İçeriğe Yönlendir

Oğlum için oyuncak tavsiye

Kemal Mert

Recommended Posts

Kemal Mert

Merhaba abilerim kardeşlerim. Ellerinizden öper bir oğlum var. Allahım herkese bağışlar insallah. 1.5 yaşında. Zihinsel gelişimi için bu yaşlarda olan çocukların oynayabileceği oyuncak tavsiyesi rica ediyorum sizlerden. Kamyon araba kepçe dozer var epeyce. Alet takımı bile var [emoji1] legolari saymıyorum. Hangi koltuğun altına baksam çıkıyor. Arabamin koltuk altlarından bile çıktı gerisini siz düşünün. Elektrikli süpürge bulaşık makinesi düğmeleri tv kumandası bunlarda elegant sınıfı oyuncakları. Şimdi bu oyuncakların hiçbiri dikkatini çekmiyor ve tv ye çok bağlandı. Yeni bi araba alsam 1 gün oynuyor ikinci gün atıyor bir kenara. Çok oyuncağı yok. Her birinden birer tane var. Artık dikkatini çekip oynamasından ziyade oynarken daha çok öğrenebileceği oyuncak olmasını istiyoruz. Tavsiyeleriniz dikkate alınacak olup en yakın zamanda resimle taclandirilacaktir [emoji3].

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Allah bağışlasın, Benim oğlum da 2.5 yaşında.

En çok arabalar ilgisini çekiyor. Geçen gün saydım 80 küsür tane arabası var. 1.5 yaşlarındayken bu tarz şeyler çok ilgisini çekmiyordu. O sıralar en çok sevdiği şey ilk arabam dedikleri üzerine binip gezdiği arabaydı. Biz de zeka oyunları vs. bir sürü şey aldık ancak hiçbiri ilgisini çekmiyor.

Ta ki biz birlikte oynayana kadar. Benimle ya da annesiyle birlikte vakit geçirmeyi seviyor. Yaptığımız şeyin bir önemi yok. Geçen gün karton kutudan fırın yaptık mesela. Sonra arabalarla şehir yapıp birlikte oynuyoruz. Biz oyuna katılmazsak - bazen yorgunluk sebebiyle oturup elimde telefon survivor izliyorum - kendisi de tableti isteyip çizgi film izlemek istiyor. 

Şu yaşlarda hayal gücü ve taklit üst seviyede. Ben ne yaparsam, nasıl davranırsam aynısını yapıyor. Bence oyuncaktan ziyade birlikte vakit geçirmeye odaklanmak lazım. Bizim aldığımız tüm zeka oyunları, bulmacalar, yap-bozlar hepsi kenarda duruyor.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Benim de bir buçuk yaşında bir kızım var ellerinizden öper [emoji5]. Kızım ve diğer başka çocuklarda gördüğüm ortak nokta, ne kadar çok oyuncağı olursa olsun o kadar çabuk bıkıyor. Oynaması için oyuncakların hepsini beraber vermemek iyi olabilir. Ama benim tavsiyem beraber oynayabileceğiniz oyuncaklar ya da oyuncaktan ziyade kendi kendinize oyuncak olmadan oyun oynamanız onun gelişimi için daha faydalı olacaktır.

Resimli bir hikaye kitabı aldım. Kızım her fırsatta kitabı alıp atlıyor kucağıma. Bende biraz kitaptan biraz resme bakarak uyduruyorum [emoji5] çok zevkli oluyor. Pinpon topunu plastik kaşıkla tabaklar arasında transfer ediyoruz. Beraber yaptığımız herşey çok daha fazla hoşuna gidiyor.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Kemal Mert
Allah bağışlasın, Benim oğlum da 2.5 yaşında.

En çok arabalar ilgisini çekiyor. Geçen gün saydım 80 küsür tane arabası var. 1.5 yaşlarındayken bu tarz şeyler çok ilgisini çekmiyordu. O sıralar en çok sevdiği şey ilk arabam dedikleri üzerine binip gezdiği arabaydı. Biz de zeka oyunları vs. bir sürü şey aldık ancak hiçbiri ilgisini çekmiyor.

