İçeriğe Yönlendir

Fiat Coupe 2.0 16V Yenileme Çalışmaları - Fakir Ferrarisi -

Saim Ulaş Yılmaz

Recommended Posts

Saim Ulaş Yılmaz

Süper olacak. Emeğinize değecek[emoji106]

Harika olmuş boya işi  :good1: sonucun güzel olacağı şimdiden daha da netleşti  :yes:

Çok teşekkür ederim. Böyle güzel yorumlar sayesinde azalan motivasyonum ayakta kalıyor.  :good1:

emniyet kemerleri batmış, streç filmle sarsaydınız.

Abi yaparken düşündüm. Gece çok geç saatte çalıştık. Açıkçası üşendim. İş bitince tinerli bezle sileriz artık  :blush:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

boya sadece boya mı yoksa pas önleme, yalıtım gibi özelliği varmı?

Yorum bağlantısı
Ali Can Ebren

Hocam bence kemerlerin renginide değiştirin hazır bu kadar açmışken aracın iç aksamını :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Hocam bence kemerlerin renginide değiştirin hazır bu kadar açmışken aracın iç aksamını :rolleyes:

Bunu hiç düşünememiştim. Nasıl bir şey yapabiliriz ? Öneri var mı  :yes:

boya sadece boya mı yoksa pas önleme, yalıtım gibi özelliği varmı?

Sadece boya ekstra bir özelliği yok ancak boyanan yüzeyde metal-oksijen arası oksitlenme olmayacağı için sanırım pas için etkili olur. Yalıtım içinse boya üzerine keçe döşedik. Şu malzemeyi kullandık. Fotoğraflarda görünen naylonlu diğer yüzü. Bu gece aracın altından pütür atacağız Yalıtım konusu içime sindi bu şekilde.

718_0.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

keçe tabana yapışan tip mi?

Değil ama boya kurumadan döşeyince yapıştı.

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

O sayılmaz.. Güzel olmuş. Bu daha iyi

Bana tersi döşenir gibi geldi, yumuşak yüzeyi aşağı bakacak şekilde döşedi usta. Bunun düzü tersi var mı ?

Yorum bağlantısı
Fatih Kocataskin

Bana tersi döşenir gibi geldi, yumuşak yüzeyi aşağı bakacak şekilde döşedi usta. Bunun düzü tersi var mı ?

Uyguladığınız malzemeyi (eğer bizim de uyguladığımız ziftli keçe olarak satılan ürün ise) resimlerden gördüğüm kadarıyla usta ters uygulamış. Normalde tüylü üst kısımda kalıp taraf taban halısının altına gelmeli. Siyah naylonu bir maket bıçağı yardımıyla sökebilirsiniz ziftli kısım bu siyah naylonun alt kısmında kalıyor. Yaz günü sıcakta biraz baskı uygulayınca kendi kendine yapışmıştı bizim araç içerisinde sizin bir ihtimal havalı ısıtıcılar kullanmanız gerekebilir. Çalışmalarınız çok güzel gidiyor. İlkay abim sağolsun fiat sempatizanı yaptı bizi ailecek böyle nadir araçlara verilen değeri görünce insan mutlu oluyor. Kolay gelsin elinize sağlık[emoji4]
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ziftli keçe olmaması isabet olmuş.. sonraki tamirat gerekliliğinde kaportacı ustası öncekini rahmetle anmaması adına :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Araç döşemecide, tahmini pazartesi salı alacağım.

Bir iki detay fotoğrafı ekliyorum.

Er559g.jpg

jXVVbW.jpg

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

çok güzel bir çalışma oluyor. son halinin ayrıntılı tanıtımını merakla bekliyoruz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Ana işlemleri bitirdim. Detay temizlik için yıkamacıya bıraktım. Yarın fotoğraf çekip sonuçları paylaşacağım.

Adım adım tamamlanacak ufak eksikleri mevcut ancak yüzde 90 oranında bitirdim. Yapılan işlemlerden çıkan sonuç bence çok başarılı oldu. Yol sesi azaldı. Motor sesi yapılan izolasyonlar sayesinde daha güzel duyulur oldu. Koltuklar pek bir rahat oldu. İnsanın mondeoya binesi gelmiyor :) Yıkanmamasına rağmen bir gören dönüp bir daha baktı.

Yarın merak edenler için  yapılan işlemler ve maliyetlerini de paylaşacağım. Bu yenileme çalışmasında desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ederim.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

WgYDAq.jpg

3vozBO.jpg

R13DLG.jpg

pXPnqN.jpg

kGv637.jpg

NlED6N.jpg

adEYJR.jpg

8P1z0r.jpg

• Beğen 21
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Başından beri sizi takip ediyorum. Bence bu araba mavi ya da kırmızı olmalıydı. Gri ile sanki kendisine yapılanları göstermiyor gibi. Yine de çok güzel olmuş elinize sağlık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...