İçeriğe Yönlendir

Sürücülere Bayram Yolculuğu Uyarısı

Fikret Özsoy

Recommended Posts

Evren Erakçora

Güçlü ve konforlu araç sürücüyü yormaz

Yorulmaktan ziyade, yolda uykum geliyor, 2.0 passatım olsa uykum daha çok gelir gibi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
(düzenlendi)

İstanbul Rize güzergahını kullanacaklar Gerede Çerkeş Kurşunlu Ilgaz Osmancık Merzifon Samsun Ordu da hız limitlerine ve kameralara dikkat etsinler. Osmancık şehir içi 50 km. Kesinlikle hız yasağının kalktığını gören tabelayı görene kadar hızınızı artırmayın. Osmancıkta son ışıklardan sonra aldanıp sürücüler hızlarını artırıyor en çok cezayı da orada yiyorlar.

Daha şimdi Merzifondan ceza tebligatı geldi.

tarihinde Metin Akbal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Mola verince üzerime rehavet çöküyor ve moladan sonra uykum geliyor, araç kullanmakta zorlanıyorum. Mola vermezsem daha sağlıklı kullanıyorum, ciklet yetiyor. Bende bir sorun yok değil mi?  :fiuw:

Yok, benim de aynı şekilde. Sadece ihtiyaç molası veririm, onda da yakıt takviyesi olacaksa ekstra beklerim. Uzun yollarda sadece klima ile gitmem. Camı muhakkak minumum seviyede açarak hem alın hizasından rüzgar alarak hem de ses yaparak yanlızsam biraz hareket katmaya çalışırım uzun yolda. Ancak uykuya her ne kadar dşkün olmasam da uyku hali insan iradesinin yeneceği bir durum değil, mücadele etmemek lazım. Kısa süreli uykular vücudu uzun süre tolere edeceğinden uygun yerde kısa süre uyumak en güzel çözüm.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Uyumayı zorlaştırdığı için klima da çok önemli bir donanım. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Akyol

Gebze - Borçka arası 1200 KM takriben 15-16 saat. 7-8 defa mola verirsek bizim yol süresi olur 20 saat. eee tatil bitti  :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Yok, benim de aynı şekilde. Sadece ihtiyaç molası veririm, onda da yakıt takviyesi olacaksa ekstra beklerim. Uzun yollarda sadece klima ile gitmem. Camı muhakkak minumum seviyede açarak hem alın hizasından rüzgar alarak hem de ses yaparak yanlızsam biraz hareket katmaya çalışırım uzun yolda. Ancak uykuya her ne kadar dşkün olmasam da uyku hali insan iradesinin yeneceği bir durum değil, mücadele etmemek lazım. Kısa süreli uykular vücudu uzun süre tolere edeceğinden uygun yerde kısa süre uyumak en güzel çözüm.

Saygılarımla.

çok haklısın abi kimi zaman kenara çekip 10-15 dakika bile kestirsem kendime geliyorum

Yorum bağlantısı
Hüseyin Akyol

1200 km bir günde gidilmez, tehlikeli. 

Allah kaza bela vermezse 15-16 saatte gidiyorum genelde. En son ramazan ayında gitmiştim.

Yorum bağlantısı
Kerem Bozdoğan

özellikle gece seyahatlerinde ufacık bir uyku hissinde ilk güvenli görünen bol aydınlatmalı petrol/mola yerine girip yarım saat-1 saat duruma göre iki saat uyurum öyle devam ederim yola. gayet iyi oluyor öyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yorulmaktan ziyade, yolda uykum geliyor, 2.0 passatım olsa uykum daha çok gelir gibi :)

Tek gidiş geliş yol zamanında sürekli teyakkuz halinde araç kullanılır, uyku gelmezdi, şimdiki yollar geniş ferah. Bunun etkiside olmalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Tek gidiş geliş yol zamanında sürekli teyakkuz halinde araç kullanılır, uyku gelmezdi, şimdiki yollar geniş ferah. Bunun etkiside olmalı

Bazı otoyollar var ki, gri asfalt bomboş çevresi dümdüz. E gezici radar da oluyor. 120 sabit araba gitmiyor gibi geliyor, bi süre sonra şerit sapanlar çok oluyor, yol gözü alıyor resmen
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bazı otoyollar var ki, gri asfalt bomboş çevresi dümdüz. E gezici radar da oluyor. 120 sabit araba gitmiyor gibi geliyor, bi süre sonra şerit sapanlar çok oluyor, yol gözü alıyor resmen

Hıza epey alışmışsınız demek ki, yoksa 120 duruyor gibi gelmez.   :)

Yorum bağlantısı

Hıza epey alışmışsınız demek ki, yoksa 120 duruyor gibi gelmez. :)

Hızı devamlı yapmayı gereksiz bulurum, 750 km yolu 10 saatte gittim, mola gezme, yavaş yavaş dolaşma yaparak :)

Ama çok geniş otoyollarda, arabanın kaputu ve konsolu da uzun olunca hızı hissettirmiyor

Yorum bağlantısı
Alper Başdemir

Ama çok geniş otoyollarda, arabanın kaputu ve konsolu da uzun olunca hızı hissettirmiyor

Yavaş sür yavaş, trafik canavarı  :bambam:  :f1:

Yorum bağlantısı

Yavaş sür yavaş, trafik canavarı :bambam::f1:

Kiiim? Fiesta olduğunda 120 den sonra her yerinden gelen ses yüzünden çok basamıyorduk da bu namussuz sadece güç sesi veren egzoz sesi alıyor içeri biraz, o da resital gibi :wub:
Yorum bağlantısı

Benzinli fiesta 140-150km e kadar epey sessiz.(bence)

Asfalt iyi değilse yol sesi çok alıyor bana göre, bi de bende pirelli sert hamurlu 16"lastikler vardı, o da etkili tabi.
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

ben yolda yemek ve zorunlu ihtiyaçlar haricinde mola vermeyi sevmem gideceğim yere bir an önce gitmek isterim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ünal

20 sene evvel İst-Ordu arasını 8,5 saatte giderdim, o zamanlar bölünmüş yolda yoktu arabada şahin veya Broadway idi uyku falan gelmezdi.

Şimdi tamamı bölünmüş yol, araba focus,a3 veya golf 12 saatten evvel bitmiyor anlamadım gitti.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Herkes alıştığı gibi çıksın yola

Farkı birşey denemesin vucut neye alışmışsa o nu değiştirmeyin çok

Yorum bağlantısı

en çok zorlandığım en pis saatlerdir sabaha karşı olan saatler, ama 2 saatte bir 20 dakika mola verirsem yol bitmez 980 km yol gidicem yarın 

kurye ile mi gideceksin ?  Leon yetişmez tatiline ?

Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

Bende malatyaya giderken yaklaşık 500 km durmadan gidiyordum

Aksaray da durup tekrar yola devam.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...