İçeriğe Yönlendir

Üyelerimize sorduk! Cevaplara çok şaşıracaksınız (Arabam.com Anketi)

Recep Demirci

Recommended Posts

Remzi Karaca

Otomatik tercihinin bu kadar yüksek çıkması şaşırttı beni.
Bir de 3-6 yaş aralığı için bile...
Sıfır alınacaksa artık otomatik olacak, yoksa elde kalacak gibi duruyor [emoji4]

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bence sadece spor arabaların manueli alınmalı oda 2. Araç olarak zevk arabası için gazlama için. Yoksa türkiye trafiğinde manuel vites gereksiz eziyet 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Otomatik imkanı varsa manuel artık hiç zevk vermiyor Istanbul gibi büyüksehirlerde.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

İstanbul kesinlikle Otomatik olmalı ama Ankarada ihtiyaç yok şükür. Ben manuel derim her zaman.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İstanbul kesinlikle Otomatik olmalı ama Ankarada ihtiyaç yok şükür. Ben manuel derim her zaman.

Ben de öyle derdim. Taaki otomatik alana dek. Bu 2. Otomatiğim.
Mümkün olduğu sürece artık manuel almam ben.
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Istanbul da artık sirket araçları bile otomatik olmaya başladı otomatik can dir

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Otomatik tercih oranına bende şaşırdım. "Bayan arabası" klişesinden kurtulmuşuz sanırım. Sevindim. (Son 11 yıldır otomatik kullanıyorum. Manuel mi? Büyük konuşmayayım ama asla.)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Manuel mi?

EVEET!

Ama neye evet, e36 m3 yada e39 m5... Type-R, WRX STI, EVO serileri gibi araçlarda yaşasın manuel.

Gündelik araçlarda yerin dibine girsin manuel. 

"Mercedes gariban arabası" diyor noyan, masrafsızlık açısından elbette. Para olunca bence bmw almalı insan, az para bulunca elbetteki mercedes :D

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

3-6 yaş aralığındaki otomatik sedan candır :D

Çizimleri kim yaptıysa otomatik fiteze bir daha baksın. D ile N nin yerlerini yanlış çizmiş :angry:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
3 saat önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

abi ankaranın sabah trafikleri hariç desek :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
abi ankaranın sabah trafikleri hariç desek [emoji4]

Sabah trafiğine fazla girmiyorum ya[emoji48]
Kesinlikle sabah ve akşamı bela
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3-6 yaş aralığındaki otomatik sedan candır [emoji3]
Çizimleri kim yaptıysa otomatik fiteze bir daha baksın. D ile N nin yerlerini yanlış çizmiş :angry:

Mantık yürütmüş. [emoji23]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Büyük ve yoğun trafiğe sahip şehirler dışında otomatik oyuncak araba gibi geliyor bana:)))

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben de öyle derdim. Taaki otomatik alana dek. Bu 2. Otomatiğim.
Mümkün olduğu sürece artık manuel almam ben.

21 dakika önce, Kadir Türkeli yazdı:

Büyük ve yoğun trafiğe sahip şehirler dışında otomatik oyuncak araba gibi geliyor bana:)))

Cevap Özyüreğin mesajında :)

Bir kaç ay kullanmanızı tavsiye ederim. Otomatik hakkında paramparça olmuş ne önyargılar gördü bu gözler :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

Büyük şehirlerde kendini daha fazla hissettiriyordur illa ki ama benim yaşadığım küçük şehirlerde bile bariz belirgindir Otomatik Vitesin konforu. Yıllarca manuel vites araç kullandıktan sonra, sırf "eşim rahat kullanabilsin; ben de bi görmüş olurum" diye aldığım 4 ileri tam otomatik focus bile bana büyük bir şeymiş gibi gelmişti. Alıştıktan sonra artık manuel vites araçlara meyletmiyorsun. Ekonomim el verdiği sürece de otomatik vitesten ayrılmam...

