İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Kaputta Derin Çizik

Samet Erozan

Recommended Posts

Samet Erozan
(düzenlendi)

Öncelikle İyi Forumlar 2011 Focusum var Buz Beyazı
 Malesef Kendini Bİlmez Bazı Arkadaşlar veya Şahıslar arabamı Anahtar veya başka bir çizimle boyayi kaldırırcasına Çizik atmişlar ..

İnternette Rötüş kalemi Yaziyor http://www.hepsiburada.com/ford-buz-beyazi-renk-cizik-giderici-rotus-boya-seti-pm-otelf21016
bu ürün iyimi kapatmamda işe yararmi ? Veya Tavsiye Edebileğiniz rötüş kalemi varmıdır veya baska birşey  ?  
 yE3WWM.jpg . 

tarihinde Samet Erozan tarafından düzenlendi
ekleme
Yorum bağlantısı
İsmet Keçik

Geçmiş olsun beyaz olma avantajı kullanılarak rötüş yapılabilir kalemlik görünmüyor zaten o kalemler çokta bir işe yaramıyor

Yorum bağlantısı
Samet Erozan
Şimdi, İsmet Keçik yazdı:

Geçmiş olsun beyaz olma avantajı kullanılarak rötüş yapılabilir kalemlik görünmüyor zaten o kalemler çokta bir işe yaramıyor

ALLAH razı olsun Sağolasin abi . Abi Şimdi Ne yapmaliyim ? sipariş mi vereyim kalemi . ?

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Polat
(düzenlendi)

Usta bir elle rötuş yapılabilir yapan kişi işinin ehli değilse eski halini aratır bilginize ,kalemlerin çok ise yarayacağinı düşünmüyorum.

tarihinde Oğuzhan Polat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsmet Keçik

Yok yanlış anladın dostum istiyorsan sen yine kalemle dene fakat bir işe yaramaya bilir. Ama bir ustadan rötüş için yardım al bence ilk önce hafif bir pasta ile alsın sonra rötüş yapar. Beyaz olması bir yandan iyi çok yakından bakılmazsa görünmez. Tabi işin ustaları görsün birde onlar cevap yazacaktır.

Yorum bağlantısı
Samet Erozan

Kalem İşe Yaramıyacaksa Hiç gerek yok 60tl boşa vermiyelim. neyse bakalım ustalar görür inşallah cevap yazar ona göre uygularım

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

iyi bir ustaya gitse daha güzel olur, zamanla orası hava ve su alır ve büyüyebilir.

Yorum bağlantısı
Bayram Bozkurt

Kardeş sanayide boya satan bir dükkana gidip 10tlye bir pasta yine 10 tlye 100gr rütüş boyası alıyorsun. Üstübü varsa onla yada bulaşık süngeri ile olayı 3 dk kadar temizliyosun. Resimde gördüğüm kadar pasta ile bile çıkabilir. Ha çıkmayan kısım için yine boyacıdan aldığın sulu boya fırçası ile nazik ve usulca yaparsın rütuş işini ve işlem olur. Bende sprey astar bile var bu tarz çizikler çok başıma geldiği için kenarda durur malzemelerim. [emoji16]

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Çelik dolgu diye bir uygulama yapıyor ustalar derin çiziklerde, benimki siyah olmasına rağmen bayağı başarılı oldular.

Yorum bağlantısı
Samet Erozan

Lynqrj.jpg Abiler Çiziğin Yakın Fotoğrafı .

10 dakika önce, Ayhan Asil yazdı:

Çelik dolgu diye bir uygulama yapıyor ustalar derin çiziklerde, benimki siyah olmasına rağmen bayağı başarılı oldular.

Abi Ankarada Nereye Yaptırabilirim bunu ? masraf çok çıkıyormu?

Yorum bağlantısı
Bayram Bozkurt

Kardeş bu çizik boya bile gerektirmeden sadece pasta ile çıkar. Yakından çok daha net anlaşılıyor. Çizen parçanın boyası bu. 10 tlye işini kendin yapabilirsin.

