İçeriğe Yönlendir

Android Tv Mi Smart Tv Mi

Osman Uslu

Recommended Posts

Osman Uslu

Akıllıda Samsung , görüntüde LG daha iyidir. Ancak bence televizyonun Aklı sizin için ayrıt edici nokta olmasın. 20-30 usd lik aparatla televizyonu akıllı yapabiliyorsunuz.

Evlenirken Panasonic tv almıştım. Akıllı görüşlü ancak pek akıllı değil. Ezcast usb dongle aldım. Artık Tv ile yapamadığım yok. özellikle telefondan açtığım filmi yada digiturk ten maçı izlemek oldukça keyifli.

http://www.gearbest.com/ezcast-hdmi-dongle-_gear/

https://www.iezvu.com/

Çok anlamıyorum ben bu cihazlardan tam olarak neler yaptığını anlatabilir misiniz? 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Çok anlamıyorum ben bu cihazlardan tam olarak neler yaptığını anlatabilir misiniz? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Android kesinlikle tavsiye etmem, reyondaki philips androidler akşama kadar kendi kendilerine açılıp kapanıyor, donuyor. Samsung veya Lg arasında bakın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Android kesinlikle tavsiye etmem, reyondaki philips androidler akşama kadar kendi kendilerine açılıp kapanıyor, donuyor. Samsung veya Lg arasında bakın.

8 aydır 55puk7150 kullanıyorum çok memnunum enişte ye de 49 olanını aldık şikayet varda falan bende okudum ama çok şükür sıkıntı yaşamadım. Telefona da control your Philips TV diye bi uygulama indirdim mükemmel uyumlu çalışıyor
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Almıyorum android :D evde izlerken kendi kendine açılıp kapanır huylanırım ben :D

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

8 aydır 55puk7150 kullanıyorum çok memnunum enişte ye de 49 olanını aldık şikayet varda falan bende okudum ama çok şükür sıkıntı yaşamadım. Telefona da control your Philips TV diye bi uygulama indirdim mükemmel uyumlu çalışıyor

İnşallah sıkıntı yaşamazsınız ammaa reset atani çok var maalesef, mağazada tv reyonunda philips ağırlıklı ve maalesef donma reset vs philipste çok çok var.
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

İnşallah sıkıntı yaşamazsınız ammaa reset atani çok var maalesef, mağazada tv reyonunda philips ağırlıklı ve maalesef donma reset vs philipste çok çok var.

yeni seride mi eski seride mi oluyor abi dediğin sorunlar. PUK serisinde yavaşlık şikayeti duymuştum donma reset sorunu hiç duymadım. PUS serisinde de (yeni seri) var mı aynı sorun.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

yeni seride mi eski seride mi oluyor abi dediğin sorunlar. PUK serisinde yavaşlık şikayeti duymuştum donma reset sorunu hiç duymadım. PUS serisinde de (yeni seri) var mı aynı sorun.

Aynı devam ediyor, philipste android olmayanlarda var, onlar biraz daha iyi. Bütün problem androidde
Yorum bağlantısı
Misafir

Ben almadan önce 55puk7150 daha sonra çıktı 49puk7100 ve 7150 serilerinde böyle bişiler varmış. 55puk7150 daha sonra çıktı piyasaya ve güncelleme ile geldi. Mesela 49puk7150 de 4k var ama çalışmıyordu mause özelliği yoktu ve açılma kapanma gibi bişiler oluyormuş. Benim tv son güncellemeler ile geldi ve 4k direk açıldı mause ve klavye özelliği ile birlikteydi. Sonra 49puk7150 ye de aynı sürüm atıldıkdan sonra tüm problemleri düzeldi. ( Eniştede var ) 4k da açılıyor klavye mause özelliği de geldi. Bilmiyorum birazda şans işi bu elektronik aletler ama umarım problem yaşamam 8 ay oldu :nazar:  :nazar:  :nazar:  :nazar:  

