İçeriğe Yönlendir

Çocuğa Arkadaşım Fena Çarptı ( Daha bugün ) Araç Kamerası Kayıtta

Olgu Erhan

Recommended Posts

Olgu Erhan

You tube kanalınızı takipteyim olgu bey şu an sepette ekli bu iki kamera da.hafıza kartı konusunda ne dersiniz beraberinde sattıklarını mı alayım ayrıca önerdiğiniz var mı?

Aşırı hızlı kartlar döngüsel kayıtta sorun çıkartabiliyor bazen.

Uzun süredir tüm araç kameralarında test ettiğim, hatta gerçek 4K 60 mpbs kayıt yapan aksion kameramda sıkıntısız kullandığım bu kartı tavsiye ederim. Hepsiburada com orjinal sattığı için buradan alın,

Samsung 32GB MicroSD Evo Class10 48mb/sn Hafıza Kartı + SD Adaptör MB-MP32DA/TR
http://www.hepsiburada.com/samsung-32gb-microsd-evo-class10-48mbsn-hafiza-karti--sd-adaptor-mb-mp32datr-p-FTHFZSAMEVOMC32GB

Aynı modelin 64 gb lığıda olur ama hiç gerek yok yüksek kapasite almaya.

Zira kendi aracımda bile son 3 senedir 32 gb kart kullanmaya devam ediyorum.
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
18 dakika önce, Olgu Erhan yazdı:

Aşırı hızlı kartlar döngüsel kayıtta sorun çıkartabiliyor bazen.

Uzun süredir tüm araç kameralarında test ettiğim, hatta gerçek 4K 60 mpbs kayıt yapan aksion kameramda sıkıntısız kullandığım bu kartı tavsiye ederim. Hepsiburada com orjinal sattığı için buradan alın,

Samsung 32GB MicroSD Evo Class10 48mb/sn Hafıza Kartı + SD Adaptör MB-MP32DA/TR
http://www.hepsiburada.com/samsung-32gb-microsd-evo-class10-48mbsn-hafiza-karti--sd-adaptor-mb-mp32datr-p-FTHFZSAMEVOMC32GB

Aynı modelin 64 gb lığıda olur ama hiç gerek yok yüksek kapasite almaya.

Zira kendi aracımda bile son 3 senedir 32 gb kart kullanmaya devam ediyorum.

Merhaba Olgu Bey,

Satışta olan bir kameranız var mıdır? Arkadaşım için soruyorum.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Merhaba Olgu Bey,
Satışta olan bir kameranız var mıdır? Arkadaşım için soruyorum.

Mlsf
Yorum bağlantısı
Recep Güney

Teşekkürler tavsiyeleriniz için iki kameralı olması sebebiyle ayrıca Junsun kadar dikkat çekmediği için Smarnoo yu alacağım sanırım.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Teşekkürler tavsiyeleriniz için iki kameralı olması sebebiyle ayrıca Junsun kadar dikkat çekmediği için Smarnoo yu alacağım sanırım.

Evet smarnoo iyi gizleniyor.

f8c4e23d229a73457b16370c95ae4889.jpg0022de70a592a92ba888308ca84b2ec8.jpg
Yorum bağlantısı
Uğur Göçer

