İçeriğe Yönlendir

Kuga - Otomatik Şanzıman Arızası

Cemal Cangöner

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
1 saat önce, Cemal Cangöner yazdı:

Düşünmüyor değilim SuperB. Skoda'nın genel müdürü kuzenimin oğlu :) . Aracın durumu belli olsun onu da arayıp güzel bir indirim alayım. Zaten Kodiaq gelecek ona bakacağım.

Ama Kuga da bir başka hastalık. 77 bin km. tık demedi ve ne trim sesi ne de başka bir sorun çıkarmadı. (Şanzıman işi de benim şansıma :) )

Ha evet Kodiaq nasılda yazmayı unuttum, benimde gözüm o arabada zaten :)  serviste sordum bu kuga nedir? uzak dur melez araba ne olduğu belli değil dedilerdi, nesi melez demiştim, her araba bir diğerinin paltformu üzerine devam ediyor zaten, melezse alayı melez demiştim, kugada sevmediğim şey caf cafı az, son kasalar hadi de öncekiler c-max konsollu, dandik teypli, basit, son kasada fiesta focus gibi, yahu adam gibi yapın farkı olsun dimi ama, sırf bu ön göğüs tasarımı ve aracın küçük oluşu (bana göre) soğuttu beni, yoksa sağlam araba bence, nede olsa Ford :) En son Antalyada Edge e baktım, o güzel, dev gibi araba, özellikle güç ve konfor odaklı, yolda yumuşacık gidiyor, diğerleri gibi sert değil, konfor ağırlıklı bir suv, çok rahat, ama 98 bin dolares olunca hayal olarak kalmıştı bende ...

Kodyak Audi q7 hacminde gibi, dev gibi, arkada 3 sıra koltuk var, en güzeli arka diz mesafesi, süperb gibi, Ford da bu genişlik yok, smax a baktım arkada koltukları en geriye alsamda dar,  mondi bile eh işte, o yüzden ciddi ciddi kodyaka bakmak istiyorum açıkcası, gelsin helede....

ilk gelenler 2.0 dizel olacakmış, tam bizlik, alırsak 2 tane alırız artık, madem inidirimde var :tongue:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
41 dakika önce, Cemal Cangöner yazdı:

Geçmiş olsun dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim.

Ford'u suçlamıyorum tabii. Olabilecek arızalar bunlar. Ama tam olarak tamir olmadan oldu denmesi ve müşteriye itibar edilmemesi yanlış.

Geçmiş olsun Cemal Bey. Bu durum biraz da bizim ülkeye has gibi. Müşteri yerse ne ala mantığıyla iş yapıyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
53 dakika önce, Cemal Cangöner yazdı:

Düşünmüyor değilim SuperB. Skoda'nın genel müdürü kuzenimin oğlu :) . Aracın durumu belli olsun onu da arayıp güzel bir indirim alayım. Zaten Kodiaq gelecek ona bakacağım.

Ama Kuga da bir başka hastalık. 77 bin km. tık demedi ve ne trim sesi ne de başka bir sorun çıkarmadı. (Şanzıman işi de benim şansıma :) )

İlk bakımda LPG sorun olarak görüldü. Ancak Otosan ve Otokoç la yaptığım yazışmalar sonrası araç servise kabul edildi. Garanti de bozulmadı. LPG den kaynaklı arızalar garanti dışı. Geçen seferki revizyon zaten garantiden yapıldı. Ancak bu işlemde şanzıman içindeki diskler değişmiş sadece. Tork konvertörü değiştirdiklerini söylediler ama tahmin etmiyorum. Tamir edildi bence. Bu arada panik içinde 23. gün aracı teslim ettiler. 7 günleri kalmıştı değişim için. Şimdi yeniden gün sayıyorum. 30 gün içinde sağlam olarak teslim edemezlerse yeni araç hakkım yine doğacak.

20 iş günüdür garanti şartları ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner
5 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

20 iş günüdür garanti şartları ;)

Bütün ticari mallarda 20 iş günü - otomotivde 30 iş günü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
8 dakika önce, Cemal Cangöner yazdı:

Bütün ticari mallarda 20 iş günü - otomotivde 30 iş günü.

