İçeriğe Yönlendir

Hız sabitleyiciyle giderken Radar yedim :))

Uğraş Özyurt

Recommended Posts

Uğraş Özyurt

Bütün yıl çalıştık lig bitti bi yazlığa gidelim dedik gün 1 edremit civarında radarı yedik. Daha öncede yemişliğim oldu tabiki de ama böyle bir konuyu ilk açışım. Arabamı 5 sene önce aldığımdada yemiştim. Dalgınlık dedik ödedik, hız sabitleyici taktık. Bu gün susurlukta sabitleciyi açtım 110 la giderken, bi virajı döndüm yokuş yarı çıkarken baktım radar Allah Allah dedim, yokuş aşağı durmamış. İlerde çevirme var, beni durdurunca Yine dedim Allah Allah :)) Polis dediki 128 le radara girmişsin. Dedimki herhalde kamera şakası yapıyorlar... değilmiş. İtiraz Falan ettim, karşıdaki memuru aradılar... senaryo şu ben hızlı gidiyormuşum onu görünce frene basmışım :)  gidiyim yanına bide yüzüme söylesin dedim, görüntüye baktım. Alltta 128 yazıyor ama benim araba yok, benim araba gözükünce hız 104 e düşüyor. Radar beni görürü görmez bende radarı görmüşüm...karşılıklı bakışıp aşık olmuşuz herhalde:)) frene basıp 104 e düştüğüm anmış o benim:)) Benim için üstündeki ünüforma yüzünden devleti temsil eden bir kişinin miğdemi daha fazla bulandırmasını istemediğim için, oynanan oyunuda anlayamadığım için hemen ordan ayrıldım... radarıda imzalamadım, hakkımı arayacağım. Aklımda sadace neden sorusu... neden acaba... suçsuz birine suç yüklemeye çalışmak, yalan beyan falan... şaka gibi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İyi yine görüntüyü göstermişler.

Senden sonraki gelende de muhtemelen 104 yazılı kalacak.

Araç içi kamera şart valla...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
29 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

İyi yine görüntüyü göstermişler.

Senden sonraki gelende de muhtemelen 104 yazılı kalacak.

Araç içi kamera şart valla...

çeviren polisler yardım etti, radarın başındaki polis bi ilginçti, çeviren polisler bana inandı ısrar ettiler. telsizle ulaşamadılar telefonla aradılar falan. Ben kendimden çok emindim de emin olsan ne olacak... ısrarla yazıyor adam.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

alkolmetre çıktısını bir sonraki sürücüye saklayıp ceza yazıldığı söylenir sohbetlerde. ona benziyor bu durum?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
7 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

alkolmetre çıktısını bir sonraki sürücüye saklayıp ceza yazıldığı söylenir sohbetlerde. ona benziyor bu durum?

Amaç ne anlayamadım, hız sabitleyiciyle gitmesem yada yokuş aşağı olsa dalgınlık deyip cezayıda ödeyip geçerdim, yazılanın iki katınıda ödedim daha önce, ama bu koydu be :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Amaç artık radara girenle kesilen ceza makbuz sayısının tutması olabilr

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Geçmiş olsun. Geçen gün bende şehir içinde yemişim. 10 gün sonra tesadüfen e-devletten bakarken fark ettim. Araç kameramdan baktım ama 10 gün geçtiği için kayıt silinmiş çoktan. Özellikle kameranın GPS'inden kontrol etmek istemiştim. 

Konu varken sorayım. Araç kamerasından GPS'ten kaydedilmiş hızın olduğu videoyu itiraz esnasından delil olarak kullanabilir miyiz acaba? Kabul ederler mi? Tecrübe eden var mı?

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

4 sene önce aynı muameleye maruz kaldım.70 ile girdiğim radarda 101 ile radara girdiğim idda edildi.İtiraz ettim görüntüyü izleyeceğim dedim.Gittim radar aracına bindim.Görüntüde 70 ile gelirken bir anda 101 e sonra saniyesinde 74 e falan sonra 70 sabit hızla giderken görünüyordum.Dedim bu radar hatalı nasıl 70 ile gelen araç 1 sn de 101 oluyor.Polis bana kızmaya başladı.Bana işimimi öğretcen yıllardır bu işi yapıyorum falan diye çıkıştı.Bende ne iş yapıyosun altı üstü ekranda gördüğün rakamlara bakıyorsun bana hikaye anlatmayın dedim.Cezayı yazamazsınız dedim.Sen ne biçim vatandaşsın diyip beni arabadan indirdi.Bende sen ne biçim polissin diye çıkıştım baya münakaşa sonrası beni ceza yazamadan göndermek zorunda kaldılar.Velhasıl haklı iseniz her türlü itirazınızı yapıp bu cezayü ödemeyin.Böyle saçmalıklar insanların güvenlerini sarsıyor.Geçmiş olsun.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bende denizli yolunda yedim 109 km hız sınırı ile. 111 ile girmişim. Gittim video yu izledim. Araba kasisli yerden geçerken anlık 111 olmuş videoda belli. Paşa paşa ödedim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
19 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Bende denizli yolunda yedim 109 km hız sınırı ile. 111 ile girmişim. Gittim video yu izledim. Araba kasisli yerden geçerken anlık 111 olmuş videoda belli. Paşa paşa ödedim