Ta ki biz birlikte oynayana kadar. Benimle ya da annesiyle birlikte vakit geçirmeyi seviyor. Yaptığımız şeyin bir önemi yok. Geçen gün karton kutudan fırın yaptık mesela. Sonra arabalarla şehir yapıp birlikte oynuyoruz. Biz oyuna katılmazsak - bazen yorgunluk sebebiyle oturup elimde telefon survivor izliyorum - kendisi de tableti isteyip çizgi film izlemek istiyor. 

Şu yaşlarda hayal gücü ve taklit üst seviyede. Ben ne yaparsam, nasıl davranırsam aynısını yapıyor. Bence oyuncaktan ziyade birlikte vakit geçirmeye odaklanmak lazım. Bizim aldığımız tüm zeka oyunları, bulmacalar, yap-bozlar hepsi kenarda duruyor.

Harun Bey merhaba. Allah razı olsun Allah yavrunuzu size bağışlasın. Tespit ve önerileriniz için teşekkür ederim. Annesi okuldan dönünce ilgileniyor,oynuyor bolca. Bende akşamları yorgun olmadığım vakitlerde oynuyorum kendisiyle. Ama bahsi geçen oyuncakların hiç almadık. Tepkisi nasıl olur bilemem. Bu yüzden denemek istiyorum. Bende öyle tahmin ediyorum ki atar bir kenara ama denemekte fayda vardır diye düşünüyorum. Yapbozlar iyi fikir mesela.
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Kemal Bey merhabalar...

Öncelikle Allah bağışlasın evladınızı. Gördüğüm kadarı ile oğlunuz zamane çocuklarının çoğunun tutulduğu doyumsuzluk hastalığına yakalanmış. :)

Maalesef bir sürü çocuk aynı durumda. Size hem bir hekim hemde abiniz olarak bir kaç şey söylemek istiyorum. 

Bu aşamadan sorna alacağınız her oyuncak ( Zihin geliştirici setler dahil ) çocuk için kısa süre oynanıp atılacak ve yerine yenisinin geleceğini düşüneceği bir şey olacaktır. O yüzden ne olursa olsun  yeni oyuncaklar almanızı tavsiye etmem. Tabiki alabilirsiniz ancak muhakkak azaltın. Oyuncak yerine tüm aile bireylerinin katıldığı yada sadece anne veya baba ile oynanan fiziksel oyunları tercih etmenizde fayda var. Sakladığınız bir şeyi bulmasını sağlamak, erkek olduğu için onunla boğuşmak, kovalamaca oynamak, el sayma ayak sayma vb oyunlar çocuğunuzun yaşına uygun ve hem zihnini hem de fiziksel özelliklerini geliştirip meşgul edebilecek oyunlardır. Elbette bunları yapmak için ebeveynlerin çocukla vakit geçirmesi gerekmektedir ve bu da ciddi fedakarlık ister. Zaten anne baba olmanın zorluğu burada başlıyor. 

Eski oyuncakları ile hep birlikte bazı oyunlar oyananabilir . Mesela eğer kepçeleri seviyorsa kırık olan kepçesini farklı birşeye tamir ettirebilir, inşaatta görevliymiş gibi birlikte oynayabilirsiniz.

O yaştaki çocuk için elindeki oyuncağın özelliklerinden çok o oyuncağa yüklediği mana çok daha ön plandadır. Yani sizinle birlikteyken eğlenerek vakit geçirdiği bir lastik top onun en sevdiği oyuncağı olabilir. 

Şu oyuncak, yada şu oyun diye kesin birşeyler söylemek çok zor zira her çocuk farklı bir bireydir. Siz deneme yanılma yolu ile evladınızın nelerden hoşlandığını bulup ona göre hareket etmelisiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Şimdiden kolay gelsin :)

• Beğen 15
Yorum bağlantısı
Kemal Mert
Benim de bir buçuk yaşında bir kızım var ellerinizden öper [emoji5]. Kızım ve diğer başka çocuklarda gördüğüm ortak nokta, ne kadar çok oyuncağı olursa olsun o kadar çabuk bıkıyor. Oynaması için oyuncakların hepsini beraber vermemek iyi olabilir. Ama benim tavsiyem beraber oynayabileceğiniz oyuncaklar ya da oyuncaktan ziyade kendi kendinize oyuncak olmadan oyun oynamanız onun gelişimi için daha faydalı olacaktır.