Hadi ya? Bi ona mı dokunmamışlar :jedi:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Necat Ertan
5 saat önce, Cemal Cangöner yazdı:

Geçmiş olsun dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim.

Ford'u suçlamıyorum tabii. Olabilecek arızalar bunlar. Ama tam olarak tamir olmadan oldu denmesi ve müşteriye itibar edilmemesi yanlış.

Servisle v.s. alakam kesinlikle yok ancak yine de anlayışlı tavrınız için tebrik ve teşekkür ederim.  İnşallah sorununuz layıkıyla çözülür :flowers:   Ufak tefek sorunlar için ortalığı (servisi) ayağa kaldıran insanlardan sonra bu yaklaşımınız dikkati çekti.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Turhan Onat

Cemal bey, son durum nedir? Ara ara bilgilendirin lütfen bizi.   

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner
23 saat önce, Turhan Onat yazdı:

Cemal bey, son durum nedir? Ara ara bilgilendirin lütfen bizi.   

Dün öğleden sonra aracı teslim ettiler. Arızası giderilmiş. Tüm işlemler garanti dahilinde yapıldı. İkame olarak verilen ecoboost mondeo ile kendi aracımı kıyaslama şansım oldu. Vites geçişlerinde ve devirlerde problem yok. Vuruntu tamamen ortadan kalkmış. 

Tabii bu arıza kronik mi değil mi onu da bilmiyoruz. Kullanıp görmekten başka çare yok. 

Servisin yetkisi  şanzımanı söküp - Ford'a göndermek ve gelen şanzımanı yeniden takmak. Yapılan işlemler konusunda bilgi alamadım maalesef.

Ancak şunu da göz ardı edemiyorum. Ford sattığı malın arkasında %100 durdu. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
38 dakika önce, Cemal Cangöner yazdı:

Ancak şunu da göz ardı edemiyorum. Ford sattığı malın arkasında %100 durdu. 

Ford bizi şaşırtmaya devam ediyor.. 

Güle güle kullanın

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Geçmiş olsun, tekrarlarsa şimdiden yeni aracınız hayırlı olsun diyim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Ford bizi şaşırtmaya devam ediyor.. 
Güle güle kullanın

#Ford un 2017 de yeni Vizyonu Müşteri memnuniyeti [emoji6]
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Sorunun çözülmesine sevindim Cemal bey.

Sizden haber bekliyorum. Bu notu da buraya düşeyim artık :) 

Yorum bağlantısı
Kemal Güllü
(düzenlendi)

Ford ile ilgili neden olumsuz bir hava var anlamıyorum. 2010 yılından 2016 yılına kadar garantili ford araçlarım ile karşılaştığım tüm sorunlar otosan ın özenle takibi dahilinde çözüldü ve çok da memnun kaldım. Hatta arkadaşlara yaptırdığım işlemleri anlatınca şaşırmışlardı çünkü diğer firmalar çoğunu yapmazdı. Örneğin en son kuga aracımda fitil gıcırtısından dolayı arka kapıların fitillerinde hiçbir deformasyon olmamasına karşın sorgusuz sualsiz değiştirmişlerdi. 

tarihinde Kemal Güllü tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özcan Cepheci
2 saat önce, Kemal Güllü yazdı:

Ford ile ilgili neden olumsuz bir hava var anlamıyorum. 2010 yılından 2016 yılına kadar garantili ford araçlarım ile karşılaştığım tüm sorunlar otosan ın özenle takibi dahilinde çözüldü ve çok da memnun kaldım. Hatta arkadaşlara yaptırdığım işlemleri anlatınca şaşırmışlardı çünkü diğer firmalar çoğunu yapmazdı. Örneğin en son kuga aracımda fitil gıcırtısından dolayı arka kapıların fitillerinde hiçbir deformasyon olmamasına karşın sorgusuz sualsiz değiştirmişlerdi. 

