İçeriğe Yönlendir

Vitesin Üstüne El Konulmalı Mı?

Eren OZEN

Recommended Posts

İbrahim Bark

Zamanın birinde Temel otomobil almak için yazılmış, sırası gelip aracı teslim alamak için arkadaşı Dursun ile otomobil bayisine gitmişler. İşlemler tamamlanıp, otmobili heyecanla teslim alıp, geri memlekete dönmek üzere yola çıkmışlar, Biraz meraktan ve biraz da motor şimdi sağırdır açalım düşüncesi ile Temel yüksek devirlerde ve sık aralıklarla vites değiştirerek aracını sürmeye devam etmiş. Tabi bizim Dursun da onu gözleri le sürekli takip edyormuş. Yolun bitimine az kala vites kolu birden Temelin elinde kalmış ve zor bela aracı kenara çekip durdurabilmiş. Bunun üzerine Dursun Temele çıkışmış ve - Haçan pen anlamişidum hapuni koparacağuni, yol boyunca p...yiyeni bi rahat pırakmadun.... Oynadun durdun demiş.

Kazasız, huzur ve neşe dolu sürüşler formdaşlar.... 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

Ben elimi vitesin üzerine koyup, sol kolumu da camdan aşağı sarkıtıyorum.. Denge önemli..

bütün bunların üstüne bir de koltuğa yan oturunca, az yakıyormuş diyolla  :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

bende geçenlerde kezkaza böyle bir bilgiye denk geldim, artık vites üzerinde tutmuyorum elimi.

fiestanınkitapçığında böyl birşey yazmıyor ama bazı araçlarda yazıyormuş

NABQy5.jpg

kaynak: http://forum.donanimhaber.com/m_63299913/tm.htm

Honda galiba bu marka, iyice malzemeden çalmaya başladı bu caponlar da, hiç yakistiramadim [emoji1]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

bütün bunların üstüne bir de koltuğa yan oturunca, az yakıyormuş diyolla :tongue:

O zaman Şahinci oluyorum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

bende geçenlerde kezkaza böyle bir bilgiye denk geldim, artık vites üzerinde tutmuyorum elimi.

fiestanınkitapçığında böyl birşey yazmıyor ama bazı araçlarda yazıyormuş

NABQy5.jpg

kaynak: http://forum.donanimhaber.com/m_63299913/tm.htm

Bu kitapçığı yazan ilkokul çocuğu seviyesindeki birine anlatıyor gibi yazmış.

Pes yani "sıcak havada vites topuzu elinizi yakar".!!!

Yok artık. "Ali topu at"

Elinizi el fireni'nin üzerine koymayın da, ne yaparsanız yapın.

Yorum bağlantısı
Eren OZEN

Kol dayamanız yok mu yaa :)

Benim kol dayamam yok aaaaabiiiiiiii :(

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Ben elimi vitesin üzerine koyup, sol kolumu da camdan aşağı sarkıtıyorum.. Denge önemli..

:D  :D :D  :D  :D  

Benim kol dayamam yok aaaaabiiiiiiii :(

Benim gibi yap abi o zaman, çocuk çantasını iki kolduğun arasına sıkıştır. Al sana koltuk dayama. Ben Türk'üm Tabıııı abi. :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Sol kol dışarda sağ kol direksiyonda. Güvenlik önemli. Ayrıca sol kolumla virajlarda kaymamak için kapıya tutunuyorum. Tek nokta kemere destek olsun diye.  :D

Tek sıkıntı yakında güneşten sol kol zenci gibi olur yine, sağ kol bembeyaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Araba kullanırken herhangi bir vitesle gereksiz oynamaları bende caiz bulmuyorum [emoji5]

Eller direksiyonda gözler yolda olmalı.

Herhangi bir vites  :unsure2:  :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Araba kullanırken herhangi bir vitesle gereksiz oynamaları bende caiz bulmuyorum [emoji5]

Eller direksiyonda gözler yolda olmalı.

[emoji33][emoji33][emoji33][emoji33]

Gerçi Rover cam lastiği parçalayacak şeklinde kullanıyorsak dediğin doğru [emoji23][emoji23][emoji23]

Yorum bağlantısı
Eren OZEN

Vay arkadaş ne mübarek şeymiş bu vites :D sormaz olaydım :D gidip koparıcam şimdi yerinden

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

[emoji33][emoji33][emoji33][emoji33]

Gerçi Rover cam lastiği parçalayacak şeklinde kullanıyorsak dediğin doğru [emoji23][emoji23][emoji23]

Bikere trafiğe kapalı alandaydı o rover kadranında gördüğün 250 km hız[emoji8]
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bikere trafiğe kapalı alandaydı o rover kadranında gördüğün 250 km hız[emoji8]

Kapalı alanda 3 radar [emoji23][emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Diyet yapsana sen[emoji382] [emoji382]

Değil mi [emoji30][emoji30][emoji30]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...