İçeriğe Yönlendir

Türk Telekom Rezilligi

Misafir
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

Telefon ve internet iki ayrı hizmettir. Birleştirilebilir ama ayrı ayrı olarak işlem yapılır tümüne. Bu durumda doğal olarak kapattırması lazımdı.

Benim tivibu telefon ve internet tek fatura olarak geliyor. Telefon icin 444 1 444 aradigimda faturamin birlesik oldugu soyleyip direk 44 0 375 e yonlendiriyorlar. Ama ben 2 sene once turk telekomdaki 21 lira sabit ucretli telefonu ttnet aloya tasimistim 5 lira sabit ucret ile. Musteri hizmetlerine de sordum ozellikle nakil yaptirdigimda hem telefon hem internet icin talep girilip girilmedigini.

Su an gebze telekomdayim. Cingar çıkarmaya geldim dur bakalim nolacak.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Teknik ekiplerin sefiyle gorustum. 18 inde gelmisler sebeke yok deyip 31 ine tekrar randevu atarak gitmisler. Ne arama var ne sorma. Aksama kadar da evdeydim halbuki. Neyse 20 yillik bina nasil sebeke olmuyor, evden 10 tane wireless sinyali aliyorum apartmandakilerden direk uydudan mi baglaniyor dedim. Arastirdi, bir komsunun telefonunu buldu aradi teyit etti, teknik elemani aradi fircaladi nereye bakiyorsunuz diye. Velhasili sabah gelip halledeceklerini soyledi. Sonra internet sinyali 1-2 gun icinde gelir dedi. Durum simdilik bu.

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Teknik ekip geldi. Evdeki telefon prizlerine giden kabloları bulamadilar. Yeni kablo caktilar ve elektrikci cagirip lablo cektirmemi soylediler gittiler. Olcu aletinden iletkenlik ayarini sectim. Kablo uçlarını degdirdigimizde öten modu yani. Uzun kabloyu evdeki telefon prizine bagladim ve hatların kutusuna kadar cektim. Basladim test etmeye. 1. Daire oldugu icin 1 numaradaki benim hattim cikti. Söktüm onlari ve ekibin caktigi kabloya bagladim. Boylece prizler aktif oldu.

Ama sorun bitti mi? Tabi ki bitmedi. Korgandaki teknik ekip arkadasim aksama kadar internet sinyalimin geleceğini soyledi. Az once 444 0 375 ten aradilar ve internetin baglanmasi icin de randevu olusturmamiz gerektigini soylediler. Ve en yakin randevunun 31 i oldugunu soylediler. Itirazlarima ragmen sisteme göre islem yaptiklarini, bos olan zamana verebildiklerini soylediler. Bakalim ne olacak.

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı

Aksam 16.18 itibariyle dsl isigi sinyali yanip sonmeye basladi ama bir turlu sabite donmedi. Müşteri hizmetleriyle gorustum simyalin aktif oldugunu soylediler. Yani randevu isi galiba gerekmiyor. Onu sordugumda bazi yerlerde hem telefon hem internet icin hat gerekirse bu islem yapilir dedi. Yani muhattap tek kurum ama her kafadan ayri ses cikmaya devam ediyor. Neyse ariza kaydi olusturdu bakalim sinyalin sabitlenmesini bekliyoruz. Dunyanin en pahali internetini kullanirken buna da sukur ironisi ile...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Internetini bilmemde mobili tam bir facia..) birde hadiseyi oynatiyor reklaminds trilyonlar harciyacagina once diger operatorden ayni ozellikte tarifeyi ucuza verse icim yanmaz ben vidafone red kullaniyorum heryone4bin dk 4bin sms 7gb internet yaninda asistan hizmeti bedava misal, yolda kaldim diyelim cekici cagirdigimda 600tl ye kadar vodafone karsiliyor ve bir cok ek hizmeti bedavaya sunuyor red e ozel odedigim para sadece aylik 69tl. Ayni tarifeden daha dusuk turk telekomda ise 3bin dk 6gb internet ikiside kontratli bu arada 89tl. Saka gibi yani