Resimli bir hikaye kitabı aldım. Kızım her fırsatta kitabı alıp atlıyor kucağıma. Bende biraz kitaptan biraz resme bakarak uyduruyorum [emoji5] çok zevkli oluyor. Pinpon topunu plastik kaşıkla tabaklar arasında transfer ediyoruz. Beraber yaptığımız herşey çok daha fazla hoşuna gidiyor.

Hikaye kitabi Güzel fikir. Aslında var ama beraber okumak resimleri tanıtmak güzel fikir. Annesi kesin yapıyordur. Bunları yapalım desem sen nasıl babasin bütün bunları biz oğlumla yapıyoruz dese ne yaparım bilemiyorum [emoji14] Allah evladinizi sizlere bağışlasın Muray Bey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Benimde kızım var bazen çok oynuyorum bazen neredeyse hiç oynamıyorum.

Soğuk sıcak oyunu,saklambaç,top vs akla gelen herşey yeterki birlikte oyun olsun hep seviyor oynamak istiyor.Şimdi büyüdü kızma biradere takılıyoruz. Monopoly emlak oyunu çok istiyor ama ben o oyunu bir türlü sevemedim :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Hikaye kitabi Güzel fikir. Aslında var ama beraber okumak resimleri tanıtmak güzel fikir. Annesi kesin yapıyordur. Bunları yapalım desem sen nasıl babasin bütün bunları biz oğlumla yapıyoruz dese ne yaparım bilemiyorum [emoji14] Allah evladinizi sizlere bağışlasın Muray Bey.

Bence demez. Eşim de ben de çalışıyoruz. Vakit olursa hep beraber oynuyoruz ama genelde ben daha çok oynuyorum. Aynı şeyleri yapsak bile kızım onunla farklı benimle farklı iletişim kuruyor. Onu için önemli olan onunla ilgilenmeniz. Ne yaptığınızın bir önemi fazla yok. Eşinize böyle söylersiniz [emoji5].

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Mert
10 dakika önce, Cem Dilmen yazdı:

Kemal Bey merhabalar...

Öncelikle Allah bağışlasın evladınızı. Gördüğüm kadarı ile oğlunuz zamane çocuklarının çoğunun tutulduğu doyumsuzluk hastalığına yakalanmış. :)

Maalesef bir sürü çocuk aynı durumda. Size hem bir hekim hemde abiniz olarak bir kaç şey söylemek istiyorum. 

Bu aşamadan sorna alacağınız her oyuncak ( Zihin geliştirici setler dahil ) çocuk için kısa süre oynanıp atılacak ve yerine yenisinin geleceğini düşüneceği bir şey olacaktır. O yüzden ne olursa olsun  yeni oyuncaklar almanızı tavsiye etmem. Tabiki alabilirsiniz ancak muhakkak azaltın. Oyuncak yerine tüm aile bireylerinin katıldığı yada sadece anne veya baba ile oynanan fiziksel oyunları tercih etmenizde fayda var. Sakladığınız bir şeyi bulmasını sağlamak, erkek olduğu için onunla boğuşmak, kovalamaca oynamak, el sayma ayak sayma vb oyunlar çocuğunuzun yaşına uygun ve hem zihnini hem de fiziksel özelliklerini geliştirip meşgul edebilecek oyunlardır. Elbette bunları yapmak için ebeveynlerin çocukla vakit geçirmesi gerekmektedir ve bu da ciddi fedakarlık ister. Zaten anne baba olmanın zorluğu burada başlıyor. 

Eski oyuncakları ile hep birlikte bazı oyunlar oyananabilir . Mesela eğer kepçeleri seviyorsa kırık olan kepçesini farklı birşeye tamir ettirebilir, inşaatta görevliymiş gibi birlikte oynayabilirsiniz.