Günaydın arkadaşlar, herkese iyi günler dilerim, uzun süredir tartıştığınız kazanın sonucunda çocuk iyi bir şekilde taburcu oldu, durumu gayet iyi çok şükür. Ailesi de dün itibariyle şikayetinden vazgeçti ve şu an evrak savcılıkta değerlendirme aşamasında. Olumlu olumsuz tüm yorumlar için teşekkür ederim, bundan sonra çok daha dikkatli olacağıma emin olabilirsiniz ki her zaman savunduğum gibi zaten telefonla araç kullanırken oynamıyorum, oynamam da. Kısa bir bilgi olarak şunu da not düşmek isterim ki bu tarz olaylarda, yani aklı baliğ olmayan yaşlı olabilir, 12 yaşından küçük çocuk olabilir, bunlara bakmakla yükümlü kimseler bakım-gözetim görevlerini yerine getirmedikleri takdirde TCK'nun 97/1 maddesi gereğince 3 aydan 2 yıla kadar cezalandırılması öngörülebilir, 97/1-2 maddesi gereğince ise bu ihmal nedeniyle gözetime muhtaç kişi ya da kişiler herhangi bir şekilde ölüm ya da yaralanma durumu meydana gelirse verilecek ceza savcı tarafından daha da fazla talep edilebilir, bu anlamda hem sürücüler olarak hem birer anne-baba olarak bu durumu da unutmayalım, bu yorumumdan sonra "Adamın aklı hala karşı tarafla ilgili cezada, suç atmakta" gibi düşünüp yorum yazmak isteyenler iki kez düşünsün, öyle bir niyetim yok. Hem çocuğun ailesi hem de benim yerimde olabilirsiniz her an, siz farkında olun bilin yeter, Allah vermesin zaten ama olur ya diye yazıyorum, ayrıca arefe gününden bir gün önce çocuk taburcu oldu şu an evinde annesinin gözetiminde, çok şükür durumu iyi, benim için gerçekten önemli olan da bu, ayrıca ailesi de az çok kendi açısından hatasını bilip ve sırf çocuğu hastaneye zamanında yetiştirdiğim ve ilgilendiğim için şikayetinden vazgeçti, çocuğa bir şey olsaydı inanılmaz derecede rahatsız olurdum vicdanen, öyle olduktan sonra yemişim kamera kaydını, kim suçlu kim suçsuz tartışmalarını hiç bir şeyin önemi olmazdı emin olun. Tekrar tekrar rabbimden diliyorum ki kimsenin başına böyle bir kaza bela vermesin. (Amin)

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Uğur Göçer yazdı:

Kısa bir bilgi olarak şunu da not düşmek isterim ki bu tarz olaylarda, yani aklı baliğ olmayan yaşlı olabilir, 12 yaşından küçük çocuk olabilir, bunlara bakmakla yükümlü kimseler bakım-gözetim görevlerini yerine getirmedikleri takdirde TCK'nun 97/1 maddesi gereğince 3 aydan 2 yıla kadar cezalandırılması öngörülebilir, 97/1-2 maddesi gereğince ise bu ihmal nedeniyle gözetime muhtaç kişi ya da kişiler herhangi bir şekilde ölüm ya da yaralanma durumu meydana gelirse verilecek ceza savcı tarafından daha da fazla talep edilebilir, bu anlamda hem sürücüler olarak hem birer anne-baba olarak bu durumu da unutmayalım,

Güzel bilgi.. 

Her zaman iyi insanlar ile karşılaşmıyoruz. Kötü ve kötü niyetli insanlarla da iç içeyiz.. 

Aklımızda olsun bu. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
On 22.06.2017 at 09:41, Önder Özcan yazdı:

Bu arkadaşınız hangi forumdan? Mümkünse bir daha araç kullanmasın. Telefona bakmaktan çocuğu görmemiş. Çarptığı kişi kendimiz veya Allah korusun bizim çocuğumuz olsa ve bu videoyu izlesek, yorumlar bu kadar yumuşak olur muydu acaba?

Çocuğu sadece çarpma anında görüp duruyor :angry:

Koyduğunuz 2. kazasında da göz göre göre gidip kazaya karışıyor. Karşı taraf hatalı bile olsa, hatalı diye kaza yapmak gerekmez.

Hem size hem çocuğa çok geçmiş olsun.

Yukardaki mesajı ilk gün ben yazdım. Kamera kaydını seyreden herkesin düşündüğü gibi ben de telefonla ilgilendiğinizi düşündüm. Açıkladınız, düşen telefonu kaldırmışsınız, kabul. "Telefona bakmaktan çocuğu görmemiş" cümlemi iptal ediyorum. Neyle meşguldünüz de o çocuğu görmediniz. Yol açık, kaldırım kenarı bomboş, görüşü engeleyecek park etmiş araç falan yok, köşeden dönmüyorsunuz, o çocuğu nasıl görmezsiniz. O çocuğu görmezseniz, araç kullanırken başka hiç bir şey görmeyin, görmeyin. O kadar açık, o kadar belli ki. Durma ya da kaçma mesafesi var. Tabi ki kaza, Allah korusun hepimizin başına gelir ama,bu çocuğu görmemek için başka yere bakıyor olmak, başka birşeyle meşgul olmak gerek.

