İçeriğe Yönlendir

2016 Elentra Yorum

Serkan Erden

Recommended Posts

Serkan Erden
(düzenlendi)

arkadaşlar merhaba; yeni aldığımız elentra benzinli ile yaptığım deneyimi sizinle paylaşmak istedim. araç 1,6 benzinli 127 hp. focusa göre motor daha seri,hızlanması sanki turbo motora sahip gibi güçlü,ancak yokuşta aynı şey geçerli değil. zaten atmosferik motorlarda bu durum normal. direksiyon çok yumuşak. vites geçişleri focus gibi tok hissi vermedi ama sorunsuz. sıkışık trafikte hafif hızlarda 1. vitese geçmesi güzel, focus biraz zorluyor. iç mekan çok ferah, trim sesi hiç olmadı. yakıt konusu tam anlayamadım ama 9 lt. civarı,motor yeni zamanla azalır ama büyük beklentide olmamak lazım. global cam kapama yok. bagaj aydınlatma göremedim. yokuş kalkış, frene sert basmadan devreye girmiyor.  56,200 tl ye alınabilecek en iyi c sınıfı (bence d sınıfı gibi) araç. lpg uyum sorunu yok, zaten 1-2 sene sonra gaza geçeriz. focusun verdiği kalite hissini pek vermedi ama kötüde değil. arasındaki 9000 tl fark bu yüzden zaten. her aracın kendine göre artısı yada eksisi vardır. sonuç olarak almayı düşünen arkadaşlar gönül rahatlığı ile alsın derim.

tarihinde Serkan Erden tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

güle güle kullanın. fiyat aralığında iyi seçim.

5 yıl garanti de süper.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

56 bin 0 km c segmenti bir araç için günümüz piyasasında çok iyi. güle güle binin güzel araba nazar değmesin maşşallah

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

bu öteve olayı 2017 gelmeden sıfır araç satışlarını patlatacak. Hyundai de iyi bir indirim yapmış 60 lira kampanyalı fiyatı aracın. Ben de bunun kardeşi kia cerato dizel otomatik sıfır kullandım. İzlenimlerimi aktarayım. Araçta sunroof vardı ve zaten alçak olan tavanı daha da alçaltıyor. Boyunuz 1,60-1,70 ise sıkıntı yok ama 1,70'den fazlaysa rahatsız ediyor kasiste kafanı tavana vuruyor. Araçtan inince de tavan benim göğsüme geliyor. Mondeodan sonra ne araba görsem ufak geliyor orası ayrı. Direksiyon ile koltuk arası mesafe az, inip binerken zor oluyor. Aracın camı kocaman göğüs de hakeza öyle. Kaputu göremiyorsunuz nerede bittiğini kestiremiyorsunuz. Alışmak lazım. Koltuk bana ayarlıyken arka koltuğa giremedim, geri çıktım.

Gelelim sürüşe, hyundai grubu uzun yıllardır eksik kaldığı bir konuyu gidermiş, az yaktıran çift kavramalı şanzıman yapmış, tebrik etmek lazım. Tıpkı DSG'deki gibi basıyorum basıyorum gitmiyor, daha sonra bir anda gidiyor. Ha bire aracı rölantide götürmeye göre planlanmış. İlk gaz tepkisi çok kötü. Bir de döşemeden pedal iyice arabayla tek vücut olmayı hissini öldürüyor. Ancak gazı yapıştırdıktan sonra güzel yürüyor. Direksiyon hissi tepkileri güzel, yol sesi alıyor, rüzgar sesi almıyor 140 a kadar bastım yol sesi hariç gittiğinizi anlamıyorsunuz, 130 küsür beygir 1.6 dizelleri olması güze bir şey, 10 sene önceki 2.0 dizelleri performansını kağıt üzerinde yakalamış gözüküyorlar.

Benim bir eski kasa elantram vardı, onun içi daha genişti, buna orta konsolun daralarak gitmesi büyük etken. Gönül iserdi ki kia optima, hyundai i40 ve sonatanın da yeni kasaları 1.6 dizel / dct kombinasyonuyla gelsin. Hyundai D segmentini Türkiye'de es geçmiş gözüküyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Hayırlı olsun, direksiyon derinlik ve yükseklik ayarı yok deniyordu bu doğrumu.

Yorum bağlantısı
Batuhan Yüksel

İnternette tam liste fiyatı özelliklerini bulamadım benzinlinin hep dizeli anlatmış ama çok metini duymaya başladım gün geçdikçe sınıfda üst sıralara oturacak gibi hem donanım hemde fiyattan dolayı tabiki garanti süreside etkili

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Hayırlı olsun, aracın iç ve dışından birkaç fotoğraf görsek...:)

Yorum bağlantısı
Serkan Erden

Hayırlı olsun, direksiyon derinlik ve yükseklik ayarı yok deniyordu bu doğrumu.

derinlik yok. yükseklik ayarı var.

Hayırlı olsun, aracın iç ve dışından birkaç fotoğraf görsek... :)

hocam; foto akıl edemedim, çekebilirsem eklerim. renk beyaz,iç mekan bej hayal edin işte... :)

İnternette tam liste fiyatı özelliklerini bulamadım benzinlinin hep dizeli anlatmış ama çok metini duymaya başladım gün geçdikçe sınıfda üst sıralara oturacak gibi hem donanım hemde fiyattan dolayı tabiki garanti süreside etkili

style paket olarak geçiyor. hyundai web sayfasında 59,500 diyor ama bayide 56,200'e kadar indirdik. 1500 tl alaşım jant farkı verdik, ancak orjin değil,carre jant markası ile anlaşmışlar onlardan aldık. (bu arada carre yerli üretim,tekirdağda fabrikası,çin malı değil.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sevgin Yılmaz

Tam bir aile arabası, "D" sınıfı gibi heybetli , alım maliyeti ile fiyat / fayda oranında çok iyi. Güle güle kullanın. :nazar:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...