Yorum bağlantısı
Yildirim Karaca

cif i beze biraz sık ve sil bişey kalmaz

Yorum bağlantısı
Samet Erozan
2 saat önce, Bayram Bozkurt yazdı:

Kardeş bu çizik boya bile gerektirmeden sadece pasta ile çıkar. Yakından çok daha net anlaşılıyor. Çizen parçanın boyası bu. 10 tlye işini kendin yapabilirsin.

Abi yalnız araya tırnak giriyor boyanın altındaki saç belli oluyor yani siyah bir boya degil resimde farklı görünebilir

Yorum bağlantısı
Bayram Bozkurt

Valla çiziğin başladığı yere dikkatli bakıldığında öyle gözüküyor. Boya ustası arkadaş varsa yorum yapabilir o zaman bu çizik için. Ben yinede öyle düşünüyorum. Bu arada siyah renk astar olmaz. Siyah olan kısım aracı çizen parçanın rengi. Yanlış anlaşılmasın.

Yorum bağlantısı
Samet Erozan
3 saat önce, Bayram Bozkurt yazdı:

Abi yalnız araya tırnak giriyor boyanın altındaki saç belli oluyor yani siyah bir boya degil resimde farklı görünebilir

valla abi şüpheye düşürdün akşam gene bakıyım?

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Valla çiziğin başladığı yere dikkatli bakıldığında öyle gözüküyor. Boya ustası arkadaş varsa yorum yapabilir o zaman bu çizik için. Ben yinede öyle düşünüyorum. Bu arada siyah renk astar olmaz. Siyah olan kısım aracı çizen parçanın rengi. Yanlış anlaşılmasın.

Tırnak takılıyorsa pasta geçirmez rötuş gerekir.
Yorum bağlantısı
Bayram Bozkurt

Tabiki tırnak geçiyorsa pasta olmaz rütüş gerekir ancak foto üzerinden o şekilde gördüğüm için belirttim.

Yorum bağlantısı
Samet Erozan
9 saat önce, Bayram Bozkurt yazdı:

valla abi şüpheye düşürdün akşam gene bakıyım

Evet abi tırnak gidiyor boyayı kaldırmış rötüş lazım ustayami götüreyim kendım kalemle yapayımmo?

Yorum bağlantısı
Bayram Bozkurt

Kalemi unut o hiç bi işe yaramaz.Tırnak giriyorsa pasta yetmez o zaman tamamdır.

Ancak önce pasta ile temizlenmesi ardından rütüş yapılması gerekli.

Ufak boyutta olan kutuda bir tiner al taşırırsan silip tekrar geçersin boyayı. Toplamda 30 tl para harcarsın ama sonraki zamanlar da çizik illaki oluyor ve o yüzden malzemelerin kenarda hazır olur. Yok uğraşamam dersen git boyacıya 30tl ver yaptır. [emoji16]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun. Malesef o kalem bir işe yaramaz.
Bence bir boyacıya gidin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

al fırçayı rötüşle gitsin, beyazda belli olmaz, geçmiş olsun tabii ama bunları takma kafana, rötuşla, kuruduktan sonra kabarık kalan kısmı jileti kaputa oturtup yan yan hareket ettirerek traşla, al sana eski hali :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Samet Erozan
22 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

al fırçayı rötüşle gitsin, beyazda belli olmaz, geçmiş olsun tabii ama bunları takma kafana, rötuşla, kuruduktan sonra kabarık kalan kısmı jileti kaputa oturtup yan yan hareket ettirerek traşla, al sana eski hali :)

Abi kaskolar mini onarım yapıyorlarmış kaskom var kaskodan yaptırmak mantıklımı ? 

Yorum bağlantısı
Bayram Bozkurt

Tabiki mini onarım da olur. 15cm kadar yanılmıyorsam.

Venus_V3_5570 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

olur, ama öncesi sor, nasıl yapacaklar, o kısmı boyayıp vernik falan atacaklarsa değmez,  unutmadan, Opak beyaz ise sorun yok, vernik olmadığından daha olay, o zaman bırak yapsınlar, yok metalik beyaz ise vernik işe giriyor, o zaman benim yöntemi uygula uğraşma, sonra millete lokal boya durumunu anlatmak zorunda kalırsın, zaten orayı boyadığın belli bile olmaz...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...