İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Sol Önden Gelen Ses?

AYTEKİN CAN

Recommended Posts

AYTEKİN CAN

herkese merhabalar.araç focus hb 2004. parke taş döşeli yolda geliyor ses genelilkle, demir demire çartpar gibi tıırrrt tırrt :)(umarım tarif edebilmişimdir.)diye. sıcak asfalt yolda gelmiyor.. tecrübeli abilermizin yorumlarını bekliyorm. z rot falan değişti. ses devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

bendede vardı böyle bir ses parke yolda geliyor asfaltta yok.Bendeki ön sol tekerde idi.Aracı krikoya kaldırıp tekeri söktüm balata değişiminde balata yayını takamamışlar o parke yolda çok ses yapıyor.Yarım saat cebelleşmeden sonra yayı taktım :D ilmini bilmeyince zor takılıyor.Sonra ses mes kalmadı.Yalnız bu bahsettiğim tiz bir sesti demir çarpması gibi.Sizinkisi tırrrrt gibi birsesmiş hiç duymadım böyle ses,z rotlar ve amartisörler bozulduğunda tok ses çıkarır.Kulağı hassas işin ehli biri ile aracı test edin anlayacaktır problem nerde.

Yorum bağlantısı
Enver Çatak
(düzenlendi)

Aynısı bende olmuştu. Amortisör değişince ses kesildi. Amortisörde bir parça boşta olabilir. Amortisör üst takozu da olabilir.

tarihinde Enver Çatak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Amortisör üst takozlarına bakılacak birde salıncak denilen tablalarda sorun olabilir.

Yorum bağlantısı
Barış Çetin

Jant ortasındaki ford yazan kapağı da kontrol etmekte fayda var kendi aracımda yaşadım .

Yorum bağlantısı
AYTEKİN CAN

amortisöre bi baktırmakta fayda var sanırım. ustaya  bi türlü dinletemedim bu sesi. asfaltta gelmiyor çünkü..  yorumlarınız için teşekkürler.

Jant ortasındaki ford yazan kapağı da kontrol etmekte fayda var kendi aracımda yaşadım .

kapaksız da geliyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Bektaş

O sesin aynısı bendede var

Lenovo P70-A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
AYTEKİN CAN

O sesin aynısı bendede var

çözümü henüz sizde de yok sanırım... çözüm bulursanız  cevap verirseniz memnun olurum. sürüş zevki bırakmadı

Yorum bağlantısı
Mehmet Bektaş

Forumdaki yorumlara bakılıcak olursa amorrtisör üst takozlarından olabileceğini söyleyen bi arakdaş vardı sesin oradan olduğunu söylüyordu

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Naki Galip

Tarif edilen ses benim araçtada sağ önden geliyor. Sadece parke yollarda ve bozuk zeminli taşlı yollarda. Bir rot balanscı sesin direksiyon kutusundan geldiğini söyledi. Ama hala yaptırmadım biraz maliyetliymiş.

Tarif edilen ses benim araçtada sağ önden geliyor. Sadece parke yollarda ve bozuk zeminli taşlı yollarda. Bir rot balanscı sesin direksiyon kutusundan geldiğini söyledi. Ama hala yaptırmadım biraz maliyetliymiş.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Onur_Aydın

O sorun benim arabada da vardı ustaya götürdüm fren balatasının ordan bi parça çıkardı ince bişey ses kesildi önmli değilmi dedim önemsiZ dedi bakalım inş bi sıkıntı çıkarmaz

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat
(düzenlendi)

benzer bir ses benim araçta da vardı. sorun kornanın cıvatası gevşemiş sarsıntıda ses yapıyordu bu sorunu 2 saat araç başında uğraşarak bulabilmiştik. :D  :D

ayrıca radyatör alt takozlarını da kontrol ettirin

tarihinde Rasim Bolat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muhterem Çiftçi

7 yıl focus 1 kullandım 2004 model .2014 de sattım. Hala vardı o ses sattigimda da. On disk balata z rot amortisör takoz ve bilyalar da değişti ama ses aynen parke yolda devam ediyordu. Alismistim o sese , bir kaç yetkili servis ve özel servise göstermeme rağmen bulunamamıştı. İnşallah bulunur sizdeki sesin kaynağı, merakla takip ediyorum.

Yorum bağlantısı
Muhsin Yazar

2004 den beri 2001 ford focus 2001arabamı kullanıyorum. Sol önden lık-lık şeklinde gelen sesi z rot değişikliğine rağmen kesemedik. Bu konuda tecrübesi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Tuncay Çataloğlu

bende de aynı sıkıntı var. usta salıncaklar değişecek dedi. z rotlarıda sökmüşken değiştirecek.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

2004 den beri 2001 ford focus 2001arabamı kullanıyorum. Sol önden lık-lık şeklinde gelen sesi z rot değişikliğine rağmen kesemedik. Bu konuda tecrübesi olan var mı?

