İçeriğe Yönlendir

Anket : Lada Vega ( Vaz 2110 ) vs Fiat Tempra

Ongun Akın

Recommended Posts

Ongun Akın

12.000 tl'lik bütçe ile alınabilecek bu iki araç arasında ; 

1 - Görsel tasarım  

2 - İç Malzeme Kalitesi , Konfor ve Ergonomi ve sürüş keyfi

3 - Motor ve Yürüyen akşamları ile ilgili yaşına göre problem çıkartabilme riski / olasılığı 

4 - 3 yahut 4 yıl sonra tekrar satılmak istendiğinde karşılaşılabilecek problemler

5 - Bakım / Parça maliyeti , yakıt ve Vergi ödemeleri vs ... anlamında genel olarak bütçeye yükü ...

Yukarıdaki Kriterleri gözönüne alarak , lada vega'mı yoksa Fiat tempra'mı tercih edilir ... Fiat Tempra ve Lada vega'nın ( bu paraya alınabilecek ) en iyi olduğunu düşündüğünüz modelleri baz alabilirsiniz ... Kriterlerin bana göre önem sırası ; 3,4,1,5,2

Cevaplar için şimdiden teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Konfor tempra sağlamlık lada, satarken lada, görsel tempra, yedek parça maliyeti lada, ladayı söküp dağıtıp tekrar toplamak daha kolay. Göçmenlerin yoğun yaşadığı yerlerde ladaya sorunsuz binebilirsiniz. Ladayı tepe tepe kullanırsınız tempra nazik kalır, ladanın yüksek modelini ve temizini daha kolay bulursunuz tempra düşük kalır. Ben keyifli araba kullanmak istiyorum derseniz tempra ama ladanın motoru da yabana atılmaz yolda yüksek hızda stabildir.

Bütün bunları göz önüne alınca tempra haz verse de lada derim hele 1.6 16 valf bulursanız. 2004 1.5 8 valf samaramı 12.500 e verdim bir kaç ay önce. İnternetteki düşük fiyatlara aldanmayın düzgün olanı 12 ye vermezler, öne çıkan tek eksi yönü lpg sorunu, iyi montaj yapılmış bulmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Eniştem 8 yıl 2000 model laga vega kullandı. Konfor çok düşüktü. Ama ne motor ne şanzıman ne de büyük bir arıza verdi. Yedek parça maliyeti çok çok cüzzi. Yarım motoru 500 liraya falan yaptırırsın bunda diyip duruyordu. 

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

8 yıl samara 8 yıl 1,6 16 v vega kullanmış olan biri olarak tabiki vega

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Babam 10 sene kadar lada tavria kullandı arabanın yağ değişimi dışında sanayiye gitmediğini biliyorum o yüzden lada diyorum:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Benim babamda yaklaşık 3 yıl lada tavria kullandı harika bi araçtı. Üzerinde oldukça kalın saç kullanılmış sorunsuz 1100 motor 5 vites ekonomi araciydi. Şimdide lada samaraya biniyor bundan da gayet memnun. Lada tavsiye ediyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Mekanik candır, Lada 'da tipik bir yürüyen somun, civata. Bence sorunsuzluk ön planda olmalı. Bunu da Lada fazlasıyla karşılar. Lada 'ya +1 veriyorum.

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Lada Vega 1.5 Ankarada komşumda vardı.Sorun çıkardığı hiç duymadım.Arabaya iyide bakmazlardı.Lada biraz gaddar [emoji3]

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Bence Temra. İçi halen güncel gibi bir his veriyor. Bir de tabi çocukluğumuzun hatırası var belki de ondan. 

Yorum bağlantısı
Fikri Gültepe

konfor ve iç dizayn açısından tabiki tempra. 2 yıl tempra kullandım çok temiz ini bulmanız gerekir yoksa çok uğraştırıyor. sxa olanlarda hidrolik direksiyon ve sis farı gibi özellikler bulunuyor. en çok tercih edilen modeli de budur. 1999 ve 2000 modellerde enjeksiyon lu olan ve 16 valf olan modellerin bazılarında abs klima hava yastığı bulunuyor.
son olarak sürüş keyfi olarak mükemmel bir araç

Yorum bağlantısı
Ongun Akın

Yorumlarınız için teşekkürler , peki 12.000 yeterli bir rakam mıdır ? Yoksa bunların temizi için daha yüksek ücretler mi istenir ? 13'ten 14'ten de fazla vermek istemiyorum bu araçlara ...

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

alırken temiz ve masrafsız olmak şartı ile tempra , döküğü denk gelirse adam olmaz, vega odun gibi araba.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Vega larda hidrolik direksiyon olsa tam binmelik araba. Direksiyon işi berbat ediyor..

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Vegalarda genel olarak elektrik arızaları ve şehir içinde hararet sorunu çok oluyor diye epeyce şikayet var.

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Türk usülü inceleme :D

Lada Vega

Fiat Tempra

Yorum bağlantısı
Ongun Akın
3 saat önce, Ümit Kaan yazdı:

Türk usülü inceleme :D

Lada Vega

Fiat Tempra

İzledim bunları da kapı içi gözlerden , makyaj aynası olup olmamasından , kol dayama olup olmaması ya da bagaj eşiğinden bahsediyor ... Bunun Broadway incelemesi de vardı , jikle'nin ne olduğunu bilmiyor ; çekiyorum ama kaput açılmıyo falan diyor ... O yaşta bir araba alıyosanız sıkıntılar bunlar olmaz ... Önce aldığım arabanın yürüyen aksamlarında ya da motor bileşenlerinde bir problem olup olmadığını anlama noktasında bana bilgi versin , kronik problemlerinden bahsetsin ... Açıklayıcı hiçbir bilgi yok ... Ben de çekerim bu kadarını ;)

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Ülkemizde ciddi bir ikinci el pazarı var, ama doğru düzgün incelemeler , videolar yok, bu arkadaşta büyük bir açığı kapatmış, videolar, tek düze ve eksik olsada, azda olsa araç hakkında fikir veriyor, ikinci el araba alırken, en büyük etken, arabanın geçmişi, nasıl kullanılmış, bakımları yapılmışmı v.b. birde arabaların marka ve modellerine has kronik hatalar ve eksikler göz önünde bulundurulmalı, mesela, lada vega, yol tutuşu nasıldır, fren sistemi nasıldır, genel olarak hararet yapma eğilimi varmıdır, normal kullanımda motor ortalaması kaç km dir? bunun gibi bilgileri veren videolar çekilse, izlenir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
11 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Vega larda hidrolik direksiyon olsa tam binmelik araba. Direksiyon işi berbat ediyor..

lada vegaların hidrolik direksiyonlusu da var Serkan abi.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Vega bir defa kullandım frenleri çok kötüydü, belki o araç öyleydi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...