1000dk

1000sms

4gb internet

28 TL Telekom da.

Not: bizim bu bölgede balkonda bağırarak konuşan görürsek Vodofone kullanıcısı diyoruz [emoji106]

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Trabzona taşındığımda 15günde en az 10 defa türktelekomu aradım. En sonunda biraz üslubumu değiştirdiğimde "Abi kablo yok kablo bekliyoruz " dediler. Şaşırdım mı Hayır  :D   Çünkü orası Trabzon /OF  :D

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

1000dk

1000sms

4gb internet

28 TL Telekom da.

Not: bizim bu bölgede balkonda bağırarak konuşan görürsek Vodofone kullanıcısı diyoruz [emoji106]

Ben 3gb 1250dk 1250sms i 19tl ye almıştım. Gurur tarifesi. Ancak işyerinde çekimde sürekli kopmalar yaşıyorum. Çok şikayet ettim ancak en son hattınızı isterseniz kapatın dediler.

Geçen telekomda çalışan bir arkadaşımla konuştum. Altyapının yetersiz olduğunu ve kaldırmadığını , baz istasyonunda kapasite aştığında kullanıcı sayısını sınırlandırdığından bahsetti. Ayrıca altyapıya da pek yatırım yapılmadığını da iletti. Hem milli servet diyorlar hemde yabancı futbolcuyu reklamda oynatıyorlar. hadi global marka olursun anlarım ama ne gerek var. Ronaldo ya verdikleri paraya baz istasyonu alsalardı daha çok makbule geçerdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben 3gb 1250dk 1250sms i 19tl ye almıştım. Gurur tarifesi. Ancak işyerinde çekimde sürekli kopmalar yaşıyorum. Çok şikayet ettim ancak en son hattınızı isterseniz kapatın dediler.

Geçen telekomda çalışan bir arkadaşımla konuştum. Altyapının yetersiz olduğunu ve kaldırmadığını , baz istasyonunda kapasite aştığında kullanıcı sayısını sınırlandırdığından bahsetti. Ayrıca altyapıya da pek yatırım yapılmadığını da iletti. Hem milli servet diyorlar hemde yabancı futbolcuyu reklamda oynatıyorlar. hadi global marka olursun anlarım ama ne gerek var. Ronaldo ya verdikleri paraya baz istasyonu alsalardı daha çok makbule geçerdi.

Dediklerinize katılıyorum. Avea(telekom) çekme sıkıntısı var. Ama benim bulunduğum yerlerde şu ana kadar sorun yaşamadım. Bulunduğum yerlerde Vodofone sıkıntısı yaşıyoruz.

Yorum bağlantısı

Turktelekom da nakil her zaman mesakatlidir. Yeni basvuruda bulunan, 2 gun de işiniz çözülecektir.

Mantalite çok ince :)

Yorum bağlantısı

Şimdi işin mutfağından biraz bilgi vereyim, amacım kurumu korumak vs. değil. Aslında eskiden işler çok daha iyiydi, 27 mayıs itibari ile tüm çalışan sistemler yenilendi. Tr genelinde randevu ile çalışılacak ve gerek ekip olsun ya da ofiste temsilci olsun bu randevulara uyulacak denildi. Buraya kadar güzeldi, işin patlayan kısmı Ofis sistemi yenilendi ama teknik ekibin sistemi eski kaldı. İlk sorun girişi olan siparişler ekiplere ulaşmadı 1/1.5 ay nakil işlemi beklemede kaldığı için yenisinde girişini sağlamadı. Bağırmak çağırmak müşteri olsam aynısını yaparım, parasını veriyorsam bu günün şartlarında eğer şebeke problemi yok ise max 5/10 güne olmalı. Ancak birileri tepede oturup denemeden pilot yapmadan önünüze yeni sistemler koyduğu gibi randımanlı da çalışmıyor. Fikir güzel uygulamada sınıfta kalındı, bir çalışan olarak kimse kötü söz yemek istemez ya da yaptığı bir işlemi 15/20 gün takip etmek özellikle hizmet sektöründe hizmet edememek çok ters bir paradoks oldu. Düzeliyor yavaş yavaş ama halen istenilen hız ve stabilize yok.