Hata kabul etmek çok zordur bilirim. Ama bence burada sadece siz hatalısınız ve çok hatalısınız.

Çocuğun iyi olmasına sevindim, sizin de dediğiniz gibi bir cana zarar geldikten sonra hatanın kimde olduğunun bir önemi yok. Allah korumuş. Bununla geçmiş olsun.

Çocuk birinci adımı yürür gibi atıyor, tam burda koşmaya başlıyor. Görüş açık, çocuğun yönü ve hareketi belli.

2hgcsqh.png

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Uğur Göçer
Hem size hem çocuğa çok geçmiş olsun.
Yukardaki mesajı ilk gün ben yazdım. Kamera kaydını seyreden herkesin düşündüğü gibi ben de telefonla ilgilendiğinizi düşündüm. Açıkladınız, düşen telefonu kaldırmışsınız, kabul. "Telefona bakmaktan çocuğu görmemiş" cümlemi iptal ediyorum. Neyle meşguldünüz de o çocuğu görmediniz. Yol açık, kaldırım kenarı bomboş, görüşü engeleyecek park etmiş araç falan yok, köşeden dönmüyorsunuz, o çocuğu nasıl görmezsiniz. O çocuğu görmezseniz, araç kullanırken başka hiç bir şey görmeyin, görmeyin. O kadar açık, o kadar belli ki. Durma ya da kaçma mesafesi var. Tabi ki kaza, Allah korusun hepimizin başına gelir ama,bu çocuğu görmemek için başka yere bakıyor olmak, başka birşeyle meşgul olmak gerek.
Hata kabul etmek çok zordur bilirim. Ama bence burada sadece siz hatalısınız ve çok hatalısınız.
Çocuğun iyi olmasına sevindim, sizin de dediğiniz gibi bir cana zarar geldikten sonra hatanın kimde olduğunun bir önemi yok. Allah korumuş. Bununla geçmiş olsun.

Çocuk birinci adımı yürür gibi atıyor, tam burda koşmaya başlıyor. Görüş açık, çocuğun yönü ve hareketi belli.
2hgcsqh.png

Tekrar teşekkürler, Sizde de olmuştur eminim o an hatırlamıyorum tek hatırladığım sol aynaya kısa süre baktığım çünkü videonun devamında önüme gelen kırmızı toros geçmeye çalışıyordu beni sonradan hatırladığım şeyler bunlar. Ha suç bende mi kabul, pür dikkat yolda olmam gerekirdi daha dikkatli olacağım her zaman. Iyi günler. Bana olmakla birlikte sizlere de derd olsun kardeşim Allah vermesin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yaptığım tek kazam arkadan çarpmadır.. 

Şehir içi trafikte, sol şeritteyim.. trafik akıcı ama çok yoğun.. Benim sağ şeride geçip devamında yoldan çıkmam gerekiyor.. Sağ aynadan sağ şeridi kontrol ediyorum. Boş bulduğum an sağa çıkacağım.. 