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Ben almadan önce 55puk7150 daha sonra çıktı 49puk7100 ve 7150 serilerinde böyle bişiler varmış. 55puk7150 daha sonra çıktı piyasaya ve güncelleme ile geldi. Mesela 49puk7150 de 4k var ama çalışmıyordu mause özelliği yoktu ve açılma kapanma gibi bişiler oluyormuş. Benim tv son güncellemeler ile geldi ve 4k direk açıldı mause ve klavye özelliği ile birlikteydi. Sonra 49puk7150 ye de aynı sürüm atıldıkdan sonra tüm problemleri düzeldi. ( Eniştede var ) 4k da açılıyor klavye mause özelliği de geldi. Bilmiyorum birazda şans işi bu elektronik aletler ama umarım problem yaşamam 8 ay oldu :nazar:  :nazar:  :nazar:  :nazar:  

55PUK7100 nedir?

Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

samsung'un akıllı tv lerinden forum dahil tanıdığım herkes memnun tercihinizi  akıllı tv marka olarak ise samsung'dan yana kullanmanızı tavsiye ederim ayrıca android tv'lerde zamanla bir ağırlaşma beliriyor diyorlar ama na kadar doğrudur bilemiyorum :)

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

sabahtan beri araştırıyorum televizyonları. herkes her markadan şikayetçi. diğer forumlarda yorum yapanlar ürünler hakkında bilgi vermek, deneyimlerini aktarmak için değilde sanki para almışlar gibi diğer markaları gömmek için yorum yapmışlar. Hal böyle olunca insan gerçekten kararsız kalıyor. Marketlerde bir tane demo videosu koyuyorlar ekrana 4K  çözünürlük aldanıp beğeniyorsun. Ama evde alacağım en iyi yayın hd kalitede olacağı için hayal kırıklığı yaşayacağımı da biliyorum. Şuan çok kararsızım.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

phılıps androidliyi almanızı şiddetle tavsiye etmem markette indirilecek program yok ve sistemi aşırı yavaş, LG43UH650V şuan piyasadaki en iyi tv lerden birisi bende aynısından almayı planlıyorum

Yorum bağlantısı
Misafir

phılıps androidliyi almanızı şiddetle tavsiye etmem markette indirilecek program yok ve sistemi aşırı yavaş, LG43UH650V şuan piyasadaki en iyi tv lerden birisi bende aynısından almayı planlıyorum

Hangisi yok mesela emre ? Kullandığın bir TV mi ?
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Hangisi yok mesela emre ? Kullandığın bir TV mi ?

kullanmıyorum samet abi ama mağazada görüp beğenip almak üzere iken pc de kullanıcı yorumlarına bakayım dedikten sonra almaktan vazgeçtiğim bir tv 

Yorum bağlantısı
Misafir

kullanmıyorum samet abi ama mağazada görüp beğenip almak üzere iken pc de kullanıcı yorumlarına bakayım dedikten sonra almaktan vazgeçtiğim bir tv

8 aydır kullanıyorum emre TV de çalışabilecek olan tüm oyun ve programlar mevcut. Hız konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Problem olanlar varmış ama son güncelleme ile hepsi duzeltildi. Hani AA şu program neden yok dediğim bir uygulama denk gelmedi 16 gb dahili hafızası 4 çekirdekli işlemcisi olması da ayrı güzel bakalım ilerleyen günler neyi gösterecek
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Benimde seçeneklerimden biri de  LG43UH650V aslında ama onunla ilgilide pek çok kötü yorum okudum. buradan ulaşabilirsin. 

8 aydır kullanıyorum emre TV de çalışabilecek olan tüm oyun ve programlar mevcut. Hız konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Problem olanlar varmış ama son güncelleme ile hepsi duzeltildi. Hani AA şu program neden yok dediğim bir uygulama denk gelmedi 16 gb dahili hafızası 4 çekirdekli işlemcisi olması da ayrı güzel bakalım ilerleyen günler neyi gösterecek

Samet abi senin philips TV android mi?

Yorum bağlantısı
Misafir

Benimde seçeneklerimden biri de LG43UH650V aslında ama onunla ilgilide pek çok kötü yorum okudum. buradan ulaşabilirsin.

Samet abi senin philips TV android mi?

