İçeriğe Yönlendir

Focus III - Sustalı Anahtar Açtırma Yardım

Furkan Egemen Akın

Recommended Posts

Furkan Egemen Akın
(düzenlendi)

Merhabalar. Aracım için çinden sipariş ettiğim 433 Mhz Focus 3 Anahtar ı Açtırdım ama olmadı Yeniden uç açtırmak istiyorum İskitler-Ulus-Ostim tarafında önerebileceğiniz oto anahtarcısı varmı?

Birde bana anahtarcı bu kumandanın Focus 2 kumandası (yani elektronik kısmın) olduğunu söyledi sizce bu doğrumu yanlışmı?

Ve bu immo çipi Orjinal kömür çipin aynısımı (orjinalmi) yoksa çakmamı?

İmmo çipi 4d63 Mhz ise 433 

Aldığım ürün ise bu: https://tr.aliexpress.com/item/3-Buttons-Keyless-Entry-Fob-with-HU101-Blade-Flip-Folding-Remote-Key-433MHz-4D63-chip-for/32606688107.html

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Batıkent Carrefour'un alt girişinde Yücel anahtar var. Orası işinizi sorunsuz halledecektir. Ford Club üyesi olduğunuzu söylerseniz indirim yaparlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Egemen Akın

Batıkent uzak bana sadece Ulus-Iskitler-Ostimde yer ariyorum anahtar yaptirmak icin

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Çankırı caddesi Beştaş çarşısında Öztaş anahtar var, Şenol usta, eski ustadır. Podium avm de Yücel anahtarın şubesi var alt otopark girişinde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Egemen Akın

Çankırı caddesi Beştaş çarşısında Öztaş anahtar var, Şenol usta, eski ustadır. Podium avm de Yücel anahtarın şubesi var alt otopark girişinde.

Tamam abi bi bakayım. [emoji1]
Yorum bağlantısı
Furkan Egemen Akın

Bu kumandanin ici 433 Mhz

bcd58250b66dc9a5bbc65f61d0560699.jpg

1e33fbcfd40a1a3cd65f6775db3cf98d.jpg

Bu Komur cip immo

dcbc1b7225f2a8fa43c898975d4a85f4.jpg

4b2614dcbc2e09fb287a539b2f5cf9a9.jpg

Buda yanlis acilmis olan anahtar ucu

9beda6e85cf409f8b008340d5cba666b.jpg

aba07bed5ec6f2f9db65689f69db1218.jpg

Pil ise CR 2032

Sizce bu kumanda focus 3 kumandasimi yoksa focus 2 kumandasimi ?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bu anahtar tip olarak focus3 anahtarı, cipini bilemedim.. Ancak ben aynı anahtarı focus2 ye yaptırmıştım, normal çalışıyordu hatta kapıları kilitleyince basılı tutmaya gerek kalmadan camları kapatıyordu..

Kumanda özelliği farklılık göstermez, İmmo çipi önemli bu arada.. ;)

Yorum bağlantısı
Furkan Egemen Akın

Bu anahtar tip olarak focus3 anahtarı, cipini bilemedim.. Ancak ben aynı anahtarı focus2 ye yaptırmıştım, normal çalışıyordu hatta kapıları kilitleyince basılı tutmaya gerek kalmadan camları kapatıyordu..

Valla abi anahtarcı bana focus 2 kumadasının elektronik kısmı demişti ama doğrumu bilemedim.??

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Abi kumanda mk3 mondeoda da 433 mhz mi? Elimde iki tane 433 mhz kumanda var ancak ikisini de kodlamıyor  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Abi kumanda mk3 mondeoda da 433 mhz mi? Elimde iki tane 433 mhz kumanda var ancak ikisini de kodlamıyor :unsure2:

Focus veya mondeo anahtarı farketmiyor ben hepsini kodladım kumandası çalıştı. Şu an kullandığım anahtar da focuslara yapılmış, anahtarcı söyledi..