Ben bunları düşünürken bir baktım ki, önümdeki akıcı trafik durmuş 2 metre mesafe var.. Fren yaptım tabi ama duramadım.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kaza dedigin saliselik oluyor son donemde 3 ciddi kaza atlattim. Ilki ana yolda giderken aynadan bebek uyudumu diye bakiyordum gozumu yola cevirdigim anda kopegin cikmasiyla frene bile basamadan direksiyonu kirmam bir oldu. 2. si arkadasima Istanbuldan araba aldik geliyoruz yoldan artik iyice yorulduk varacagimiz yere de 1 saat var. Tunelde onumuzde fren lambalari yanmayan bir Cornet laap diye yavasladi yine aynen frene bile basamadan sol aynami kontrol edip direksiyonu kirmam bir oldu sukur ki arkadan gelen aracin onune gecebilecegim yer vardi. Son olarak bayram tatili memleketimde rampa asagi arac solladim hizimi o an artirmistim 120 130 idi hizim frene basmaya basladim 110 e dustum ki onume laap diye traktor cikti guc bela yavaslayabildim. Yani gozunuzu ayna cevirip baksaniz olan olabiliyor. Konu sahibi arkadasa suc bulmuyorum ilk yazimda da belirttim kaza en ufak bir anda olan olabiliyor. Hepimiz sutten cikmis ak kasik degiliz kavsaga girerken yavaslayalim sari isikta yavaslayalim takip mesafesine uyalim. Bizim basimiza gelirse ne olurdu onu dusunelim. Kamera insan gozu gibi olmuyor herseyi goruyor ama insan gozu baktigi yeri goruyor. Kamera bu sebepten cok aldatici olabiliyor. Lehimize bir durum aleyhimize isleyebiliyor. Gecmis olsun tekrardan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Göçer
Kaza dedigin saliselik oluyor son donemde 3 ciddi kaza atlattim. Ilki ana yolda giderken aynadan bebek uyudumu diye bakiyordum gozumu yola cevirdigim anda kopegin cikmasiyla frene bile basamadan direksiyonu kirmam bir oldu. 2. si arkadasima Istanbuldan araba aldik geliyoruz yoldan artik iyice yorulduk varacagimiz yere de 1 saat var. Tunelde onumuzde fren lambalari yanmayan bir Cornet laap diye yavasladi yine aynen frene bile basamadan sol aynami kontrol edip direksiyonu kirmam bir oldu sukur ki arkadan gelen aracin onune gecebilecegim yer vardi. Son olarak bayram tatili memleketimde rampa asagi arac solladim hizimi o an artirmistim 120 130 idi hizim frene basmaya basladim 110 e dustum ki onume laap diye traktor cikti guc bela yavaslayabildim. Yani gozunuzu ayna cevirip baksaniz olan olabiliyor. Konu sahibi arkadasa suc bulmuyorum ilk yazimda da belirttim kaza en ufak bir anda olan olabiliyor. Hepimiz sutten cikmis ak kasik degiliz kavsaga girerken yavaslayalim sari isikta yavaslayalim takip mesafesine uyalim. Bizim basimiza gelirse ne olurdu onu dusunelim. Kamera insan gozu gibi olmuyor herseyi goruyor ama insan gozu baktigi yeri goruyor. Kamera bu sebepten cok aldatici olabiliyor. Lehimize bir durum aleyhimize isleyebiliyor. Gecmis olsun tekrardan.

Size de geçmiş olsun teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ben bu kasayı yapsam ve bu işten sıyrılmak istesem bu videoyu gizlerim.

Geçmiş olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Göçer
Ben bu kasayı yapsam ve bu işten sıyrılmak istesem bu videoyu gizlerim.

Geçmiş olsun.

Gizlemeye gerek yok kardeş her şey ortada suçum vardır yoktur, ya da kusur oranı tali kusurdur asli kusurdur savcı-hakim karar verir, ne ise o. Teşekkür ederim geçmiş olsun dileğin için.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Gizlemeye gerek yok kardeş her şey ortada suçum vardır yoktur, ya da kusur oranı tali kusurdur asli kusurdur savcı-hakim karar verir, ne ise o. Teşekkür ederim geçmiş olsun dileğin için.

Ben de sıyrılmak istesem dedim kardeş. Bunu isteyip istememek zaten önemli olan. Suçlu suçsuz olmak değil.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Uğur Bey, o gün oruç tutuyor muydunuz ?

İnsanın basiretinin bağlandığı anlar olabiliyor.Videoyu izlerken şöyle fren yapardım, böyle dururdum hop kaçardım gibi yorumlar kolay kazayı Allah kimseye yaşatmasın ama o saniyelik zaman dilimi bambaşka. En çok şüphelenilen telefon ile uğraşma durumunu Uğur Bey açıkladı zaten bunun ötesinde yüklenmenin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Tekrar geçmiş olsun Uğur Bey.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Kaza hiç beklenmedik anda oluyor. Whats uptan bir arkadaşımın arkadaşının başına gelen olay ve aracın hali,

Tır tabi asıl suçlu ama hız var / yerler ıslak vs. olay adli süreçte.

