İçeriğe Yönlendir

Connect - Soğuk Motorda Devir Saati Oynuyor

Erhan Cihan

Recommended Posts

Erhan Cihan

Merhaba Arkadaşlar; Birkaç haftatan beri arabayı sabah çalıştırdığım zaman daha doğrusu motor soğukken çalıştırdığım zaman araba alıp alıp veriyor devir saati kendiliğinden inip kalkıyor, araba ısınınca normale dönüyor ayrıca araba ısınana kadar "vınnn" diye bir ses geliyor. 

Bir kaç yere gösterdim hepsi ayrı ayrı şeyler söyledi. Artık hangi ustaya inanacağız bilemiyoruz.

İlk gittiğim yer enjektörler ya da mazot pompası üzerindeki müşürden kaynaklanıyordur dedi. Önce enjöktörlere bakarız olmazsa müşürü değiştiriz dedi. 

İkinci gittiğim yer mazot pompası üzerindeki müşürdendir dedi. 

Üçüncü gittiğim yer mazotu Totalden almak şartıyla 3 tane Alman malı mazot katkısı koyarız düzelir dedi. 

Şimdi ne yapmalıyım hangi ustanın dediği mantıklı bir de böyle yapmasının sebebi ustaların dediği gibi midir? 

Yaşadığım şehirde Ford servisi olmadığı için servise götüremedim ama artık en son çare olarak servise gitmeyi düşünüyorum.

Arabam:

2012 model Ford Connect 90Ps 

Yakıtı sürekli olarak Opet'ten alıyorum. 

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Enjektörlere bakılacak ardından  mazot pompasına muhtemelen pompadan kaynaklı olup maliyet yüksektir bilginize

Yorum bağlantısı
Erhan Cihan
(düzenlendi)
On 25.05.2017 at 21:58, Yunus Şenyiğit yazdı:

Erhan Cihan

araç kaç binde ??

baskı balata +bilye  değişimi  yapdınız mı yakında ?

https://www.youtube.com/channel/UCI2u3LZcupmcTuJBdyWp7lQ

5-6 video izle

devir saat  problemi buna  benzermi??

2012 gizli menüsüne  gir  ordan bak bakim kıyaslayap  videolarda  izle  hata görürsün.

gizli menüye  girmekiçin set  tuşuna basılı  tut. elin içekme. kontak 2 kademe getir.gizli menüye girersin.

bunlarda olmasa ids  bağlat.  osmaniyede  atla gel adana kozana bağlayım  . bilgisayara ücretsiz  olarak .. olmadı kafam rahat etsin diyorsan  ford servisine git.

Arabam 110731 km'de baskı balata değişimi geçen yıl mayıs ayında yapılmıştı ayrıca tiriger kayışıda değişmişti. bileyeden derken neredeki bilyeler eğer tekerlerdeki bilyeden bahsediyorsanız değiştirmiştim. 

Videoları izledim ama oradaki gibi değil benim sorunum. 

Sorunum aşağıdaki gibi ama burada da yine tam yapmıyor hava daha da soğukken daha fazla yapıyor.

idsye bağlatmıştım mazot pompalaması düşük diyordu mazot filtresini değiştirmişlerdi 2-3 hafta önce hatta bu sorunuda söylemiştim düzelir demişlerdi.

14 saat önce, Erol Güven yazdı:

Enjektörlere bakılacak ardından  mazot pompasına muhtemelen pompadan kaynaklı olup maliyet yüksektir bilginize

Zaten güvenemedim yaptırmadım servis gitmeyi düşünüyorum çünkü herkes farklı farklı şeyler diyor..

tarihinde Erhan Cihan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Cihan
3 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Kizdirma bujilerinden hic bahsedilmemis?

Yani evet hiçbir ustada bahsetmedi açıkcası ya bilmiyorlar ya da fazla para almak için diğer şeyleri söylüyorlar...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erhan Cihan

Arkadaşlar ustalar popmanın üzerindeki müşürde hem fikirler bir tanesi değiştirme dedi araba çalışıyor vs. diye ama bir kaç gündür araba sabahları beyaz dumanda atmaya başladı sebebi ne olabilir beyaz dumanın iyice işkillenmeye başladım açıkcası..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...