İçeriğe Yönlendir

Ka - Rolanti Valfi Bağlantı Aparatı

Enis Gürleyik

Recommended Posts

Enis Gürleyik

Öncelikle herkese merhaba 98 model bir Ka sahibi olduk aranıza Kayseri'den katılıyorum, Ka ustası olma yolunda da ilerliyorum :) forumu baştan sona okudum baya faydalı bilgiler mevcut aracın eksikleriyle uğraşırken rolanti valfi ile emme manifoldu arasındaki plastik bağlantının olmadığını farkettim rolantide bir problem olmamakla beraber elbet bu parçanın bir işlevi vardır diye düşünüyor ve parçayı bulmak istiyorum. bu parçanın adını sanını kodunu bilen varmı ebaydan falan bakacam çıkmacı antipatim var

292nLE.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhaba,

Öncelikle hoş geldiniz.

Kurallar gereği avatarınız ya yüzünüz olabilir ya da aracınızın resmi.

Valf ile manifold arasındaki bağlantı yoksa, valf manifolda tam olarak nasıl takılmış? Ben arada plastik bir parça değil de bir conta vardı diye hatırlıyorum ama?

Motorunuzun kendi foto'sunu çekip burada paylaşmanız mümkün müdür?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Sani hocam Enis beyinde dediği gibi arada bir plastik parça mevcut delikler tutuyor diye direk takılmış sanırım ama şimdi bende merak ettim ne işe yaradığını :D

Yorum bağlantısı
Enis Gürleyik
(düzenlendi)
5 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

:shok:
Boyle bir aparti ilk kez gordum. Sizin rolanti valfiniz nerede???

KQM8K.jpg

tarihinde Enis Gürleyik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Enis Gürleyik
2 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

E bu aparatın amacı neymiş? Hiç olan bir KA görmemiştim.

Valla bende merak ediyorum bosa koymazlar herhalde diye takmak istiyorum aklima gelen hava yolunu uzatip rolanti tepkisini yavas yavas artirmak veya azaltmak olabilir diye dusunuyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
E bu aparatın amacı neymiş? Hiç olan bir KA görmemiştim.

Hepsinde var. Kitapta okumadım ancak sanki hava yolunu uzatıp daha yumuşak devir kontrolü sağlatıyor gibi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hepsinde var. Kitapta okumadım ancak sanki hava yolunu uzatıp daha yumuşak devir kontrolü sağlatıyor gibi

Abi yanlışin olmali, ilk kez görüyorum. Elbetteki senin kadar gormemisimdir ama azimsanmaz gordugum kent motoru :)
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Musa Değerli

Var :) Eski sahibi sökmeye çalışırken vida yuvasıni kirmıştır.Tamirci de parçayı atıp taam bişi olmaz demiştir direkt takılmıştır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...