O yaştaki çocuk için elindeki oyuncağın özelliklerinden çok o oyuncağa yüklediği mana çok daha ön plandadır. Yani sizinle birlikteyken eğlenerek vakit geçirdiği bir lastik top onun en sevdiği oyuncağı olabilir. 

Şu oyuncak, yada şu oyun diye kesin birşeyler söylemek çok zor zira her çocuk farklı bir bireydir. Siz deneme yanılma yolu ile evladınızın nelerden hoşlandığını bulup ona göre hareket etmelisiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Şimdiden kolay gelsin :)

Cem Bey merhaba Abicim.

Engin bilgi ve önerilerin için teşekkür ederim. Bu paylaşım ben ve benim gibi bir çok ebeveyne yardımcı olabilecek bir paylaşım olmuş. Aslında çok fazla oyuncağı yok. Hepsinden birer tane var ve küçük bir sepeti ancak doldurur hepsi. Ama sizin ve diğer arkadaşların da bahsettiği gibi beraberce oynamak, oynarken öğretmek bence daha başarılı sonuçlar verecektir. Çok sağolun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Biz yakın zamanda yaşımızı dolduracağız. Şimdiye kadar en çok bastıkça ses çıkaran ve oyuncak olmayan eşyalardan verim aldık. Örneğin eğitici köpekçik serisi, tırtıl hikaye kitabı vb. memnunum. Oyuncak arabayı deneme amaçlı aldım fazla ilgilenmedi. Bu ara elektrik süpürgesinin hortumunu çok seviyoruz. Önemli olanın, merak duyduğu objeyi incelemesi olarak görüyorum. Kumandayı kullanmayı da öğrendik gibi. Tuşlarına basınca televizyondan tepki geleceğini biliyor ve bekliyor. Pillerini çıkarıyorum kısa zaman sonra bırakıyor. Aynaları çok seviyoruz. Sürekli muhabbet halinde ayna ile :) İlgi duyulan objeler farklı olabiliyor. Gözlem yaparak neye ilgi duyuyorsa onun üzerinden çeşitli varyasyonlar yapıyoruz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Doğan

1.5 yaşında bizim oğlan daha çok fisher price in eğitici oyuncaklarıyla ilgileniyordu. Bir hayli pahalı ama gerçekten el becerisini fazlasıyla geliştiriyor. Mesela şu6a32284064aab4a7b63f2f8f6525d474.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Cümlemizin çocuğunu Allah bağışlasın. Ellerinizden öper 1.5 yaşında oğlum var, dokun hisset kitapları, resimli hayvan tanıtım kitapları fazlasıyla ilgisini çekiyor ve her fırsatta bana ve annesine okutuyor. Kaydıraklı top havuzu, futbol topu ve oyuncak arabaları çok seviyor ve her akşam beraber oynuyoruz. Hayvanların daha şimdiden büyük bir bölümünü tanıyor ve dili döndüğünce seslerini ve isimlerini hangisini öğrenmişse onunla bize anlatıyor. Akbabayla beni henüz tam olarak ayıramadı. :D . Bir çok yemek ve meyve çeşidini ve renkleri yine bu kitaplardan beraber öğrendik.

Bende yukarıda da belirttiği gibi ilk önce beraber vakit geçirmek ve hayal dünyasını geliştirecek oyunlar veya oyuncaklar tavsiye ederim. Çocuklar bizlerin aynasıdır konuşma ve davranışlarımıza da onun yanında özellikle dikkat ediyoruz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tolga Erdem

Biz 3-4 eğitici set aldık zaman zaman baya bi odaklaniyoruz. Öncelik genel uyarıcı tv kapalı olmalı .Açık olduğu sürece dikkati hep o çekiyor.Biz hiç açmıyor gibi bir durumdayız suan.En azından oyun ve etkinlik zamanı bence hiç açmayın.Setlerimız şunlar.

Adım adım seti:Her ay geliyor ilk aylar  yirttik parçaladık  ama suan ayda bi hafta etkili şekilde kullanıyoruz aylık abonelik yerine D&R tarzı yerlerde var bi ay alıp deneyin .Yaşına uygun olanı. 

