İçeriğe Yönlendir

98 Astra Benzinde Tekleme Yapıyor

israfil yanık

Recommended Posts

israfil yanık

Öncelikle Allah kaza bela vermesin. Astra gls 98 model tüplü ilk sahibinden bi aracımız var. Tüpte hiç sıkıntısı yok. Ancak benzine alınca araba tekleme yapıyor. Önce buji, kabloları ve bobin değişti olmadı ama azaldı. Enjektörlerde sorun yok dediler. Benzin pompasından tesisatından tutunda başka araçtaki beyine kadar denendi ama arıza geçmedi. En son Üst kapak açıldı arıza varmı bakıldı subaplar değişti. Ama arıza yine geçmedi sizce kaynaklanabileceği başka yer varmı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Değişen sadece benzine alma sonrası bunu yapıyorsa ilk iş benzin pompası. Motora neden daldılar lpg de iken normal ise

Yorum bağlantısı
israfil yanık

Kullanan abim bazen tüptede yaptığını söyledi ama ben hiç hissetmedim. Herşeyi denedik dediler en son motoru açalım dediler ama geçmedi çok enteresan benzin pompası değişti hocam yakıt hortumları falan hep kontrol edildi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Motora kadar sökülüp takılıp ta arıza hala hiç değişmedi ise ustayı değişmeli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
israfil yanık

Aynen hocam 1500 tl para verildi. Düzelmeyince kalsın yine bakalım dediler artık 1 hafta süreleri var değişcez mecbur sağolun

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lpg de düzgün çalışan motoru açınca ne görmeyi bekliyormuş ki usta.
Bence başka ustaya gidin.
Belli ki benzin sisteminde bir arıza var.

Sıcak soğuk farketmeksizin benzinde sürekli bir tekleme mi var ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
israfil yanık

Evet sıcak soğuk farketmiyor hocam. Hatta hararet ara ara 90 ı geçiyo sonra geri iniyo

Yorum bağlantısı
israfil yanık

İlk başta tek enjektör değişmişti. Bu sefer 4 ü birden değişti bir üst modelin enjektörleri takıldı. Arıza gitti sağolun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
İnan Çınar

Sabah nöbetten çıktım. Kontağı çevirdim araba çalışmıyor. Akudendir diye düşünüp iterek calistirayim dedim çünkü çok acelem vardı ve saat çok erkendi sanayi için. Yine çalışmadı. Sonra lpg göstergesi üzerindeki tuşa basarak direk lpg ile çalıştırmayı denemek geldi aklıma...Bingo... Astra çalıştı. Yol boyunca tekrar benzine almayı denedim direkt stop etti. Yani motora benzin gelmiyor. Pompa arızalı diye düşünüyorum ama farklı ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
28 dakika önce, İnan Çınar yazdı:

Pompa arızalı diye düşünüyorum ama farklı ne olabilir?

Aynen.. bozmuşun pompayı :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Astra var satılık... Forkliftle takas olur... Üste para verebileceğim kaşkayi de olur...forklift piyasasını bilmiyorum onda da üste para veren olursa hayır demem

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Astra var satılık... Forkliftle takas olur... Üste para verebileceğim kaşkayi de olur...forklift piyasasını bilmiyorum onda da üste para veren olursa hayır demem
O zaman niyette bozuk [emoji16]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...