İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Park (Kısa) Farları

Mustafa Başkan

Recommended Posts

Mustafa Başkan
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar,

İlk önce yeni siteye geçiş hayırlı olsun.

Benim 2010 Focus 2 aracımı geçen hafta muayene götürdüm, kısa farlar (stop/parking) yanmadığından dolayı ağır kusurlu bulundu.

Arabayı aldım alalı kısa farların yandığını hatırlamıyorum ve 2 yıl önceki muayenede kalmamıştı.

Eve döndüğümde, sigortaları kontrol ettim, eksik olanları taktım. Kısa farlar yine yanmıyor. Ben normalde farları "otomatik" konumunda kullanırım ama sigortaları taktığımdan beri, aracı stop etmeye çalıştığımda, far switch otomatik konumunda kapanmıyor, ancak "O" konumuna getirisem stop ediyor. Anlamadım gitti. Hafta sonu oto elektrikçiye gitmem gerekecek galiba, ama gitmeden sizin fikirlerinizi de almak isterim.

Normal farların yanında ki ampüller kısa far/stop lambası olduğunu sanıyordum ama öğrendim bunların uzun (high beam) olduğunu gördüm.. o zaman kısa farlar nerede?

Sayılgarımla,
Mustafa
tarihinde Mustafa Başkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Arabaya sonradan eklenmiş bir elektronik var mı ? Mesela follow me home sistemi, arabayı kilitleyince farlar bir süre açık kalsın gibi.. Kısa farlar H1 tiptir, arabanın dışından bakarken başka birisi farlar kapalı konumdayken selektör yapsın. Eğer uzunlar yanıyorsa ki sanırım onlar sağlam, onların yanındakiler kısa ampüllerdir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Amerikan park vs bunlara sebep oluyordu. Bir kontrol etmekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Mustafa Başkan
On 3/21/2017 at 18:14, Çağlar Bayur yazdı:

Kısa far mı yanmadı aldığınızdan beri?

Yanlış terim kullandım galiba. Kısa far değil, park/yan farlar deniliyormuş.:nea:

Dün akşam açıp tekrar baktım, kenarda gizli küçük ampül varmış. Daha önce görmemiştim :rolleyes:

Neyse, ampüller patlamış, yenilerini taktım, yanıyorlar. Ancak şu stop etme sıkıntısı devam ediyor. :(

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Bir saat önce, Mustafa Başkan yazdı:

Yanlış terim kullandım galiba. Kısa far değil, park/yan farlar deniliyormuş.:nea:

Dün akşam açıp tekrar baktım, kenarda gizli küçük ampül varmış. Daha önce görmemiştim :rolleyes:

Neyse, ampüller patlamış, yenilerini taktım, yanıyorlar. Ancak şu stop etme sıkıntısı devam ediyor. :(

Far anahtarını sökün. Altından üstünden biraz zorlayınca çıkıyor. Arkasına takılı soketin kablolarına ek yapılmış mı veya kesilip tekrar bağlanmış mı kontrol edin..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...