107 yle gideydin sen de efendy, her tür yol durumunu göz önünde bulundurucan. Kasisten uçarken iyi. :angry:

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Ne kadar üzücü insanın hakkını gasp etmek,işte bunun adı gasptır.

Motor ile alanyaya gidiyordum geçen kış.Radarlar nerde biliyorum.Bir viraj var orayı dönünce radar aracı görünür.Hızımı 90 indirdim,dönüş bitti kimse yok 130km kadar çıktım.Sonra farkettim kaldırımın üstünden bir aracın içinden biri  kafasını çıkarıp bana bakıyor.Meğer polismiş plakamı okuyor.199-tl yazdı.Dikkatlice baktım kimse yoktu ne ara çıktı bu burdan dedim.Sezarın hakkı sezara,ama ben polis olsaydım inip konuşsaydım hemen silerdi buda ayrı bir gerçek.Eğer hak ise herkese yazsınlar.Netice olarak ben hakettim yazdılar sırf fiş doldurmak için hak etmeyene yazmasınlar gereksiz yerede kimseyi durdurmasınlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)
47 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

110 a sabitledim bende ama cepten navi açıktı 104 gösteriyordu, zaten 128 dediler :)

Bir saat önce, Ahmet Türedi yazdı:

4 sene önce aynı muameleye maruz kaldım.70 ile girdiğim radarda 101 ile radara girdiğim idda edildi.İtiraz ettim görüntüyü izleyeceğim dedim.Gittim radar aracına bindim.Görüntüde 70 ile gelirken bir anda 101 e sonra saniyesinde 74 e falan sonra 70 sabit hızla giderken görünüyordum.Dedim bu radar hatalı nasıl 70 ile gelen araç 1 sn de 101 oluyor.Polis bana kızmaya başladı.Bana işimimi öğretcen yıllardır bu işi yapıyorum falan diye çıkıştı.Bende ne iş yapıyosun altı üstü ekranda gördüğün rakamlara bakıyorsun bana hikaye anlatmayın dedim.Cezayı yazamazsınız dedim.Sen ne biçim vatandaşsın diyip beni arabadan indirdi.Bende sen ne biçim polissin diye çıkıştım baya münakaşa sonrası beni ceza yazamadan göndermek zorunda kaldılar.Velhasıl haklı iseniz her türlü itirazınızı yapıp bu cezayü ödemeyin.Böyle saçmalıklar insanların güvenlerini sarsıyor.Geçmiş olsun.

Elimden geleni yapacağım

tarihinde Uğraş Özyurt tarafından düzenlendi
İmla
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Polisin ceza yazmaya niyeti olsun yeterki zamanında adanada agustos ayında zincir sormuşlardı bize.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Altta 128 yazması hatadır bence. 

Ortada başka araç da olmayınca, anlamsızca mecburen sana yüklemişlerdir. 

Ceza gelirse dava açar görüntülerin incelenmesini istersin ve bunu başarırsan kazanırsın bence.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)
26 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Polisin ceza yazmaya niyeti olsun yeterki zamanında adanada agustos ayında zincir sormuşlardı bize.

öyle bişeye kesseydi keşke, beni üzen ceza da değil zaten, üzerindeki ünüformayla devletimi temsil eden birinin , beni gördü hızını kesti gibi yalan beyan vermesi. Değerini bilseydi herhalde yapmazdı, ya da değerini, önemini bilmeyen biri giyince böyle oluyor demekki. Diğer iki polisin tavırlarının düzgünlüğü sinirlenmemi önledi. Ama üzüldüm.

16 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

ceset torbası var mı arabada?

yok :)

11 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Altta 128 yazması hatadır bence. 

Ortada başka araç da olmayınca, anlamsızca mecburen sana yüklemişlerdir. 

Ceza gelirse dava açar görüntülerin incelenmesini istersin ve bunu başarırsan kazanırsın bence.. 

abi benim araba görününce hız 104 e düşüyor zaten. Poliste uzaktan alıyor alet hassas ondan öyle diyor. Acıya acıya baktım adama ne diyeyim. Bide ben yokuş yukerı bir tepenin arkasından viraj alıp çıkıyorum, ne radarmış be sonar gibi mubarek :)

tarihinde Uğraş Özyurt tarafından düzenlendi
imla
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Bazı şeyler kısmet mi desem ne desem artık bilemiyorum... 

