İçeriğe Yönlendir

Detay Ürünleri Hakkında Sorular

Buğra Höngül

Recommended Posts

Aydın Sert

@Buğra Hangül Buğra hocam merhaba. Bu işin üstadı olarak naçizane bir şeyler danışmak istiyorum. İlk kez siyah bir araç sahibi oldum. Daha özenli ve dikkatli bakmam gerektiğini biliyorum. Öncelikle;

1. Farlarım hafiften dıştan sararmış ve kılcal çizikler mevcut. Soft99 lightone ile temizlemeyi düşünüyorum. Başka bir önerin olur mu?

2. Aracıma pasta, cila , teflon cila, wax, şampuan olarak ne önerebilirsin? Rengin parlamasını ve üzerindeki ince harelerin gitmesini istiyorum. Derin çizikler yok çok şükür. Hangi aşama ile hangi ürünleri kullanmam lazım? Ürünler el gücü ile uygulanacak:)

Şimdiden teşekkür ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Soruları cevapladım mesaj yoluyla ulaşımda sağladınız ancak flaşlı yakın çekim fotoğraf atmazsanız hep hayal ettiğim gibi cevaplamış olurum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Buğra hocam,geçtiğimiz yıllarda aldığım ve eski araçlarımdada kullandığım meguiars yıkama eldiveni,uber blue kurulama havlusu ve basit bir karcher basınçlı yıklama makinem var.

Yeni aldığım 0 km aracımı  düzenli olarak çift kova su yöntemi ve yıkama eldiveni ile düzenli olarak kendim yıkamayı düşünüyorum.Eskiden aldığım oto şampuanım ve temizilik ürünlerim bitti. Oto şampuanı,lastik parlatıcı ve lacivert araca elle uygulayabileceğimiz wax ve hızlı cila gibi f/p ürünü tavsiyesinde bulunabilirmisiniz?

Yorum bağlantısı
Mahmut Maruldalı
On 25.01.2017 at 17:38, Muharrem Karagülle yazdı:

Buğra hocam,geçtiğimiz yıllarda aldığım ve eski araçlarımdada kullandığım meguiars yıkama eldiveni,uber blue kurulama havlusu ve basit bir karcher basınçlı yıklama makinem var.

Yeni aldığım 0 km aracımı  düzenli olarak çift kova su yöntemi ve yıkama eldiveni ile düzenli olarak kendim yıkamayı düşünüyorum.Eskiden aldığım oto şampuanım ve temizilik ürünlerim bitti. Oto şampuanı,lastik parlatıcı ve lacivert araca elle uygulayabileceğimiz wax ve hızlı cila gibi f/p ürünü tavsiyesinde bulunabilirmisiniz?

Muharrem hocam öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanın . 

Oto şampuanı olarak sonax turuncu f/p bakımından güzeldir . 

Wax olarak soft99 fusso hızlı cila olarak sonax bsd kullanabilirsiniz .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Bir arkadaşımın aracında Fırçalanmış Jant diye tabir edilen jantlardan var.Jant yüzeyinde su lekesi tarzında lekeler var.Birkaç farklı jant temizleyici,asprin,BDX denedik çıkaramadık.Bu lekeleri nasıl çıkarabiliriz?Jant Polisaj işlemi nasıl yapabiliriz? Birde Matkap ucuna takılan keçeler varmış galiba onunla yapsak çıkar mı?

Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle
22 saat önce, Mahmut Maruldalı yazdı:

Muharrem hocam öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanın . 

Oto şampuanı olarak sonax turuncu f/p bakımından güzeldir . 

Wax olarak soft99 fusso hızlı cila olarak sonax bsd kullanabilirsiniz .

Teşekkür ederim Mahmut Bey. Allah cümlemize kazasız belasız kullanmayı Mayıs nasip etsin.

En son kullandım şampuanlar zaten sonax turuncu ve meguiars sarı olandı.Dun Hepsiburada da meguiars nxt mor renkli şampuan indirimdeydi, hangisi alsam kararsız kaldım.

Bu sefer bu konuda davsiye edilen sonax ürünlerini tercih edeceğim galiba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Maruldalı
Bir arkadaşımın aracında Fırçalanmış Jant diye tabir edilen jantlardan var.Jant yüzeyinde su lekesi tarzında lekeler var.Birkaç farklı jant temizleyici,asprin,BDX denedik çıkaramadık.Bu lekeleri nasıl çıkarabiliriz?Jant Polisaj işlemi nasıl yapabiliriz? Birde Matkap ucuna takılan keçeler varmış galiba onunla yapsak çıkar mı?

