İçeriğe Yönlendir

Trafikteki araçlarda yaş sınırı

Ongun Akın

Recommended Posts

Ali Gök
1 dakika önce, Şahin Kutun yazdı:

tamam da işte sıkıntı orda  zaten. mesele çocuğunu hastaneye götürürken başkasının sağlığını riske atmamak. sonuçta konu herkesin güvenliği

genelde eski arabaları kimseye karışmadan sağdan giderken görüyorum ( apaçiler hariç )

e 5 te makasa girenler  hep yüksek modelli arabalar 

gariban anadolu insanına zulum etmeye gerek yok bence

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

2011 model fiorino araca muayene zamanı önce arkada kemer sayısı eksik dediler gidin kemer taktırın dediler.. Kemer takıldıktan sonra muayeneden geçti. Daha sonra ki yıllarda da bu kemer fazla bunu söktürün yoksa muayeneden geçemezsiniz dediler gidip tekrar söktürüldü :D Kemer elimizde lazımsa verebiliriz :)

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Almanyada ya da avrupada kac yasindan sonra kullanilamiyormus arabalar? Yasa ne sekilde ? misal piyasada bolca gördügüm tosbagalar, citroen ente (2cv) ler klasik diye mi geciyor ya da klasik araba icin ayri bir yasa mi var?

Yorum bağlantısı
Şahin Kutun
Bir saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Almanyada ya da avrupada kac yasindan sonra kullanilamiyormus arabalar? Yasa ne sekilde ? misal piyasada bolca gördügüm tosbagalar, citroen ente (2cv) ler klasik diye mi geciyor ya da klasik araba icin ayri bir yasa mi var?

ben almanyadan geleli 18sene falan oldu burdaki eski arabalar  ordaki tüv den geçemezler hani arkadaşın bahsettiği parası olmayan garibanın arabası 74 model olan . gariban birisinin arabası cillob gibi olacak değilya.

bahsettiğiniz enteler yada tosbağalar tüvden geçecek kadar temiz kullanılmış yada hala canavar gibilerdir. zaten eskimiş trafiğe çıkacak durumda olmayanlara almanyada tüv vermiyorlar haliyle kullanılamıyorlar. 

austria da yaşıyorsanız üç aşağı beş yukarı kurallar almanya ile aynıdır. bunları bilmeniz lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Yaş sınırına gerek yokki, tehlike yaratacak kadar bakımsız ise muayeneden geçmez zaten, 67 model bir Mustang eleanor bineceksem ne yapayım güvenliği [emoji13]

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Bir saat önce, Şahin Kutun yazdı:

ben almanyadan geleli 18sene falan oldu burdaki eski arabalar  ordaki tüv den geçemezler hani arkadaşın bahsettiği parası olmayan garibanın arabası 74 model olan . gariban birisinin arabası cillob gibi olacak değilya.

bahsettiğiniz enteler yada tosbağalar tüvden geçecek kadar temiz kullanılmış yada hala canavar gibilerdir. zaten eskimiş trafiğe çıkacak durumda olmayanlara almanyada tüv vermiyorlar haliyle kullanılamıyorlar. 

austria da yaşıyorsanız üç aşağı beş yukarı kurallar almanya ile aynıdır. bunları bilmeniz lazım

Söylediginiz dogru garibanin arabasi bakimli olmayacagina gore muayeneden gecemez avrupada. Sizin soylediginiz, sanki yas sınırı varmis gibi anlasiliyordu ki o yuzden cok sasirarak sorma geregi duydum. 

Öte yandan Türkiyedeki arac, aslinda yurumeyecek durumdayken mi muayeneden geciyor:unsure2:

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Pas varsa gavur muayene den geçirmez, bizde pasa pek bakmıyorlar. Şasi deki pas.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Kutun

Söylediginiz dogru garibanin arabasi bakimli olmayacagina gore muayeneden gecemez avrupada. Sizin soylediginiz, sanki yas sınırı varmis gibi anlasiliyordu ki o yuzden cok sasirarak sorma geregi duydum. 

benim anlatmak istediğim güvenlik açısındandı...  sağlam ve trafiği riske etmeyecek araca dünyanın hiç bi ülkesinde yaş sınırı konulabileceğini sanmıyorum.

Öte yandan Türkiyedeki arac, aslinda yurumeyecek durumdayken mi muayeneden geciyor:unsure2:

evren bey konuya cevab vermiş :good1:

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

bu arada 86 model lada 1500s in eksiklerini tamamladım 10 dk da muayneden geçti :D

Yorum bağlantısı
Ongun Akın
On 21 Şubat 2017 at 16:15, Ayhan Onaran yazdı:

Daha sonra ki yıllarda da bu kemer fazla bunu söktürün yoksa muayeneden geçemezsiniz dediler gidip tekrar söktürüldü

Yok artık ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
10 saat önce, Ongun Akın yazdı:

Yok artık ?

Evet aynen dediğim gibi oldu. Önce takılması istenen sonra da sökülmesi gerekli denilen kemer de elimizde duruyor. Belki seneye takın derler :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...