Zamanında radardan 180 ile geçtim... Radarı fark ettiğimde çok geçti gözlerim dolu dolu çevirme noktasına ilerlerken Polis eliyle devam et devam et dedi... Ben şaşkın ben şok... :D 

Hemen Polis arkadaşımı aradım dedim durum böyle iken böyle... Çok şanslıymışsın dedi 3 arabada bir radarı resetliyoruz ( nedenini bilmiyorum ) o zamana denk gelmişssindir dedi... :D

Uğraş hocam bazı şeyler gerçekten kısmet... :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
10 dakika önce, Erkut Uysal yazdı:

3 arabada bir radarı resetliyoruz ( nedenini bilmiyorum )

Hala var mı böyle bir uygulama?

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Tarihi bir anı;

70 li yılar sirkecide hacı murat ile çevirmeye girdik. Araba sahibi titiz  bir arkadaş idi. Polis ne sorduysa göster di  çekme halatın dan takoza kadar.Polis bir eksik  bulamayınca . Can alıcı son soru geldi. "Oto teybinin ruhsatı nerde "(o yıllar  radyo teypler ruhsatlıydı) cezayı yedik.:biggrin:

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 saat önce, Uğraş Özyurt yazdı:

abi benim araba görününce hız 104 e düşüyor zaten. Poliste uzaktan alıyor alet hassas ondan öyle diyor. Acıya acıya baktım adama ne diyeyim. Bide ben yokuş yukerı bir tepenin arkasından viraj alıp çıkıyorum, ne radarmış be sonar gibi mubarek :)

Haha... 

Radar bu.. görmeden olmaz deseydin.. :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tarihi bir anı;
70 li yılar sirkecide hacı murat ile çevirmeye girdik. Araba sahibi titiz  bir arkadaş idi. Polis ne sorduysa göster di  çekme halatın dan takoza kadar.Polis bir eksik  bulamayınca . Can alıcı son soru geldi. "Oto teybinin ruhsatı nerde "(o yıllar  radyo teypler ruhsatlıydı) cezayı yedik.[emoji3]

Saygılar
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik

@Haşmet Güngör abi ben de hatırladığım birkaç anımı paylaşayım müsaadenizle:

Ben kamyoncu çocuğuyum. Sülalem kamyoncu. Babam ve amcamlar uzun yola çıkacaklarında 100 TL'yi 10'luk yapıp şoför mahalinde üst kısma rulo yapıp istiflerlerdi sıra sıra. Neden öyle yaptıklarını sorduğumda, "İstanbul'a gidene kadar bu bitiyor, dönerken bir 100'lük daha bozduruyoruz."  demişlerdi. Her çevirmede sakal.

Hatta size çok acınacak bir hadiseyi anlatayım. Trafik çevirmelerinin olduğu yerlerde, kamyoncular durmuyorlar, sadece yavaşlayıp parayı buruşturup yere atıyor ve devam ediyorlardı. (1990-1998)

Amcamla Adana'dan Bandırma'ya karpuz götürüyoruz, ben okuyorum, tatildeyim. Muavin olarak takılıyorum. Saç sakal birbirine girmiş, 3 aylık falan. 10'luklar yine kabinde istifli duruyor. Bir çevirmeye denk geldik İnegöl'de, amcam parayı veriyor, polis almıyor. Amcam şaşırdı. Polis indirdi amcamı arabadan, ben de şoför kabininden dikiz aynasından kesiyorum arkayı noluyor diye. Polis arada kontrol ediyor aynadan beni. Amcam bindi kamyona hareket ettik. Meğer benim sivil polis olmamdan korkmuş, kamyonun arkasında almış parayı. (2005-2006)

Şerefli Türk polislerine saygımız sonsuz. Her meslekte olduğu gibi bu meslekte de Allah'tan korkmaz kuldan utanmazlar var maalesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Haşmet Güngör yazdı:

Tarihi bir anı;

70 li yılar sirkecide hacı murat ile çevirmeye girdik. Araba sahibi titiz  bir arkadaş idi. Polis ne sorduysa göster di  çekme halatın dan takoza kadar.Polis bir eksik  bulamayınca . Can alıcı son soru geldi. "Oto teybinin ruhsatı nerde "(o yıllar  radyo teypler ruhsatlıydı) cezayı yedik.:biggrin:

Abi sen de biraz dikkat et 

Çok açık veriyorsun... Benim doğduğum yıllarda çevirmelere girmişin... 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...