Yorum bağlantısı

Şimdi işin mutfağından biraz bilgi vereyim, amacım kurumu korumak vs. değil. Aslında eskiden işler çok daha iyiydi, 27 mayıs itibari ile tüm çalışan sistemler yenilendi. Tr genelinde randevu ile çalışılacak ve gerek ekip olsun ya da ofiste temsilci olsun bu randevulara uyulacak denildi. Buraya kadar güzeldi, işin patlayan kısmı Ofis sistemi yenilendi ama teknik ekibin sistemi eski kaldı. İlk sorun girişi olan siparişler ekiplere ulaşmadı 1/1.5 ay nakil işlemi beklemede kaldığı için yenisinde girişini sağlamadı. Bağırmak çağırmak müşteri olsam aynısını yaparım, parasını veriyorsam bu günün şartlarında eğer şebeke problemi yok ise max 5/10 güne olmalı. Ancak birileri tepede oturup denemeden pilot yapmadan önünüze yeni sistemler koyduğu gibi randımanlı da çalışmıyor. Fikir güzel uygulamada sınıfta kalındı, bir çalışan olarak kimse kötü söz yemek istemez ya da yaptığı bir işlemi 15/20 gün takip etmek özellikle hizmet sektöründe hizmet edememek çok ters bir paradoks oldu. Düzeliyor yavaş yavaş ama halen istenilen hız ve stabilize yok.

Devletin bircok kademesinde benzer sorunlar yüzünden can cekisiyor da özel sektörde bunun olmasi ilginc. Kendi ayagina sikmak gibi. Gerci Turk telekom da Türkiye genelinde hala tekel durumunda o da ayri bir konu. Bulundugum yerde hangi markaya basvurursam bulunayim ttnetin alt yapisini kullaniyor. Turkcelle sordum Kendilerine ait fiber hatti gebzede sadece Cagdaskent denilen yerde varmis mesela. Sinirden cok sey söylediğim kisilere de hep belirttim. Siz imkanlariniz ölçüsünde yardim edebiliyorsunuz anliyorum ama ses kaydedildigi icin belki duyarlar ne kadar kotu hizmetleri oldugunu diyorum. Ama sıkıntı bu da degil sadece. Gelen teknik ekip 20 yillik binada sebeke yok, zili caldik evde yoktunuz yalani konusuyor. Eve giden kabloyu ben buluyorum bulmaktan aciz.

Yorum bağlantısı
  • Çözüm

An itibariyle internet geldi. Oglen Turk Telekom mudurlugune gittim yine. Ekibe soylediler ve az once internet geldi.

Yorum bağlantısı

Çok şükür :bravo:

Sorma Sani. Internet paketleri de bitmisti. Ne bagimli olmusuz, zaman gecmedi, islerimiz hep nete bagimli olmuş.

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin
(düzenlendi)

06.08.2016 da 444 0 375 musteri hizmetlerinden nakil isteginde bulundum. Ordu Korgan ilcesinden Kocaeli Gebze ilcesine. 7 gun icerisinde naklin gerceklesecegini, oncesinde randevu icin aranacagimi ilettiler. Ayin 10 unda aradim kimse beni aramadi dedim. 12 sinde aradim kimse aramadi dedim şikayet formu olusturdular. 16sinda gebze mudurlugune gittim. Bana 18 i icin randevum oldugunu gun icinde nakilin tamamlanacagini söylediler. Bugun ayin 21 i ve hala ne arayan var ne soran ne nakli gerceklestiren. En son 19 unda aradim biraz cirkinlestim hala sikayetinizi ilettim dediler baska bir sey yok. Bimere yazdim, tweet attim telekomu etiketleyerek, sikayetvara yazdim ama nafile. Kapimin onunden kac defa turktelekom servis araci gecti ama ugrayan yok.