İlacınız 3d eraser.

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Merhaba Buğra bey fiestaların plastik iç döşemelerinde hangi ürünü tavisye edersiniz. 

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

AliExpressten bol tüğlü eldiven alabilirsiniz koyun tüğü şampuan olarak ucuzundan ve heryerde bulabileceğiniz ph nötr sonax turuncu şampuan var yine her yerde bulabileceğiniz sonax npt ve sonax brillant shine detailer bsd tavsiye ederim

Keçe değilde süngerler var onunla denemekte fayda var ve rica etsem fotoğrafı atarmısınız
Merhaba Buğra bey fiestaların plastik iç döşemelerinde hangi ürünü tavisye edersiniz. 

Merhaba temizlikmi koruma içinmi?
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
Hem temizlik hem koruma

Temizlik için chemical guys all clean öneririm konsantre olduğundan şişenin dibine yarım çay bardağını koyup gerisini suyla doldurursunuz ömürlük olur koruma için auto Finesse stripz tavsiye ederim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Canberk Eken

@Buğra Höngül Merhabalar, elimdeki malzemelerden bugüne kadar en çok autoglym radiant wax ve meg nxt 2.0 sıvı olanı kullandım. Ama artık nxt'den sıkıldım ve yetersiz bulmaya başladım, yeni aracımda nxt'ye alternatif arıyorum.

Boyası bence iyi durumda, haresi vs olmayan gece gri (füme gibi) fiesta. O yüzden kil ve pasta gerek görmedim.

Radiant wax üstüne aklımda soft 99 fusso vardı ama araştırınca diğer çeşitleri (Authentic premium,kiwami vs.) aklımı karıştırdı. Fusso dayanıklı ama parlaklık yönünden zayıf sanırım, authentic de dayanıklılık yönünden. Kiwami hepsinden biraz biraz orta yol gibi, onu önerir misiniz? Bunların dışında farklı ürün ve kombinasyon öneriniz varsa onlara da açığım.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
On 27.01.2017 at 20:34, Oğuzhan Çakır yazdı:

Oğuzhan 3d eraserı sürüp bırakma, el pedi ile güzelce ovalayarak yedir sonra su tutarak temizleyebilirsin.

1. Eldiven takmayı unutma, cildini tahriş eder,
  2. Suyun basınçlı olması gerekmez bahçe hortumu da olur
  3. Jant üzerinde 1-2 dk dan fazla bekletme
  4. Jantlar buz gibi soğuk olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Oğuzhan 3d eraserı sürüp bırakma, el pedi ile güzelce ovalayarak yedir sonra su tutarak temizleyebilirsin.
  1. Eldiven takmayı unutma, cildini tahriş eder,
  2. Suyun basınçlı olması gerekmez bahçe hortumu da olur
  3. Jant üzerinde 1-2 dk dan fazla bekletme
  4. Jantlar buz gibi soğuk olsun

Tamam abi teşekkür ederim.Fotoğraflarını çekmeyi hep unutuyorum.Yarın temiz olursa jantlar çekeyim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
[mention=67110]Buğra Höngül[/mention] Merhabalar, elimdeki malzemelerden bugüne kadar en çok autoglym radiant wax ve meg nxt 2.0 sıvı olanı kullandım. Ama artık nxt'den sıkıldım ve yetersiz bulmaya başladım, yeni aracımda nxt'ye alternatif arıyorum.
Boyası bence iyi durumda, haresi vs olmayan gece gri (füme gibi) fiesta. O yüzden kil ve pasta gerek görmedim.
Radiant wax üstüne aklımda soft 99 fusso vardı ama araştırınca diğer çeşitleri (Authentic premium,kiwami vs.) aklımı karıştırdı. Fusso dayanıklı ama parlaklık yönünden zayıf sanırım, authentic de dayanıklılık yönünden. Kiwami hepsinden biraz biraz orta yol gibi, onu önerir misiniz? Bunların dışında farklı ürün ve kombinasyon öneriniz varsa onlara da açığım.

F7 waxlarını tavsiye ederim parlaklık iyi bunun haricinde sonax brillant shine detailer bsd ve npt tavsiye ederim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Canberk Eken

F7 waxlarını tavsiye ederim parlaklık iyi bunun haricinde sonax brillant shine detailer bsd ve npt tavsiye ederim

Bsd ve npt'ye yabancıyım, yeni yeni duymaya başladım, araştırayım. F7 dediğinizin herkes tarafından bilinen fussocoat 12 monthsdan ya da kiwami'dan sıvı olması dışında farkı ya da şu yüzden onlar değil de f7 tercih et dediğiniz yönü nedir?

