İçeriğe Yönlendir

Ka - Yedek Su Kapağindan Su Taşirmasi

Aykut Tamer

Recommended Posts

Aykut Tamer

Arkadaşlar merhaba öncelikle forumun sıkı takipçisiyim, hicbir zaman konulara dahil olmadim ama birçok soruna da sayenizde çözüm buldum.

Bu sefer ki sorunuma gelincede bugun 98 model ford ka aracimla sabah işe giderken trafigin sıkışık oldugu dakikalarda yedek su kabinin oldugu taraftan beyaz duman ciktigini gordum hararet isigi yanmiyordu. hemen saga çekip durdum kaputu açtigimda yedek su kabinin kapagindan hafif miktarda su taşiyordu hemen istop ettim kapagini yavas yavas actim ben kapagi açarken isinan su disari dogru şişiyordu bekleye bekleye açtim fakat su eksilmemiş. Kapagin gevsedigi dusundum bu yuzden su tasmistir dedim kapagi tam sıkıştirip devam ettim.15 20 dakika sonra yine ayni olay oldu. Yine cektim saga kaputu actim yine kapaktan disari hafif miktarda su atiyordu kapagi sikistirdim durdu ve daha sonra isterine sorunsuz gittim.

Şimdi sorun nerede neden durduk yere kapaktan disari su atiyor sorun kapaktamidir. ve benim aracta kapak acikken su kabindaki su hep disari tasiyor bu normalmidir son olarak ta araçta 1 haftadir su kabindaki isinmiş suyun kokusunu aliyordum önceleri ne kokusu oldugunu anlamamistim ama bugun emin oldum acaba ben farketmedim de bunca zaman az az taşirdi mi hep. Cevaplariniz için simdiden tesekkurler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kapak önce sızdırdı koku yaptı artık tam tutamıyor. sorun kapakta da olabilir (basit arıza) su basıncı aşırı yüksek (kötü enrayo). genelde kapak arızasıdır

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aykut Tamer

Umarim basit ariza ile kurtaririm. Su basinci asiri yuksek ise buna sebep olan şey ne olabilir

Yorum bağlantısı
Aykut Tamer

Anladim çağlar abi peki başka belirtisi varmidir. Korktum biraz :)

Yorum bağlantısı
Aykut Tamer

Suyun çamurumsu bir rengi vardi biraz ama neredeyse 3 aydir su eklemedim veya degistirmedim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gurur Aytekin

Aykut Bey konu başlığıyla ilgili son durum nedir bilgilendirebilirmisiniz ? :)

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Aykut Tamer

Üzerinden çok zaman geçti ama yinede yazayım :) sonuç kötü senaryo contada kaçak çıktı 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serkan Yıldırım

Geçmiş olsun. Ne kadara mal oldu peki ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...