Bu söyleyeceğim 1.6 focuslar için geçerli 2.0 larda aynı diye biliyorum. fren pedalının arka tarafında göğüs ön saçına bağlı bir demir var. bu demirin saça bağlanan civatasını söküyorsun demir ile sac arasına geniş pul koyarak civatayı tekrar sıkıyorsun.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
AYTEKİN CAN

Bu söyleyeceğim 1.6 focuslar için geçerli 2.0 larda aynı diye biliyorum. fren pedalının arka tarafında göğüs ön saçına bağlı bir demir var. bu demirin saça bağlanan civatasını söküyorsun demir ile sac arasına geniş pul koyarak civatayı tekrar sıkıyorsun.  

ustam dedğinizi yaptı ses bir nebze de olsa azaldı. 2. 3. viteslerde düsüşk devirde gaza basınca titreme anında da  yapıyordu bu sesi dedğiniz yaptıktan sonra kesildi. ama parke yollarda ses gelmeye devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Enver Çatak

ustam dedğinizi yaptı ses bir nebze de olsa azaldı. 2. 3. viteslerde düsüşk devirde gaza basınca titreme anında da  yapıyordu bu sesi dedğiniz yaptıktan sonra kesildi. ama parke yollarda ses gelmeye devam ediyor.

Ön tampon gevşemişse de olabilir..

Yorum bağlantısı
Tuncay Çataloğlu

sağ salıncak ve  z rot değişince ses kesildi benim arabada.

salıncağın uçlarındaki lastik takozlar değişmiyor mu acaba. eski arabamda o takozlar değiştirince oluyordu.

Yorum bağlantısı
AYTEKİN CAN

sağ salıncak ve  z rot değişince ses kesildi benim arabada.

salıncağın uçlarındaki lastik takozlar değişmiyor mu acaba. eski arabamda o takozlar değiştirince oluyordu.

kaça değişmişti peki??

Yorum bağlantısı
AYTEKİN CAN
(düzenlendi)

75 salıncak, zrotlar 2x20, işçilik 80

Toplam 195

internette cok farklı fiyatlar dolaşıyor da. ucuza yaptırmış gibisiniz internet fiyatına göre

tarihinde AYTEKİN CAN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Misafir

Benim 2001focusta da şuan lok lok diye özellikle parke ve tırtıklı bozuk bir zeminden geçtiğimde çıkan bir ses var..

Dün ustaya gösterdim arabanın içerisinden anlayamadı. Life koyduk..

Salıncaklar, amortisörler ve direksiyon kutusu değişecek dedi.. daha ne kaldı bilmiyorum..

ama asıl ses direksiyon kutusunda dedi... Yani bi tane sesi kesmek için komple on düzeni değiştiriyor ve 1500tl fiyat verdi.. daha önce benzer bi ses ile z rotları 50-60TL'ye değiştirtip..halletmistik 1500TL ne ya sizce ne yapmalıyım..

Bu direksiyon kutusu tamir edilen yağlanan falan bir parça mı arkadaşlar tek başına 655TL sadece o parça 

Amortisörler 300

Salincaklar 300

Napsam sizce bu ses için ustaya güvenip herşeyi değiştirecek miyiz:((

Yoksa ucuzdan pahalıya bir yol mu izleyeyim???

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Benim 2001focusta da şuan lok lok diye özellikle parke ve tırtıklı bozuk bir zeminden geçtiğimde çıkan bir ses var..
Dün ustaya gösterdim arabanın içerisinden anlayamadı. Life koyduk..
Salıncaklar, amortisörler ve direksiyon kutusu değişecek dedi.. daha ne kaldı bilmiyorum..
ama asıl ses direksiyon kutusunda dedi... Yani bi tane sesi kesmek için komple on düzeni değiştiriyor ve 1500tl fiyat verdi.. daha önce benzer bi ses ile z rotları 50-60TL'ye değiştirtip..halletmistik 1500TL ne ya sizce ne yapmalıyım..
Bu direksiyon kutusu tamir edilen yağlanan falan bir parça mı arkadaşlar tek başına 655TL sadece o parça 
Amortisörler 300
Salincaklar 300
Napsam sizce bu ses için ustaya güvenip herşeyi değiştirecek miyiz:((
Yoksa ucuzdan pahalıya bir yol mu izleyeyim???

Direksiyon kutusu için garantili revizyon yapan yerler var. O fiyat için muhtemelen amortisörler ve salıncaklar orjinal değildir.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...