• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Bayramınız Kutlu Olsun   23-06-2017

Sevgi ve huzur dolu bayramlar geçirmeniz dileği ile Ramazan Bayramınız kutlu olsun. OtoClubTurkiye Yönetimi 
Celil Umur

Fiesta VI - 1.4 TDCi Debriyaj Seti Hakkında

Bu konuda 14 ileti var

Arkadaşlar. Debriyajım biraz yukarıda kavrıyor. Değiştirme zamanı geldi yavaştan. Daha önce değiştiren oldu mu hiç? Oynar göbek volant varmış herhalde üzerinde. Epey bi araştırdım ama net bir sonuç bulamadım. Nette de çok çeşit var.

İletiyi paylaş

eskiden daha asagida mi kavriyordu?

İletiyi paylaş

Dikkat etmedim açıkçası. Gerçi kaçırma falanda yok ama. Öyle bi his var içimde. Sizin araçta nasıl.

Bu arada aracı yeni aldım 2 ay oldu

İletiyi paylaş

bugune kadar kullandigim bütün fordlarin debriyaji yukarida kavriyordu. o nedenle sordum. söyle söyleyeyim: normalde araci kaldirmak icin ayak bilek hareketi ile debriyaj oynatilirken ben fordda bacagimi cekerek debriyaji ayarliyordum. (ayak bilegi ile  de oluyor ama zor oluyor)

kullandigim araclar icinde 5 ve 6 vitesli olanlar var 1.6 ve 2.0 dizel olanlar var...

İletiyi paylaş

Benimde aynı şekilde. Bacağımı kaldırıyorum. Bilekle olmuyor. Bir de kalkışlarda vik vik ötme var. Deb. Dan kaynaklı dediler. Birazda o yüzden dedim

İletiyi paylaş

3 dakika önce, Celil Umur yazdı:

Benimde aynı şekilde. Bacağımı kaldırıyorum. Bilekle olmuyor. Bir de kalkışlarda vik vik ötme var. Deb. Dan kaynaklı dediler. Birazda o yüzden dedim

bir ötme olayi vardi forumda ama hangi arabaydi o haritlayamadim simdi...

İletiyi paylaş

Gecen hafta degistirdim valeo marka 140 bin kmde degistirdim.20 - 30bin km daha rahat giderdi ancak yokus yukari hafif kacirma vardi.ötme filan yok.kalkista yukarda kavramiyor eskisi gibi

İletiyi paylaş

Volantla ilgili bi işlem yaptınız mı? Ya da kalkışlarda ötme varmıydı sizdede

İletiyi paylaş

Herhangi bir islem olmadi.ilk kalkista tikirti geliyordu tam debriyaj tam kavramiyordu ustte kavriyordu.degistikten sonra sorun kalmadi

İletiyi paylaş

13 saat önce, Emre Usta yazdı:

Herhangi bir islem olmadi.ilk kalkista tikirti geliyordu tam debriyaj tam kavramiyordu ustte kavriyordu.degistikten sonra sorun kalmadi

Emre bey maliyet ne oldu. Yetkili servistemi değiştirdiniz?

İletiyi paylaş

Emre bey maliyet ne oldu. Yetkili servistemi değiştirdiniz?

Valeo baski balata 350 lira debriyaj bilyasi 200 lira verdim. Iscilikte 150 lira verdim.Yetkiki servise gitmedim ozel serviste yaptirdim.

İletiyi paylaş

Bir saat önce, Emre Usta yazdı:

Valeo baski balata 350 lira debriyaj bilyasi 200 lira verdim. Iscilikte 150 lira verdim.Yetkiki servise gitmedim ozel serviste yaptirdim.

Tamamdir teşekkürler fikrimiz oldu ;)

İletiyi paylaş

Tamamdir teşekkürler fikrimiz oldu

Yokus yukari suan 2000 rakimli bir yerdeyim daha onceden devir yukselirken arac gitmiyordu.Baski balata degismeden once 2.vitesde 3bin devirde ciktigim yeri simdi 3.vitesde zorlanmadan cikiyor.
1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Kalkışlarda titreme yoksa volant iyi durumda, titreme varsa torna ile düzeliyor

volant düz, oynar filan değil

fordların devriyaj en yukarda kavrıyor, anlaşılması çok zor, ben debriyaj çok sertleştigi için gitmiştim, baskı-balata bitmiş hatta balatanın perçinleri volantı çizmiş ama kaçırmıyordu. 

O ses ise debriyaj rulmanı olabilir

İletiyi paylaş