İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - TDCI Elektrik Destekli Isıtıcı

Mehmet Orhan

Recommended Posts

Ömer Türkşanlı
[mention=2563]Serkan Toker[/mention] in aracı kaç modeldi acaba?

2007 onun aracı facelift I lazım bize
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
12 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Dizel motorun verimi yükseldikçe ısınma zamanı uzuyor.

110hp'lik DCI'ların çalışma ısısı 80 dereceye çekilmiş. Termostat 83'lük kullanıyor Renault. Fan açması için 90'lı dereceleri bekliyormuş motor ki, servisin ilettiği fan açtırmak çok zor.

Bir saat önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Konunuzu birleştirdim bu arada, aynı konudan varmış burada :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Konunuzu birleştirdim bu arada, aynı konudan varmış burada [emoji4]

Mondeo sahipleri için ayrı açmıştım konuyu. Yani 2001 2003 Ghia 2.0tdci sahibi üye ve aracı lâzım bize bu işi çözecek, sevgili admin var mı bu konuda bilgi sahibi olduğunuz üyemiz?
Adminlerden rica ediyorum araçları görebiliyorsanız site sisteminden, yönlendirebilir misiniz?
Saygılar
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Maalesef araca göre filtreleme yok ama başlığı bi düzelteyim, ilgi çekici hale gelir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Daha öncede bilgi verdim. Isıtıcı bulunup montajı yapılsın. Sonrası ehil işini seven elektrikçi şahsa tarif ile olacak. Orjinal tesisata gerek yok. Üç adet röle, iki adet termostat elektronik ünite ile işlem bitecek.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Zaman yolculuğu oldu konuyu okuyunca, en iyi çözüm webasto çıkmıştı zamanında yaptığım araştırmada maliyeti fazla onun da.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Zaman yolculuğu oldu konuyu okuyunca, en iyi çözüm webasto çıkmıştı zamanında yaptığım araştırmada maliyeti fazla onun da.

Ayhan abi şu an maliyet Ptc ile aynı işçilik hariç yarı yarıya Ptc ile... Olmaması için sebep yok sadece 2001 2002 2003 Ghia Dizel araç lâzım bize kılavızluk yapacak...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
16 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Daha öncede bilgi verdim. Isıtıcı bulunup montajı yapılsın. Sonrası ehil işini seven elektrikçi şahsa tarif ile olacak. Orjinal tesisata gerek yok. Üç adet röle, iki adet termostat elektronik ünite ile işlem bitecek.

Abi tam kendini anlattın. Hemen girişelim bu işe.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Havalar ısındı ya ses yok kimsede[emoji20]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Saat ücretim ile ısıtıcısı olan araba alınır :D

Havalar ısındı ya ses yok kimsede[emoji20]

Isınan adam ne anlar üşüyenin derdinden [emoji88]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
20 saat önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Ayhan abi şu an maliyet Ptc ile aynı işçilik hariç yarı yarıya Ptc ile... Olmaması için sebep yok sadece 2001 2002 2003 Ghia Dizel araç lâzım bize kılavızluk yapacak...

Hadi bakalım kolay gelsin kısa mesafe kullanımda şart. Mk4'lerde de kullanılmış bugün etisten baktım, ek ısıtıcı var içerisi için ama motor için yokmuş bizimkinde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Hadi bakalım kolay gelsin kısa mesafe kullanımda şart. Mk4'lerde de kullanılmış bugün etisten baktım, ek ısıtıcı var içerisi için ama motor için yokmuş bizimkinde.

Valla abi parça vs hazır hatta dün alacaktım ama test etmek istiyorum canlı görmek istiyorum ama Mondeo sahiplerinin ilgisini çekmedi konu...

Israrla 2001 2003 Dizel Ghia aranıyor ama forumda yok hiç anlaşılan...

Isınan adam ne anlar üşüyenin derdinden [emoji88]

Forumda eski heves yok abi, baharı gören umursamaz oldu [emoji20]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Forumun hevesi ile alakalı yokki. Yapılacak olan extrem bir işlem. Beynelminel sıkıntı olsa hareket olurdu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Forumun hevesi ile alakalı yokki. Yapılacak olan extrem bir işlem. Beynelminel sıkıntı olsa hareket olurdu

Abi yapılacak işlem ilgili fabrikasyon olmayan bir parça yok ki! Ford 2001-2003 arası ürettiği dizel Ghia donanımlı araçlarına takmış bunu. Anladığım kadarıyla bu modellerde araç sahibi forumdaş yok forumda. Ben sadece sistemi canlı görüp, test edip, Pcm den ve Etis üzerinden gerekli testleri ve verileri almak istiyorum.
Kalanı kolay, parçalar tamam bulduk. Sadece işçilik, montaj ve gerekirse Pcmden aktif edilecek.
Neyse havalar iyi şimdilik, kışa kadar satmaz binersem, bahse konu araçlardan denk gelirse nasipse yaparız inş.
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
17 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Saat ücretim ile ısıtıcısı olan araba alınır :D

Daha güzel bir teklifim olabilirdi

Ömer, İstanbul' da olsaydın hemen çaresine bakardık. Sağlam elektrikçi var.

Parça temin durumu nasıl peki?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Daha güzel bir teklifim olabilirdi

Ömer, İstanbul' da olsaydın hemen çaresine bakardık. Sağlam elektrikçi var.

Parça temin durumu nasıl peki?

Parça konusunda sıkıntı yok şükür.

Tamer Özel msj attım bakar mısın bi?

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Benimde hatlar karıştı ne diyo la bu dedim [emoji3]

Hatlar karışmışken 2001 2003 dizel bulsana bize, şşşşşştttt bulsana bulsana

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yarım sayfa gazete radyatör önünde panjur altından koydum. 1. Km de ısınıyor biraz devirli sürdük mu tamam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Yarım sayfa gazete radyatör önünde panjur altından koydum. 1. Km de ısınıyor biraz devirli sürdük mu tamam. 

Mantıklı maliyet 50krş
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Makyajsızlarda farklar vardır bu arada. Onlar 5 ileri misal

Bence koltuk ısıtma daha mantıklı.  Zaten bu işin aslı webasto.  Ayarla saati hazirlasin arabayı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Makyajsızlarda farklar vardır bu arada. Onlar 5 ileri misal
Bence koltuk ısıtma daha mantıklı.  Zaten bu işin aslı webasto.  Ayarla saati hazirlasin arabayı

Webasto en ucuz 1000euro pek mantıklı değil
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...