İçeriğe Yönlendir

2009 Model 1.4 Benzinli Fiesta Alınır mı?

Serdar Erkiz

Recommended Posts

Serdar Erkiz

Merhaba.

Daha önce ford focus 2009 model araç sahibiydim.7 ay önce sattım.Şimdi  35 bin tl civarında bir araba almak istiyorum.

Bir tane fiesta bakıyorum şu anda 2009 model 1.4 benzinli titanium 97 binde.Boya değişen yok.Tüp takılmamış.

Bu aracı tavsiye eder misiniz? 

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

2010 benzinli 1.4 motor modelini kullandım. Çok km yapmıyorsanız sizi üzecek düzeyde yakıt tüketimi yok tabiki kullanıma bağlı. Benimkisi lpgliydi gayet ekonomik ve sorunsuz bi şekilde binip satmıştım. Tavsiye ederim o rakamlara alınacak mantıklı seçeneklerden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Erkiz

Onur Bey alırsam ben de lpg taktıracağım.Bu durumda ise aklıma takılan bagaj konusu.

Bunun dışında yol tutuşu nasıldır?Özellikle virajlarda.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Kullanılan motor, bir önceki kasa ile aynıysa eğer, durup durup uzun yola çıkasım geliyor ekonomikliğinden dolayı.

Ama şehir içi yok mu? Arabadan inip yolun yarısını itesim geliyor yakmaması için.

Konforu şehir içi, yakıtı şehir dışı için ideal.

Bagajı ise, LPG için simit tank kullanılsa da, stepteyi çıkardığım an yolda kalacakmışım gibi hissettiğimden, istifleme ustası yapıyor adamı.

Bekarlar için çok önemli değil de, evli ve çocukluyken B sınıfı Hatchback akıl kârı değil.

Ben olsam Fiesta yerine Focus 2 tercih ederdim. Hatchback olsa da bagajı yeterli.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Duru
1 saat önce, Serdar Erkiz yazdı:

Merhaba.

Daha önce ford focus 2009 model araç sahibiydim.7 ay önce sattım.Şimdi  35 bin tl civarında bir araba almak istiyorum.

Bir tane fiesta bakıyorum şu anda 2009 model 1.4 benzinli titanium 97 binde.Boya değişen yok.Tüp takılmamış.

Bu aracı tavsiye eder misiniz? 

Serdar bey merhaba, 1.4 lpg takılmamış fiesta aldım 2012 model lpg taktırdım ve inanılmaz yakıt ekonomisi ile 10 bin km yaptım. Düz ve virajlı yollarda çok keyif alırsınız. segment gereği hafif bozuk yollarda biraz tıkırtı duyarsınız. Ve rampalarda sizi biraz üzer. Özellikle içerisi dolu ise. BUndan dolayı sattım aracımı ve dizel modeline bakıyorum bu aralar. Sizi etkilemek istemem. Ama tam bir fiyat performans aracı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Erkiz
(düzenlendi)

Yanıtlarınız için teşekkür ederim.Fiesta'yı seviyorum.Ama tüp takılınca özellikle  bagaj hacmi sorun olacak gibi.

Ayrıca Manisa-İzmir arasında da rampalar var.Sanırım dizel bakmam gerekecek.Esasında yazdığım para miktarı için linea 1.3 multijet öneriliyor.O araçları da ben sevmiyorum.2009 model Ford Focus kullandım iki sene bir defa bile pişmanlık duymadım.Ford markasına olan sevgim de burdan geliyor.

Tekrar teşekkür ederim.

tarihinde Serdar Erkiz tarafından düzenlendi
Yazım yanlışımı düzelttim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Vites düşününce sorun olmaz

Benzinliyse feci yakar lpgli ise yüksek devir bu sefer subapları yakar.
Yorum bağlantısı
Onur Doğan
Onur Bey alırsam ben de lpg taktıracağım.Bu durumda ise aklıma takılan bagaj konusu.
Bunun dışında yol tutuşu nasıldır?Özellikle virajlarda.

Yol tutuşu konusunda bana kalırsa sınıfındaki diğer araçlara gore oldukça tatminkar. 195-50-15 orjinal jant lastik ölçüsü. Benim araçta tüp stepnenin olduğu yerdeydi o yüzden sorun yaşamıyordum.
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Şu an ki piyasaya göre fiyat çok uygun bahsettiğiniz araç için.

Ya alınca masrafı çok olacak (lastik, amotrisör, debriyaj bakımı,..) ya da hasar almış araç olabilir.

Böyle bir durum yoksa fiyat gerçekten iyi alın derim.

17 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Ama şehir içi yok mu? Arabadan inip yolun yarısını itesim geliyor yakmaması için.

Yeni kasanın bu konuda daha iyi olacağını düşünüyorum, sizin araçlar 80bg, yeni kasalar 96bg.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...