Yup:2 yaştan başlıyor  tek bi çanta halinde biraz daha zamanı var sizin için. Güzel bi kaynak.

Z kare:Yup a benzer oda 2 yaştan başlıyor.

Adele yayınları: oda 2.5 yaşında başlanabilir.

El boyasi ve oyun  hamuru ona ait bir masa sandalye ile çok etkili oluyor.

Kızım suan 26 aylık bu arada.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tayfun Doğan

Bizde 2.5 yaşından itibaren tv yi kapattık. Akşam uyuduktan sonra açılıyor. Hiçbir şekilde tv izleyemiyor. 1 yıldır durum bu. Şöyle söyleyeyim odaklanma problemi yaşıyordu şu an bütün problemler bitti. Tv kesinlikle zararlı. Şu an bizde DİKKAT GÜÇLENDİRME SETİ diye bişey var onlarla eğitiyoruz. Gayet başarılı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Oyuncak alırken kesinlikle yaş uyumuna dikkat edin. Günümüzde bir çok oyuncak +3 sınırı var. Elinizden geldiği kadar az ve uyumlu oyuncak alın, çok oyuncağı olması kararsız kalmasına, çabuk sıkılmasına yol açabilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben tv nin tamamen kapatılmasına karşıyım. Benimde 4 yaşına yakın iki kızım var ve tv izlemelerine izin veriyoruz. Ancak her zaman değil tabii. Bizim uygun gördüğümüz çizgi filmler veya çocuk kanalları serbest. Öyle sabahtan akşama değil.. Belki birçok kişi karşı çıkabilir ama herkesin bildiği Niloya nın bizim çocukların gelişiminde çok büyük rolü oldu.

Oyuncak konusunda elde yapılan şeyler daha çok ilgi görüyor. Mesela arabayla oynamayı seviyorsa kutudan garaj yapın saatlerce oynar.. Birde bizim çocuklar şimdi kendi oyuncaklarına oyun oynatmayı seviyorlar. Bebeği eline alıyor onun eliyle araba sürüyor veya yemek yapıyor. Ona oyun hamuruyla oynamayı öğretiyor falan...karşılıklı bebekleri konuşturuyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Merhabalar benimde 19 aylık bir erkek evladım var ellerinizden öper. Bizim çocuğumuzu eşimde çalıştığından dolayı 1 ay önce kreşe verdik. Ben bu kadar kısa sürede bir çok şey öğrenebileceğine inanmıyordum şahsen. Önceden mama sandalyesinde oturtup orada yediriyorduk. Kreşte küçük ahşap sandalyeli masalarda yemek yiyorlar. Bundan dolayı karnı acıktığında elimizden tutup çekiştirip mutfağa götürüyor sandalyeye oturup kollarını masaya koyuyor mama mama diyor :) Önceden mümkün değildi ne sandalye ne mama sandalyesi 40 takla atıp oturtuyorduk. Evde insan korkuyor eline kalem boya vs vermeye ama kreşte boyama yaptırıyorlar şu anda maşallahı var. Önceden kimseyle bir şey paylaşmıyordu şu anda eve misafir geldiğinde getiriyor bütün oyuncaklarını misafirin çocuklarına birer tane kendisi veriyor oynuyorlar. Bizimki de evde durduğu zamanlarda oyuncaklardan çabucak sıkılıyordu. Küçük basketbol oyuncağı aldım baya ilgisini çekti ve uzun zaman oynadı şimdilerde  hala pota asılı canı sıkıldığında alıyor topunu atıyor basketi ooooollllll diyip alkış yapıyor :) Daha sonra internette kaydırak gördüm ev için gayet uygun ve küçük 3 basamaklı ondan aldım şu anda da bol bol onla vakit geçiriyor. Havuzu var şişme ve içinde küçük toplar dolu kaydığında zarar vermemesi için. Bu tarz şeyler uygulayabilirsiniz. Geliştirici halılar var mesela ondan aldım halı örtüsü olarak üzerinde hayvan resimleri ve rakamlar var üzerine geçiyorum 2 diyorum sen göster 2 yi diyince kendisi gidiyor 2 nin üstünde duruyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Çocuğun zihnini ve bilişsel becerilerini geliştirmek istiyorsanız tek yol sosyal bir ortamda vakit geçirmesidir. Yüksek Lisansımda bu konu ile ilgili çok makale okudum/yazdım. İsterseniz dünyanın en pahalı ve kaliteli oyuncağını alın farketmez. Çocukla vakit geçirin. Evcilik oynayın. Ona görevler verin. Sorumluluk verin. Bu sayede hem özgüveni artar hem de sorumluluk sahibi bir birey olur. Sürekli kendisinin muhatap alındığını görür ve aile bağları çok ama çok kuvvetlenir.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu
On 16.05.2017 at 10:35, Emrah Altun yazdı:

