İçeriğe Yönlendir

Bluemondi

Münir Nurettin Taşova

Recommended Posts

Münir Nurettin Taşova

Altı aylık uzun arayıştan sonra taa Malatya'lardan gönlüme göre bir Mondeo buldum, aldım geldim. :) Araç 99 model OV Ghia 126500 km'de. Kilometrenin orijinalliği konusunda ilk başlarda tereddütlerim olsada, lpgnin 2015'te takılmış olması, yetkili servis kayıtları ve aracın yıpranmamış olması beni orijinallik konusunda tatmin etti. 

Araçta değişen yok lokal boyalar var. Koltuk yükseltme hariç tüm elektronik aksam sağlıklı çalışıyor, orijinal teyp ve cd çaların ses kalitesi benim için yeterli. Döşemelerde deforme yok. Motor çok sessiz, yaklaşık iki bin km'dir bende, yağ ve su eksiltme yok. Aracı alıp yola çıktığımda OV alışmak biraz zamanımı aldı. Şimdi alıştım diyebilirim, gaz pedalıyla vites geçişlerini ayarlayabiliyorum. Hız sabitleme ise uzun yolda bana büyük konfor sağladı, zaten aradığım bir opsiyondu.

Gelelim benim için önemli kısıma. Yakıt tüketimi uzun yolda 17.4 kr. :D   (Lpg litre fıyatı ort. 2,10-2,25 Hız ort. 105 km) Şehir içi dur-kalk 26 kr. karışık 23 kr. Şimdilik tüketim bu şekilde. Ka'dan sonra beni çok etkileyen bir tüketim olmadı. Uzun yolda yakmasın şehir içi önemli değil.

Şu an bana göre eksiklikleri:

- Sol arka amartisörden ses geliyor, değişmeli. Dört amortisörü Sachs marka değiştireceğim.

- Arka tampon altında küçük çatlak ve kırıklar var, tamir görecek.

- Tavan kaplaması, cam tavan görünümünde kaplanıp işletilecek.

- Koltuk yükseltme dişlisi metal olanla değişecek.

- Sol ön- arka kapı switchleri değişecek.

- Şanzıman yağı 110k da değişmiş, doğru yağ ile tekrar değişecek.

- El freni çok tutmuyor önemli, orijinal buldum değişecek.

- Km bakımı yapılacak.

:nazar:

Bu uzun arayışımda fikir veren, sorularımı yanıtlayan, yardımcı olan Emmi'ye Çağlar abiye ve Evren İskent Beye teşekkür ediyorum. :)

rE94L7.jpg

2jZdvA.jpg

byb14b.jpg

dXbrWD.jpg

jBnMLL.jpg

İlk modifiyeleri de yaptım. Ayak, torpido ve bagaj aydınlatması led olarak değişti. :)

oE75ZX.jpg

QQM5Wg.jpg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Hayirli olsun .bu km de bulmak buyuk sans .direksiyon da galiba orjinal daha

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Hayırlı olsun

Amortisörleri bulabilirseniz ve maddi olarak uygun gelirse monreo marka ile değiştirin birde el frenlerinin gerginlik ayarı var diye biliyorum belki komple değişmesine gerek yoktur

Benim el freni de 4 ayda bi zayifliyo galiba bizim arabalar icin bu kronik
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Kazasız belasız güzel günlerde kullanın...  :nazar:

Hayırlı olsun

Amortisörleri bulabilirseniz ve maddi olarak uygun gelirse monreo marka ile değiştirin birde el frenlerinin gerginlik ayarı var diye biliyorum belki komple değişmesine gerek yoktur

Şimdi baktım önler monreo var, fiyat farkı da fazla değil. Fark nasıl olur ki acaba? El freninin ayarı yok bizimkilerde, komple değişmesi gerekiyor.

Hala taş gibiler. :nazar:

:nazar:  :nazar:  :nazar:

hayırlı olsun maşallah

Hayırlı uğurlu olsun.Güle güle kullan

Teşekkür ederim herkese. :)

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Benim el freni de 4 ayda bi zayifliyo galiba bizim arabalar icin bu kronik

Forumda da bolca konu mevcut, belli bir kullanım sonrası bu hale geliyor sanırım. Otomatik olduğundan riske atmadan değiştireceğim.

Hayırlı uğurlu olsun.Güle güle kullan :nazar:  :nazar: 

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Oy maşallah. ALLAH kaza bela vermesin .Güzel günlerde kullanın inşallah  :nazar:  :nazar:  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Oy maşallah. ALLAH kaza bela vermesin .Güzel günlerde kullanın inşallah  :nazar:  :nazar:  :nazar:

Çok temizmiş güle güle kullanın.

Teşekkür ederim. :)

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Hayırlı olsun, sağlıkla kazasız belasız kullanın.  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

99 mondeo candır, hayırlı olsun.

Hayırlı olsun, sağlıkla kazasız belasız kullanın.  :nazar:

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

Hayırlı Uğurlu Olsun Allah kaza bela vermesin 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

:nazar:  :nazar: Allah kaza bela vermesin. İyi günlerde kullan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Hayırlı Uğurlu Olsun Allah kaza bela vermesin 

:nazar:  :nazar: Allah kaza bela vermesin. İyi günlerde kullan.

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Hayırlı olsun. Kazasız belasız günlerde kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Aracın maşallahı var. Bizim önerilerimizden çok sizin de şansınız güzel bir aracı size getirmiş. Koltuk dişlisini metal ile değiştirmeyin. Plastikler son derece sağlıklı çalışıyor ve orjinaline göre de oldukça sağlam. Diğer kusurlar zaten yaşın getirdiği yıpranmalar ki doğrusu da bunları bir an önce elden geçirip araca sıhhatli şekilde binmeye devam etmek.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Hayırlı olsun gönlünüze göre bir araba bulduğunuza sevindim[emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...