Ne yapacagimi şaşırdım. Küçük yerin gözünü seveyim. Acik liseden ogrencim idi korgandaki telekom servis elemani. Onu ariyorum görüşüyor birileriyle ama sonuc yok. Artik inadina yapmiyorlar gibi düşünmeye başladım.

Bu sene aynı sorunu ben de yaşadım. 16 Haziranda çagrı merkezini aramıştım. Iki ay boyunca bağlanmadı. Ben de superonline abonesi oldum. Ttnet hâlâ taşıyacak. tarihinde Celalettin Süğürtin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Uzun surmesine mi yanarsin, beceriksiz elemana mi yanarsin, kandirilmaya calismalarina mi yanarsin. Tahattut olmasa umrumda olmayacakti da kasimi bekliyorum. Gerci her turlu bulunduğum yerde ttnet altyapisini kullanacaklar.

Sıkıntı bununla da bitmedi. Acikdi ama internet hizi 1.5 mbps idi. Aradım ariza kaydi olusturdum. Hayrettir ki aksamina mudahale ettiler. Mesaj atmislar. Ama sorun tam anlamiyla cozulmemis. Hiz 7 ye cikmis. Arasam 16 mbps kadar oldugu icin bulundugunuz yere gore bu hiz normal diyecekler buyuk ihtimal. Bakalim nolacak.

478d12ca1e748442b034df4f3f6a5795.jpg

Yorum bağlantısı
Eren GÜZELKAN

Btk ya şikayet dilekçesi yazın bakın nasıl ilgileniyorlar. Deneyin hak verirsiniz :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serdar Aksoy

Bende ttnetle ilgili başımdan geçen nakil sürecini aktarmak istiyorum.

2013 yılında ttnet hiperpakette olan ttnet alo,tivibu ve yüksek hızda internete taahhüt verdik. İl değişikliği nedeniyle Şubat ayınin sonlarina dogru bulunduğumuz Ordu/Fatsa ilçesindeki Telekom müdürlüğüne müracaatta bulunarak nakil sürecini başlattık.

Gitmiş olduğum ilde de Amasya/Suluova 'da kullanmış olduğum paketin alt yapısı olmadığından nakil işlemini geciktiretek bizi hep oyaladilar.

Devam eden taahhüdüm var hizmet alamıyorum ama borç devamlı tahakkuk ediyor.Yoğun uğraşlarım sonucunda eski gorev yaptigim ilcedeki telekom calisanininda cabalariyla nakil işlemimiz gerçekleştirinceye kadar evime geçici ucretsiz internet aldim. Nakil işlemini Mayıs ayında gerceklestirdiler. Yuuuh diyorum başka birşey demiyorum.

Bu gibi durumlarda taahhüdünuz varsa ve de nakil yaptiracaksiniz gittiğiniz ilde nakil işlemlerinizi başlatmanizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı

Bende ttnetle ilgili başımdan geçen nakil sürecini aktarmak istiyorum.

2013 yılında ttnet hiperpakette olan ttnet alo,tivibu ve yüksek hızda internete taahhüt verdik. İl değişikliği nedeniyle Şubat ayınin sonlarina dogru bulunduğumuz Ordu/Fatsa ilçesindeki Telekom müdürlüğüne müracaatta bulunarak nakil sürecini başlattık.

Gitmiş olduğum ilde de Amasya/Suluova 'da kullanmış olduğum paketin alt yapısı olmadığından nakil işlemini geciktiretek bizi hep oyaladilar.

