

Ama gönül Mondi ister. İmkan varsa tabiki Mondi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halit Demir

şöyle bi ayrıntı da var ilk fordum diyor yani usta arayışı parça tedariki gibi konularda focus avantajlı . mesela benim tamircim  focusda çok iyi yaygın olduğu için ama sorsam atolyesine belkı hiç mondeo girmemiştir:) bi de arkadaşımızın yaşı genç araçdan sıkılıp değiştirme isteği olabilir bunda da yine focus önde 2. elde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Arada kalmanizi gerektirecek tek detah focusun daha yeni model olmasi sanirim. 2.0 aeadin vergisini kontrol ettiginizi dusunerek yaziyorum arkadaslarin dedigi gibi mondeo tabi ki.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

şöyle bi ayrıntı da var ilk fordum diyor yani usta arayışı parça tedariki gibi konularda focus avantajlı . mesela benim tamircim  focusda çok iyi yaygın olduğu için ama sorsam atolyesine belkı hiç mondeo girmemiştir:) bi de arkadaşımızın yaşı genç araçdan sıkılıp değiştirme isteği olabilir bunda da yine focus önde 2. elde

TI-VCT den anlayan ustamı çoktur yoksa tdci den mi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Vergideki fark, ve bakım masrafları, yakıt tasarrufu ile kompanze edilir. Keyfi kar kalır diye düşünüyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

2011 focus ve mondeo kullanmış biri olarak yorumum şöyledir. 

İkisi de ayrı ayrı keyif veren arabalar. Birbirlerine üstün gelen yönleri mevcut.

Focus şehir içinde kullanım kolaylığı bakımından daha kullanışlıdır. Manevra mesafesi kısadır. Direksiyon tepkileri daha iyidir. Daha genç gösteren bir tasarıma sahiptir. Yedek parçaları daha uygun fiyatlıdır. 2. eli daha kuvvetlidir. Modifiye etmek daha kolaydır.

Mondeo ise uzun yol canavarıdır, sürücüsünü hiç yormaz. Güçlü motorlu versiyonu asla gitmiyorum demez. Çok konforludur. Oturaklı arabadır. Yol tutuşu daha iyidir. Focusa göre daha prestijlidir. Arka koltuktakiler yayıla yayıla seyahat eder. İnanılmaz bir bagaj genişliğine sahiptir. gibi gibi sıralanabilir.

1.6 atmosferik comfort focustan 2.0 ecoboost selective mondeo ya geçince bunları gözlemledim. Sizin seçenekleri düşününce kişisel görüşüm mondeo dan yana. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Halit Demir

TI-VCT den anlayan ustamı çoktur yoksa tdci den mi ?

araçta tek arızalanan yer motor değil . esas kişiyi yoracak arızalar motor harıcı kısımlar geçen konusunu açmıştım bulunduğum ilde çözebilen çıkmadı parça da yokdu üstelik,  mondeo nun çok daha zahmetli olacağına inanıyorum . tabiki her araba arıza açacak diye bi kaide yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

araçta tek arızalanan yer motor değil . esas kişiyi yoracak arızalar motor harıcı kısımlar geçen konusunu açmıştım bulunduğum ilde çözebilen çıkmadı parça da yokdu üstelik,  mondeo nun çok daha zahmetli olacağına inanıyorum . tabiki her araba arıza açacak diye bi kaide yok

haklısınz tabiki tek yoracak yer motor değildir. lakin genellikle arabanın motor kısmıyla işimiz olur kaporta kısmı heryer de aynı.

elektronik devrelerse bahsettiğiniz sorun açınca her araçta çözmek zor olabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Aile genişse uzun yolda çok yapıyorsanız . Mondeo çok iyidir . Şehir içinde özellikle yoğun istanbul trafiğinde 9 lt nin altına düşmez yakıtı . Uzun yolda 5 ile 6 lt arasında ortalama ile sürüş yapabilirsiniz . Ortalama özel serviste bakım fiyatları 400 ile 500 tl arasıdır . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...