Eğilimlerin bu oranda otomatik vitese kaydığını görmek benim açımdan sürpriz oldu. Bir bakıma da sevindim. Otomatik Vitese olan bakışı değişiyor insanların. "Kadın Arabası" ya da "Üşengeç adam işi" algısı kalmamış gibi...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Manuel araçlar gelecek 10 yılda tükenmeye mahkum görünüyor. Üst donanım manuel yerine, orta donanım otomatik evla diyenlerdenim. Ve 2 haftadır 65-75 arası otomatik araç arayan biri olarak piyasada otomatiğin kıymetini fazlasıyla biliyor. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Anketi değerlendirecek olursam imkan dahilinde para yeterse şahsen otomatik Suv tercih ederdim. 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Otomatik cosmus... nerede o "araba kullanirken vitesle oynayacan aga" diyenler... Hepsi otomatikci olmus:D

Trafikte kalinca bende bir sonraki araci otomatik alirim diyorum. ama olacaksa tam otomatik olmali bence, otomatiklestirilmisler henüz olmadi bence...

Yanliz hep merak ettigim bir soru var: neden hb degil de sedan? Acaba cocuklugumuzdan aklimizda kalmis olan araba resmi sedan oldugu icin mi? :) ya da fiat tempra nin lakabindan dolayi mi? "o ne öyle, g.tü kalkik araba yapmislar" ki o sedandi...

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Otomatiğinde bir çok çeşidi var. Öncelikle hangi otomatik alınmalıya karar verilmeli, sonrasında otomatik nasıl kullanılmalı bilinmeli. Tork konvertörlü ile DSG bir tutulamaz herhalde. Ya da CVT. Her birinin kendine göre ayrı bir karakteristiği var biliyoruz ki. DSG kullanana CVT eziyet geliyor mesela. Ama CVT 'nin de kendine göre güzelliği var elbet. D sınıfına yakın olacaksa -kendi adıma konuşayım- tork konvertörlü olmalı.

Manuel böylemi halbuki. En fazla geri vitesin yeri ve geçiş prensibi farklıdır.

Manuel vitesli arabayı kullanmayı öğrenmek gerekir, otomatik viteste ise neye sahip olduğunu bilmek gerekir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

abi ben anlamıyorum bu işi yav dünyada en çok sorun çıkaran otomotivlerin hemen hemen başında geliyor ww millet neyini beğeniyor anlamıyorum , bence beğenenlerin otomobil den bi hber olanlar, zaten herkesi de bu forumdaki gibi bilinçli değiller.

Abi otomatiği top yekün sorun (dsg) 50 binden sonra araba 2 . vites de kalkıyor en az 10 araçta gördüm bunu 

jetta diye bir araç var hiç bir özellik yok ! ama emsallerinden kat ve kat pahalı bir konsolu var aracın 1 karış şaka gibi bir araç yani ASLA alıp binmem .

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
6 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

abi ben anlamıyorum bu işi yav dünyada en çok sorun çıkaran otomotivlerin hemen hemen başında geliyor ww millet neyini beğeniyor anlamıyorum , bence beğenenlerin otomobil den bi hber olanlar, zaten herkesi de bu forumdaki gibi bilinçli değiller.

Abi otomatiği top yekün sorun (dsg) 50 binden sonra araba 2 . vites de kalkıyor en az 10 araçta gördüm bunu 

jetta diye bir araç var hiç bir özellik yok ! ama emsallerinden kat ve kat pahalı bir konsolu var aracın 1 karış şaka gibi bir araç yani ASLA alıp binmem .

"hangi arabayi alayim" diye soruldugu zaman gelen öneri ya golf ya da passat. bilmeyen gidip onu aliyor. böylece piyasada cok oluyor, ayni zamanda satisi kolay, ustalar burun kivirmiyor (hatta cok seviyorlar :) ) internette pek arama yapmiyorlar. özellikler ise cogu insanin kullanmadigi seyler malesef... focus2 ghia aracimi satarken ögrendigim seyler: 18 lik jant gereksiz lastik masrafi olarak görüldü, cc si, otomatik klimasi olmasi cogu insanin ilgisini bile cekmedi. Galericiye sordum o da arac e sinifi üstü mercedes olsa özellikler, jantlar para eder ama c sinifinda normal bir markada hicbir degeri yok, hatta jantlar müsteri kacirir dedi ki dogru cikti :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...