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Focus veya mondeo anahtarı farketmiyor ben hepsini kodladım kumandası çalıştı. Şu an kullandığım anahtar da focuslara yapılmış, anahtarcı söyledi..

Peki abi bu kodlanmama olayı neyden kaynaklanır başka? İki ayrı anahtar aldım ikisi de kodlanmıyor

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Peki abi bu kodlanmama olayı neyden kaynaklanır başka? İki ayrı anahtar aldım ikisi de kodlanmıyor

Sesi duyuyorsun sonra tuşlara basıyorsun ve kapılar kilitlenip açılmıyor, doğru mu ? Herhangi bir anahtarcı anahtarın sinyal üretip uretmedigine bakabilir aslında..

Çevrende bir ford varsa onda deneyebilirsin..

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Sesi duyuyorsun sonra tuşlara basıyorsun ve kapılar kilitlenip açılmıyor, doğru mu ? Herhangi bir anahtarcı anahtarın sinyal üretip uretmedigine bakabilir aslında..

Çevrende bir ford varsa onda deneyebilirsin..

tanıtırken kendi asıl anahtarın düğmeye basınca onay sesi geliyor ama diğer 2 kumandada onay sesi gelmiyor abi. kumandada sorun olduğunu düşünüp başka yerden tekrar aldım ama aynı sorun onda da var
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Birinin kilitleme diğerinin açma tuşuna basarak deneyebilir misin ? Sonrasında birkaç kez karışık olarak bas hatta.. ikaz sesini duyunca kodlayamadigin anahtarın tuşuna önce bas eğer ilk yöntem işe yaramazsa..

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Birinin kilitleme diğerinin açma tuşuna basarak deneyebilir misin ? Sonrasında birkaç kez karışık olarak bas hatta.. ikaz sesini duyunca kodlayamadigin anahtarın tuşuna önce bas eğer ilk yöntem işe yaramazsa..

Abi birinin kapama birinin açma tuşuna bastım halloldu çok teşekkürler  :bravo:

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Furkan Egemen Akın

Tekrardan merhabalar 

Ben bu anahtarı aracıma kodlamaya çalışıyorum ama biipp sesi gelince anahtarın üzerindeki düğmelere basınca tık yok yani olmuyo ne yapabilirim sizce ???

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
40 dakika önce, Furkan Egemen Akın yazdı:

Tekrardan merhabalar 

Ben bu anahtarı aracıma kodlamaya çalışıyorum ama biipp sesi gelince anahtarın üzerindeki düğmelere basınca tık yok yani olmuyo ne yapabilirim sizce ???

Pili düzgün takılmamış olabilir. Anahtar sinyal üretmiyorsa kodlayamazsınız..

Yorum bağlantısı
Furkan Egemen Akın
(düzenlendi)

Abi pile de baktım ama düzgün duruyo sizce nasıl durması lazım örnek resim falan varmı ?

tarihinde Furkan Egemen Akın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
On 13.03.2017 at 20:32, Furkan Egemen Akın yazdı:

Abi pile de baktım ama düzgün duruyo sizce nasıl durması lazım örnek resim falan varmı ?

Ters takılma olabilir başka da bir sorun olmaz. Başka bir arabaya kodlamaya çalışsan ?

Yorum bağlantısı
Furkan Egemen Akın

Bi bakiyim abi pile ?

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

ne güzel, bizim buralarda anahtarcıya gidiyorsun, şuna diş aç, adam anahtara bakıyor, hımmm ben açmam... sebeb? benden almadın, yahu sanane nerden aldıysam,  anahtarıma diş açsana kardeşim...

yani dalmamak elde değil, Allah tan sık  yaptığım birşey değil, yoksa harbiden alacağım o aleti, gazeteyede ilan vereceğim, beleşe diş açılır diye :angry:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Her müşterinin usta seçmesi kadar ustanın da müşteri seçme hakkı olur :sandalye:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...