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

2sinin 1 arada olması coat biraz mat kiwami çabuk gidiyor f7 uzun ve parlak kalıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Canberk Eken
2sinin 1 arada olması coat biraz mat kiwami çabuk gidiyor f7 uzun ve parlak kalıyor

Onu araştırırken bu sefer olaya fusso coat mirror shine da dahil oldu, kafalar karışık. Soft 99 kataloğuna göre f7'den daha parlak daha kalıcı, burdaki karşılaştırmaya göre başka bir dezavantaj verilmemiş f7'ye karşı
634ca810eb32cdaac5f6259de5ce2a4d.jpg
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

http://www.hepsiburada.com/modacar-microfiber-arac-yikama-eldiveni-090288-p-OTM090288
http://www.hepsiburada.com/modacar-wash-mitt-microfiber-yikama-eldiveni-104612-p-OTM104612
Önceden bulaşık süngerine benzeyenlersen kullanıyordum hem yıprandı hemde bunları görünce benimki pek bi adi geldi :D hangisini tercig etmeleyim 70 lira vermek saçma(meguaris) mavi adi geliyo gözüme belkide kalitelidir teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
http://www.hepsiburada.com/modacar-microfiber-arac-yikama-eldiveni-090288-p-OTM090288
http://www.hepsiburada.com/modacar-wash-mitt-microfiber-yikama-eldiveni-104612-p-OTM104612
Önceden bulaşık süngerine benzeyenlersen kullanıyordum hem yıprandı hemde bunları görünce benimki pek bi adi geldi [emoji3] hangisini tercig etmeleyim 70 lira vermek saçma(meguaris) mavi adi geliyo gözüme belkide kalitelidir teşekkür ederim

Bunu yerine aliexpress bol tüylü koyun tüğünden eldivenler var onları tavsiye ederim

Onu araştırırken bu sefer olaya fusso coat mirror shine da dahil oldu, kafalar karışık. Soft 99 kataloğuna göre f7'den daha parlak daha kalıcı, burdaki karşılaştırmaya göre başka bir dezavantaj verilmemiş f7'ye karşı
634ca810eb32cdaac5f6259de5ce2a4d.jpg

O farkı anlamak çok ileri seviye gerektirir arlarında çok ufak fark var ben f7 kullandım memnun kaldım fusso ürünleri eskiden komple autentic hariç su iticiliğe yönelik ürünlerdi ancak parlaklık hep zayıftı hala ileri bi parlaklık yok ama durumu çok iyi düzelttiler. Ayrıca ben waxın uzun gitmesini hiç bir zaman beklemem 15-20gün dayansa yeterli her yıkamada yada 2 yıkamada 1 kesinlikle tazelerim. Zaten waxtanda bir nano ürün koruması parlaklığı beklemek çok doğru olmaz
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

@Buğra Höngül doların yükselmesiyel alininde pek bi avantajı kalmadı yinede bi bakayım teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Yılmaz

Arkadaşlar merhaba. İçinizde gtechniq ürünlerini tecrübe eden oldu mu?

Tek başına C1 ile Crystal Serum Light arasında kalıyorum. İkiside 5yıl koruma ve parlaklık vaad ediyor. Yarısını kafadan atıyorum 2.5 - 3 yıl korusa yeter bana. Bir başka yandan da zeminde ki c1 yada csl uygulaması üzerine exo mu uygulasam diye düşünüyorum?  Exo gereksiz mi olur?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bir saat önce, Ömer Faruk Yılmaz yazdı:

Tek başına C1 ile Crystal Serum Light arasında kalıyorum. İkiside 5yıl koruma ve parlaklık vaad ediyor. Yarısını kafadan atıyorum 2.5 - 3 yıl korusa yeter bana. Bir başka yandan da zeminde ki c1 yada csl uygulaması üzerine exo mu uygulasam diye düşünüyorum?  Exo gereksiz mi olur?

Serum light 3 yıl ömür vaad eder, Serum black 5 yıldır. Light+exo tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Hiç biri Türkiyede o şartların yarısını dahi sağlamaz 7ayda bozulan csl gördüm tamamen kullanım ile alakalı csl olarak demiyorum ama gerçekler bu şekilde
Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Yılmaz
2 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Serum light 3 yıl ömür vaad eder, Serum black 5 yıldır. Light+exo tavsiye ederim.

Derdim birazda f/p oranı. Exoyu hemen üstüne yapmak çok şey değiştirir mi acaba? Yoksa 1 sene sonra mı ek bir uygulama yapmak daha iyi olur?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...