İçeriğe Yönlendir

Lastikteki çatlaklar

Tuna İşgören

Recommended Posts

Tuna İşgören

Aracımı alalı 1000km henüz yapmışken lastik patladı civi girdi bugün diger lastikleri incelerken dişlerde kopma gördüm. 1000km yapmış lastiğin bu şekilde olması normal olabilir mi ? Bridgestone turanza t001 üretim tarihleri yeni

134af68b8e216649870b4714036ea0c9.jpg

c3a320c9e8946fd60d0f4ad33844f779.jpg

b4898c5d7c7ff1806d2a976addc7333b.jpg

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bu kesinlikle normal degil. Döküldü dökülecek... üretim tarihi nedir? Nerelerde kullaniyorsunuz? Herhangi bir kimyasala maruz kamis olabilir mi? Aldiginiz yere basvurun bence garantisi vardir. Olmadi faturaniz varsa Bridgestone ile görüsün

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören
33 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

Bu kesinlikle normal degil. Döküldü dökülecek... üretim tarihi nedir? Nerelerde kullaniyorsunuz? Herhangi bir kimyasala maruz kamis olabilir mi? Aldiginiz yere basvurun bence garantisi vardir. Olmadi faturaniz varsa Bridgestone ile görüsün

Araci sifir aldım yarin bridgestone a gidicem 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Acayip bi aşınma  ,Lastikleri 0 olarak aldığınızda  rot ayarı   yaptırmış mıydınız?

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Abi patinaj çekmedim hic ki zaten asr engelliyor hemen zaten araç rodaj dönemindeki oldukça sakin kullaniyorum

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören
3 dakika önce, Sezgin Yılmaz yazdı:

Acayip bi aşınma  ,Lastikleri 0 olarak aldığınızda  rot ayarı   yaptırmış mıydınız?

Sezgin bey lastikleri sifir almadım aracı sıfır aldim rot balansa gerek olacagini sanmıyorum 

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
43 dakika önce, Tuna İşgören yazdı:

Sezgin bey lastikleri sifir almadım aracı sıfır aldim rot balansa gerek olacagini sanmıyorum 

Aracı servise bi götürmek gerekiyor o zaman.

Ben aracın 0 araç olduğunu bilmiyordum.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Ben yıllar önce lassada sorun yaşamıştım. Aldığım lastikçiye geri götürdüm, lastikler sökülüp bilir kişilerine yollandı. ücreti geri vermediler ama tutarı kadar miktarı aldığım yeni takım lastiklerden düştüler. bendeki sorun yol tutuştu. Sanki araç buz üzerinde gidiyordu.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Lastikler sökülüp bilirkişiye gönderildiğinde araci nasil kullanicam:)

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Forumda konusunu açmıştım. Daha öncesinde Honda'm varken rot, balans ayar bozukluğu yüzünden arka iki lastiğim içten bu şekilde başlayarak içten yenmişti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Geçmiş olsun. Benim Michelin'lerin durumu bundan daha beter. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ekspere haber verilir. Eksper geldiği zaman size haber verilir aracı götürürsünüz.
Continental böyle yapmıştı.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Kesinlikle Rot ayarlarınız fabrikasyon bozuk ya hatalı yaptılar ya da araç taşınırken ya da kontrol esnasında bir yerde yanlışlıkla oynandı özellikle toe-in/out açıları lastik düzensiz aşınıyor geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Bu gece dikkatli bir sürüş yaptım arabayi dinleyerek.. direksiyon dümdüz ve araç ip gibi gidiyor çekme yada direksiyonda bir yamukluk yok . Rot ayarinda sorun olsa çekme yapmaz mı ?

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Ön/arka düzen açıları birden fazla unsurdan oluşur: toe in/out, kamber, kaster veya king pim açıları gibi. Bunların her birinin bozukluğu farklı tepkiler verir.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

O kadar teknik bilgim yok servise gidicem garanti kapsaminda naparlarsa yapsinlar . 1000kmdeki lastik böyle oluyorsa 15binde diş kalmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Kesinlikle normal değil, 1000 km lastik bu hale gelmez. Parça parça kopup dökülecekmiş gibi duruyor. Hakkınızı arayın.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ön lastikler mi bunlar? Sakin kullanıyorum demişsiniz. Aklıma sürekli viraj olan bir yolda olduğunuz ihtimali gelmişti.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Lastikte sıkıntı var. Bu lastiklere güvenmeyin. Resmen parçalanmış.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...