Evet Osman en son sürümü bendeki ve 2 adet aldık biri 55 biri 49 inc
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Evet Osman en son sürümü bendeki ve 2 adet aldık biri 55 biri 49 inc

abi peki hiç şikayetin var mı? eksik yönleri var mı? varsa eksik yönü yeni seride belki düzeltmişlerdir (PUS serisinde). Satıcıya sorarım en olmadı denerim aynı sorun var mı yok mu diye.  

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Konunun takipçisi olacağım ben de 49 veya 50 inc tv alacam...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

abi peki hiç şikayetin var mı? eksik yönleri var mı? varsa eksik yönü yeni seride belki düzeltmişlerdir (PUS serisinde). Satıcıya sorarım en olmadı denerim aynı sorun var mı yok mu diye.

Puk serisi pus serisinden sonra çıktı Osman ben şuan herhangi problem yaşamadım enişte ise sadece yazılım attırdı ve 4k ve klavye mause aktif ettirdi
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Rıdvan abi sendeki televizyonun markası ve modeli nedir? 

Bende öyle düşünüyordum aslında ama daha ne çıkabilir ki diye düşünmeye başladım sonra. Çıksa bile yeni çıkan teknolojiler çok pahalı oluyor o kadar bütçem de yok maalesef. Alıyım kurtulayım aradan çıksın dedim :D

Samsung UE55ES8090

Ayrıca 52 inc de bir Sony kullanıyorum. Samsung'un görüntüsü belirgin şekşlde üstün. Alırken de çok araştırmış, eve bir iki tv getirip götürmüştüm.

Ben aldıktan sonra 4K çıktı. 4K yayını yaygınlaşana kadar böyle devam ederim. Sonra yeni bir Samsung alırım diye düşünüyorum.

Ama desiğim gibi laptopu tv ye bağladıktan sonra wn konfırlu kullanım yöntemine ulaşıyorsun. Çünkü henüz hiç bir tv nin işkemcisi laptopların ayarında değil.

Laptoptan Digiturk dilediğin yerde uygulamasıyla tüm yayınların12 saate kadar geri alıp izleme imkanım da oluyor.

O yüzden tv nin işketim sistemi umurumda değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Puk serisi pus serisinden sonra çıktı Osman ben şuan herhangi problem yaşamadım enişte ise sadece yazılım attırdı ve 4k ve klavye mause aktif ettirdi

Bende PUS serisi PUK serisinden sonra çıktı diye biliyordum

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Samsung UE55ES8090

Ayrıca 52 inc de bir Sony kullanıyorum. Samsung'un görüntüsü belirgin şekşlde üstün. Alırken de çok araştırmış, eve bir iki tv getirip götürmüştüm.

Ben aldıktan sonra 4K çıktı. 4K yayını yaygınlaşana kadar böyle devam ederim. Sonra yeni bir Samsung alırım diye düşünüyorum.

Ama desiğim gibi laptopu tv ye bağladıktan sonra wn konfırlu kullanım yöntemine ulaşıyorsun. Çünkü henüz hiç bir tv nin işkemcisi laptopların ayarında değil.

Laptoptan Digiturk dilediğin yerde uygulamasıyla tüm yayınların12 saate kadar geri alıp izleme imkanım da oluyor.

O yüzden tv nin işketim sistemi umurumda değil.

Bende full hd alıp bir kaç yıl sonra değiştirmek istemiyorum.

Büyük ihtimalle digitürk kullanacağım. biraz araştırdım digitürk 4K yayın çalışmalarına başlamış bir kaç seneye biraz daha yaygın olur herhalde.

Ama gerçekten çok kararsız kaldım.

Şunu anladım bu araştırma sürecinde. teknolojiye ne kadar düşkün olursan bir şeyleri ne kadar çok araştırırsan seçmen ve beğenmen o kadar zorlaşıyor.

tepkime süresini bilmeyen banding sorununu bilmeyen insanlar alıyor televizyonu izleyip geçiyor hiç girmiyor bu toplara. 

Aslında araştırıp iyisini almak isterken kendimize kötülük yapıyoruz galiba :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...