Devam eden taahhüdüm var hizmet alamıyorum ama borç devamlı tahakkuk ediyor.Yoğun uğraşlarım sonucunda eski gorev yaptigim ilcedeki telekom calisanininda cabalariyla nakil işlemimiz gerçekleştirinceye kadar evime geçici ucretsiz internet aldim. Nakil işlemini Mayıs ayında gerceklestirdiler. Yuuuh diyorum başka birşey demiyorum.

Bu gibi durumlarda taahhüdünuz varsa ve de nakil yaptiracaksiniz gittiğiniz ilde nakil işlemlerinizi başlatmanizi tavsiye ederim.

Sizin surec dogum sancisini gecmis. Ben yine de sansliyim sanirim. Bu surecte 2007 den 13 kurus borcum kaldığını (kutahyadan ogrencilikten) veznedi kadinin "nasil olmus da faiz isletmemisler" saskinligiyla ogrenip odedim. Bir tek bu faydasi oldu bu surecin.

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Ben yaz tatilini memlekette geçiriyorum 2 ay. Vallahi korkumdan Batman'da ki evimden internet nakil başvurusu yapmadım :D

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Misafir

Rezillik aynen devam. Şöyle ki: 

Superonline gectim ancak ttnet altyapisi kullanan bir yerde oturuyorum. Gecen hafta internette kopmalar ve hiz da cok fazla bir düşüş yasadim. Ariza kaydi biraktim. Cevap olarak apartmana kadar gelen hatta bir sıkıntı olmadığıdaire ici tesisatta sıkıntı oldugu ve elektrikci cagirip halletmem gerektiğini belirttiler.

Apartman kutusunu inceledigimde eve gelen kablolardan birini kopardiklarini gördüm.  Yeni bir abone de baglanmis kutuya. Yani yeni aboneyi baglama islemi yaparken kablolar cok karmasik oldugundan herhalde super yetenekli eleman benim kabloyu koparmis. Ustelik kablonun boyunu olctugumde duvarin icinden kopardigini anladım ucunu bulamadim cunku. Kendim 25 mt telefon kablosu alarak mecburen distan kablo cektim. Bolca gunah ve emekten sonra internet normale döndü.  

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
3 saat önce, Yunus Emre Çırak yazdı:

Superonline gectim ancak ttnet altyapisi kullanan bir yerde oturuyorum. Gecen hafta internette kopmalar ve hiz da cok fazla bir düşüş yasadim. Ariza kaydi biraktim. Cevap olarak apartmana kadar gelen hatta bir sıkıntı olmadığıdaire ici tesisatta sıkıntı oldugu ve elektrikci cagirip halletmem gerektiğini belirttiler.

Apartman kutusunu inceledigimde eve gelen kablolardan birini kopardiklarini gördüm.  Yeni bir abone de baglanmis kutuya. Yani yeni aboneyi baglama islemi yaparken kablolar cok karmasik oldugundan herhalde super yetenekli eleman benim kabloyu koparmis. Ustelik kablonun boyunu olctugumde duvarin icinden kopardigini anladım ucunu bulamadim cunku. Kendim 25 mt telefon kablosu alarak mecburen distan kablo cektim. Bolca gunah ve emekten sonra internet normale döndü.  

Geçmiş olsun hocam,

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
2 saat önce, Yunus Emre Çırak yazdı:

Özellikle son dönemlerde teknik anlamda fazlası ile vasat hale geldi Telekom... 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

geçmiş olsun, bende apartmanın şebekesinden çok çektim, telekom aynen bulamadı kablo çekin vs. masallarından sonra el attım işe, şimdi tüm binanın hatlarını hatta kapı zili diafon elektrik hatlarını dahil çözmüş durumdayım, iş başa düşünce mecburen, Allah tan bu işlerden anlarım, yoksa yandık valla :angry:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...