İçeriğe Yönlendir

C320 Klima Kompressörü Dağıldı

Furkan Avcı

Recommended Posts

Furkan Avcı

Kurban bayramı öncesinde ailece 3 araba Elazığ'a gidelim dedik. 10 eylül cumartesi sabahı Bursa'dan gelen yakınlarla buluştuk. Yolumuz 1.000 km.

Daha yolculuğun 100. km de Sivrihisar civarında klima açıkken hortum hava kaçırma sesi gibi bir ses duydum, hanıma sanırım klima gümledi dedim, sakın dedi :D

Arkadakiler, tozu dumana kattın, ne yaptın çok mu gaza bastın dediler.

Yok dedim klima gazı boşaldı.

indim baktım görünürde birşey yok, ustayı arayıp sordum seyahete engel olur mu? Yok diyince devam ettik.

Ama ne devam etmek, 900 km ve dönüşle beraber toplam 2400 km resmen yandık, camlar açık olduğu için rüzgar sesi kafamızın içine kadar işledi.

Hanım sat bu arabayı, en lazım olan yerde su koyuverdi dedi :D

Döndüğümde geçen hafta klimacıya gittik, biz conta/keçe falan dağıldı diye düşünürken, klima kol kırmış, bilyeler falan dağılmış.

Mecbur sıfır klima kompresörü taktık.

Bu arada klima sistemi yolları/radyatörü  temizlendi. El değmişken daha önce uğraştığım kalorifer üfleme motorunuda elden geçirdiler balans sesleri kesildi.

Toplam 2.000 TL masraf açtı bize. Neyse canımız sağolsun dedik.

Not: Eskiler olsa baksana nazar değimiş buna, göz gibi açılmış, derlerdi :)

c320_klimakomp.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

geçmiş olsun abi . yeni kliman hayırlı olsun . serin günler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Geçmiş olsun, klimasız uzun yol ciddi rahatsız edici.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Çok geçmiş olsun kardeş...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

geçmiş olsun abi . yeni kliman hayırlı olsun . serin günler :)

Eyvallah, Eskişehir zaten serinledi, kışın buğu için lazım olacak en çok :)

Geçmiş olsun, klimasız uzun yol ciddi rahatsız edici.

Hocam yandık resmen, eskiden insanlar 302 otobüslerle o kadar yolu nasıl gidiyorlarmış.

Çok geçmiş olsun kardeş...

Sağol abim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

geçmiş olsun.Klimasız kalmak çok kötü ama en azından yolculuğa mani olacak başka bir arıza çıkmamış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Araç premium olsada km ve yıla bağlı olarak maalesef bu tip sorunlar çıkabiliyor..şahsi olarak aynı paraya daha boş daha az km daha yeni araçlar tercih ediyorum..5 yaşına gelmedende satıyorum..şimdiye kadar bu model çok iyi gitti.

Geçmiş olsun..

Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun Furkan. Mermi gelmiş sanki. Demek demirden de olsa, naylondan da olsa. :i-ih: Kaçınılmaz son..  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun abi tekrardan. Şimdi büyük resimde bakınca sanki daha evvelden çatlama noktasından tamir görmüş gibi ama?

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

geçmiş olsun.2 gün insan kendine gelemez o kadar yoldan ve sesten sonra

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Büyük geçmiş olsun .ALLAH beterinden sakınsın inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun abi, o kadar km klimasız oldukça zor, gerçi eskiden klimasız arabalarla ne yollar yapılıyordu ama alışınca zor geliyor :)

Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

Klimam arızalıydı G.Antepte yaptırdım  ertesi günü Ağustos ayında yola çıktım  Adanada klima tekrar arıza yaptı ve 900 km  yol, klimayı tamir ettiğini iddia eden kişinin sülalesini anmakla geçti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Araç premium olsada km ve yıla bağlı olarak maalesef bu tip sorunlar çıkabiliyor..şahsi olarak aynı paraya daha boş daha az km daha yeni araçlar tercih ediyorum..5 yaşına gelmedende satıyorum..şimdiye kadar bu model çok iyi gitti.

Geçmiş olsun..

Premium olan kısma değer bence. Tabi tercih meselesi, boş ve alt sınıf yeniye binmektense bende bunu tercih ediyorum, net karar verdim bunu değişirsem 2006 S350 alacağım inşallah :)

Teşekkürler...

Geçmiş olsun abi tekrardan. Şimdi büyük resimde bakınca sanki daha evvelden çatlama noktasından tamir görmüş gibi ama?

Haklısın Sani, öyle gibi görünüyor, ama usta bir şey demedi önceden tamir görmüş diye. Neyse kurtulduk :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Geçmiş olsun. Canınız sağolsun. Diyemeden edemeyeceği " nazar değmiş buna, göz gibi açılmış ". En iyisi kan akıt hocam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

kitleyince kayış sıyırmıyor dimi abi :p sende kayış 2 adet miydi bilmiyomda ben kayış koparsa sıkıntı diye direksiyon pompasını değiştim.  hatta şarj kafası o değişimden iki gün sonra kitlendi :p onu da değiştim.   kompresörlerin kafaları kaldı bi tek :p onları değişirsek bu sefer kayışı ben koparcam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Geçmiş olsun abi, resmen nazar değmiş gibi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Geçmiş olsun, küçük çocuk olduğu için bazı durumlarda klima açamıyordum, yol eziyet gibi geliyordu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...