Çocuğun zihnini ve bilişsel becerilerini geliştirmek istiyorsanız tek yol sosyal bir ortamda vakit geçirmesidir. Yüksek Lisansımda bu konu ile ilgili çok makale okudum/yazdım. İsterseniz dünyanın en pahalı ve kaliteli oyuncağını alın farketmez. Çocukla vakit geçirin. Evcilik oynayın. Ona görevler verin. Sorumluluk verin. Bu sayede hem özgüveni artar hem de sorumluluk sahibi bir birey olur. Sürekli kendisinin muhatap alındığını görür ve aile bağları çok ama çok kuvvetlenir.

Söyledikleriniz çok mantıklı geldi. Benim tekrar çocuk olasım geldi.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Allah bağışlasın 20 aylık oğlum var.
en sevdiği oyuncaklar
gerçek tornavida.
silikon tabancası
pense
krokodil kablolar
... normal oyuncak neredeyse çok az oynuyor.
Tüm prizleri çocuk kilidi ile kapattım.
bence artık gerçek şeyler verin ve neden sonuç ilişkisi kursun.

Örneğin silikon tabancası nın nasıl kullanılacağını öğrendi.
işim olunca oğlum şunu fişe tak diyorum.
gidiyor fişe takıyor yetmiyor önündeki korumayı kaldırıp yere değmesin diye düzgünce bırakıyor :)
Sonra diyorum deli eşekten akıllı sıpa olmaz :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Oyuncakların sayısının fazla oluşunun zararı bile olduğunu okumuştum. Biz oyuncakları nadasa bırakıyoruz. Oyuncakları gruplara bölüp ,bir grup bırakıp diğerlerini kaldırıyoruz. Üç dört ay sonra oynadıklarını kaldırıp diğerlerini veriyoruz. Ama top ,jenga, bloklar ve arabalar her daim ortalıkta durur.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
On 17.05.2017 at 11:56, Haluk Şentürk yazdı:

Oyuncakların sayısının fazla oluşunun zararı bile olduğunu okumuştum. Biz oyuncakları nadasa bırakıyoruz. Oyuncakları gruplara bölüp ,bir grup bırakıp diğerlerini kaldırıyoruz. Üç dört ay sonra oynadıklarını kaldırıp diğerlerini veriyoruz. Ama top ,jenga, bloklar ve arabalar her daim ortalıkta durur.

Bu çok işe yarıyor biz de uyguluyoruz. Sanki oyuncakları ilk kez görmüş gibi hevesle vakit geçiriyorlar.. Diğer türlü kıymetleri kalmıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
On 17.05.2017 at 11:56, Haluk Şentürk yazdı:

:good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Yorum yazan ve tavsiyede bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Son bir haftadır kendi kendimize oyun oynuyoruz. Saklambaç parmak sayma koşma top oynama vs. Tüm bu olanlardan sonra oğlumun daha mutlu olduğu ve keyif aldığını geceleri yorgunluktan dolayı erken yatıp gece çok fazla uyanmadan uykusunu alarak geçirmesi gibi olumlu etkileri oldu. Oyuncakları ile de oynuyor bizle de. Benim tavsiyem çocukla ilgilenmek ona gerçekten yararlı oluyor. Onlar için en güzel neşe anne ve babaları olarak bizleriz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...