İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Otomatik Far Sensörü Arızası

Celil Umur

Recommended Posts

Erhan Odabaşı
44 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sensör yerinden oynamıştır.
Cam değişti mi. ?

Hayır sayın hocam..

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Anahtari cevirince genelde tik tik diye bir his olur. O var mi? Daha onceden de boylemiydi? Belli bir islemden sonra mi olustu bu ariza (cam degisimi, orjinal olmayan far degisimi vs gibi)

Olabilecek nedenler de yukarida siralanmis gerci ama bazi avrupa ulkelerinde gunduzleri far acik olmak zorunda. Bende bir focus 2 vardi ve isiklari 0a getirince kapanmiyordu. Arizadan degil yukaridaki nedendendi. Fabrikasyon oyle ayarlanmis. Belki sizinki de oyledir. Eger oyleyse yetkili serviste bilgisayardan biraz anlayan birisi duzeltebilir muhtemelen

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erhan Odabaşı
33 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

Anahtari cevirince genelde tik tik diye bir his olur. O var mi? Daha onceden de boylemiydi? Belli bir islemden sonra mi olustu bu ariza (cam degisimi, orjinal olmayan far degisimi vs gibi)

Olabilecek nedenler de yukarida siralanmis gerci ama bazi avrupa ulkelerinde gunduzleri far acik olmak zorunda. Bende bir focus 2 vardi ve isiklari 0a getirince kapanmiyordu. Arizadan degil yukaridaki nedendendi. Fabrikasyon oyle ayarlanmis. Belki sizinki de oyledir. Eger oyleyse yetkili serviste bilgisayardan biraz anlayan birisi duzeltebilir muhtemelen

Daha önceden böyle bir şey yoktu hocam.. araçtada herhangi bir işlem olmadı şükür.. 2-3 gün önce sabah aracı çalıştırdım ve yandı öyle devam ediyor.. 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)
7 dakika önce, Erhan Odabaşı yazdı:

Daha önceden böyle bir şey yoktu hocam.. araçtada herhangi bir işlem olmadı şükür.. 2-3 gün önce sabah aracı çalıştırdım ve yandı öyle devam ediyor.. 

O zaman ben olsam anahtari kontrol ederdim olmadi degistirir oyle denerdim. Yapamam derseniz baska bir oto elektrikcisine gidebilirsiniz

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Burak ışık
Celil Umur yazdı:

Aracımda far anahtarı otomatik konumdayken gündüz de kısa farlar sürekli yanıyor. (Mercekler). Anahtar 0 konumundayken de farlar yine yanıyor. Hiç kapanmıyor. Daha önce başına böyle durumlar gelen oldu mu?

Benim geldi ama çözüm bulamadım 2009 fiesta collectiom

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

sigortalarla ilgili işlem yapıldı mı, kullanıcı el kitabından yararlanarak gündüz farı sigortlarını kontrol edin, sigorta takılmışsa sökün, farla ilgili sigortaları da sağlamlık bakımından kontrroll edin. Röle de dahil. 

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Burak ışık
Celil Umur yazdı:

Aracımda far anahtarı otomatik konumdayken gündüz de kısa farlar sürekli yanıyor. (Mercekler). Anahtar 0 konumundayken de farlar yine yanıyor. Hiç kapanmıyor. Daha önce başına böyle durumlar gelen oldu mu?

Ustam merhaba. Çözüm bulabildiniz mi acaba ? Benim araç hala aynı far yanıyor ama söndüremiyorum otomatik far konumuda çalışmıyor. Bikaç elektrikçiye gösterdim çözemediler kafayı yiceğim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...