İlginç bnede ise herşey garanti dışı turuldu.Sol arka kapı kelebek camı fitili çatladı daha 2 yılında çevresel etki dendi direksiyon da hava yastığı çevresindeki metal soyulmaya başladı 1.5 yıllık iken kullanıcı kaynaklı dendi .arabayı aldıktan 2-3 ay sonra lastik basınç takip sistemi çalışmıyor dedim bir sürü inceleme yaptıktan sonra servis nedenini anlıyamadı 1 hafta sonra otosan aradı benim alış tarihimden sonraki araçlarda var dedi halbuki almadan önce kataloglarda var görünüyor idi.fitili ücretli değiştireyim dedim kelebek camı ile birlikte değişiyormuş 540 +işçilik dediler. Eski fordumda garanti ile ilgili sorunum olmazken şimdikinde garantiden hiç birşeyi yaptıramadım. Arabam şu an 30000 km 3 yılını daha doldurmadı

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Maalesef bayilerdeki ve servislerdeki Müşteriden gelen sorunları otosana anlatamayan garanti danışmanı arkadaşların beceriksizliğinden kaynaklanan bir çok maduriyet oluyor. Sonrasında müşteri otosanla iletişime geçip bir çok sorunu çözüyor. Tabi bazen otosan da çileden çıkarta biliyor. Düzelme yolunda oldu kanatındayım. En iyi reklam Tüketicidir mantığını öğrenemeyen kurum ve kuruluşlar yok olmaya mahkumdur bence.

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Kemal bey hangi servise gidiyorsunuz söyleyin de biz de bilelim.
Servislerdeki garanti danışmanlarının tuttuğu tutanak,rapor, çektiği foto hepsi çok önemli ben de kötü bir tecrübe yaşadım ve sonuca otosan da en son ulaşacağım kişiye en önce ulaşınca zor da olsa sonuç benim lehime sonuçlandı .
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Abi çok geçmiş olsun. Ford dan bu kadar ilgi görmek herkese nasip olmaz.:D

Yorum bağlantısı
Kemal Güllü
10 dakika önce, Adnan Çakır yazdı:

Kemal bey hangi servise gidiyorsunuz söyleyin de biz de bilelim.
Servislerdeki garanti danışmanlarının tuttuğu tutanak,rapor, çektiği foto hepsi çok önemli ben de kötü bir tecrübe yaşadım ve sonuca otosan da en son ulaşacağım kişiye en önce ulaşınca zor da olsa sonuç benim lehime sonuçlandı .

Merhaba,

Kocaeli'de esoto ya gidiyordum. Otosan ile de irtibat halideydim. Öncelikle esoto ya gidip yeterli ilgiyi göremeyince otosan a şikayet mesajı yazıyordum ve esoto bu durumda oldukça ilgili oluyordu :). Otosan gerçekten müşterinin sorunları konusunda bnce çok titiz, yeter ki derdinizi anlatın ve çözümü arayın. Esoto daki usta başları ve diğer personel beni iyi bilir mesela. Heralde beni gördüklerinde yine geldi arıza adam diyorlardır mutlaka ama sorunlarımı da çözüyorlardı mutlaka.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Ben de Darıca'dayım es otoyu da mı denesem [emoji30]

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Harun Alp

Cemal bey ayni sorunu bende yasadim balikesir edremitte yasiyorum,yolda giderken bir anda araç gaz yememeye basladi ve kaldim sonrasinda cekiciyle balikesir akoto yetkili servise cekildi araç sanziman sökülüp istanbula gonderildi.Arac 2014 kuga 1.6 ecoboost otomatik selective prins lpgli.Garanti 3 yıl 100000 km idi ariza yaşandığında garanti biteli 2 ay ve 3000 km gibi bisey olmuştu.Servisten bana arizanin ford tarafından aracta lpg oldugu icin karsilanmayacagi iletildi.Arac tamiri icin fiyat vericegiz dediler 10 gun geçti hala cevap yok.Ne yapmami tavsiye edersiniz.Ozelden tlf numaranizi verirseniz cok mutesekkur olurum

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Cemal Beyin aracı da lpgliydi. Lpg sistemi ile otomatik şanzımanın ne alakası varmış?

Yorum bağlantısı
Harun Alp

Aynen alaka yok ama ödememek icin kiviriyorlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun. Garanti bitmemiş olsa dava açın derdim.
Ama şu an bu da çözüm değil gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Harun Alp
(düzenlendi)

Sağolun,Ne tavsiye edersiniz ne yapilabilir?

tarihinde Harun Alp tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...