İçeriğe Yönlendir

Onun Adı Şampiyon

Rıdvan Ergün

Recommended Posts

Okan Tansel

Vay ben bu konuyu görmemişim Abi bildin Ağızım açık izledim videoları bayıldım . ALLAH nazarlardan sakınsın maşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tekrar tekrar izliyorum valla, muhteşem bi şey ya :wub:

En ünlü papağan ise Einstein:

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Maşallah Rıdvan bey harika, dediğiniz gibi aynısından kayınbiraderimde de var ve adı Yakup :) yurtdışına giderken pasaport çıkardık götürdü şimdi Almanca bile öğrenmiş çok güzel...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
9 saat önce, Sami Demirpaz yazdı:

Maşallah şampiyona.

Neler yiyor yem olarak ?

Başta çekirdek, fındık, fıstık olmak üzere bu tür tohumlar. Sonra havuç, salatalık sebze meyve gibi geniş bir beslenme yelpazesi var.

Bunlar müthiş taklitçi hayvanlar oldukları için sadece konuşma ve hareketi taklit etmekle kalmıyorlar, karşısında yediğinizi de yemek istiyorlar.

Geç karşısına üç gün muz ye. Dördüncü gün uzattığın muzu alıp yer :D:D:D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Bir saat önce, Rıdvan Ergün yazdı:

Başta çekirdek, fındık, fıstık olmak üzere bu tür tohumlar. Sonra havuç, salatalık sebze meyve gibi geniş bir beslenme yelpazesi var.

Bunlar müthiş taklitçi hayvanlar oldukları için sadece konuşma ve hareketi taklit etmekle kalmıyorlar, karşısında yediğinizi de yemek istiyorlar.

Geç karşısına üç gün muz ye. Dördüncü gün uzattığın muzu alıp yer :D:D:D

Vallahi harika :) 

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Gerçekten super, inanılmaz keyifli seyrettim. Yani biraz da sasirdim :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)
On 12.05.2017 at 15:18, Serhan Gürbüzol yazdı:

Maşallah Rıdvan bey harika, dediğiniz gibi aynısından kayınbiraderimde de var ve adı Yakup :) yurtdışına giderken pasaport çıkardık götürdü şimdi Almanca bile öğrenmiş çok güzel...

Bu papağanlar doğal yaşamlarında genizlerinden "yako" benzeri bir ses çıkartıyorlar. O yüzden Jako papağanı deniliyor. Türkiye'de bir çoğunun adının Yakup olmasının sebebi de o zaten. En kolay söyledikleri kelime Yakup :)

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
2 dakika önce, Anıl Mert yazdı:

Bizde de var oda yakup :)

E öyle oluyor işte ???

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...