Allahtan gene kamera var.

556426a1eb6ec67eaa37bbe5c7bf9550.jpg
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
On ‎28‎.‎6‎.‎2017 at 10:10, İlhan Gülcan yazdı:

uğur bey öncelikle çok geçmiş olsun allah tekrarından esirgesin.

recep bey, olgu bey'in tavsiyesi ile daha evvel aldığım 2 tane A118 ve 1 mini 806 1 seneyi aşkın süredir sorunsuz çalışıyor (a 118 in birini mini 806 yı aldığımda başka bir arkadaşa satmıştım bozuldu şeklinde bir geri dönüş olmadı) şu an mini 806 yerine junsun h30 aldım onunda senelerce çalışacağından kuşkum yok. tercih edilen modelleri ve olgu bey'in incelemelerini göz önünde bulundurarak sizde bir seçim yapabilirsiniz. herkese kazasız ve kameranın sadece eğlence ya da ilginç şeyleri gösterebilmek adına kullandığımız günler diliyorum.

Benim Mini 806 Olgu Bey'in bakımına ihtiyaç göstermişti. Sağolsun pil değişimi ve versiyon güncelleme ile yaklaşık iki senedir sorunsuz gidiyordu. Galiba pil sapıttı. Cihaz açılıp kapanıyor sürekli ve kendi kendine Çince'ye geçiyor.  İngilizce yapıyorum, tekrar Çince'ye geçiyor. Üst üste 30 - 40 kere açılıp kapanıyor. Her seferinde çang çing çong diyor :D

Galibe Junsun'a geçme vakti. :)

Yorum bağlantısı
Uğur Göçer
Uğur Bey, o gün oruç tutuyor muydunuz ?
İnsanın basiretinin bağlandığı anlar olabiliyor.Videoyu izlerken şöyle fren yapardım, böyle dururdum hop kaçardım gibi yorumlar kolay kazayı Allah kimseye yaşatmasın ama o saniyelik zaman dilimi bambaşka. En çok şüphelenilen telefon ile uğraşma durumunu Uğur Bey açıkladı zaten bunun ötesinde yüklenmenin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Tekrar geçmiş olsun Uğur Bey.  

Ne yazık ki Antalya sıcağında dahi tutarken bu sene ilaç kullanmam nedeniyle tutamadım ancak sabahtan beri de bir şey yememiştim ve herkes sahura kalktığı için uyku bölük pörçük uyunuyor malum ramazanda, belki onun bile etkisi olmuştur bilemiyorum. Teşekkürler iyi dilekleriniz için.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kaza hiç beklenmedik anda oluyor. Whats uptan bir arkadaşımın arkadaşının başına gelen olay ve aracın hali,

Tır tabi asıl suçlu ama hız var / yerler ıslak vs. olay adli süreçte.

Allahtan gene kamera var.

556426a1eb6ec67eaa37bbe5c7bf9550.jpg

Ovv Amarok ne hale gelmis. Hiz belli simdi videoya gore konussak o koca TIR i gormedin mi olur ama gorus acisi yagmur vs etkiliyor iste.
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Bir saat önce, Metin Akbal yazdı:

Evet düşünelim. Videodaki Allah göstermesin sizin çocuğunuz olsaydı. Düşünün lütfen. Sonra videoyu bir daha izleyin. Yukardaki fotoğrafa bakın. Ve bu pozisyonda bu çocuğu görmüyorsanız siz de araba kullanmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Aslında freni bırakıp kurtarabilirmiş ancak oradaki motorcuyu farketmiş olmalı ki motorcuya çarpmamak için geç hamle yapmış ve tıra çarpmış maalesef. Herkesin hayatta olması takdir-i ilahi. Kamera olmasa kendisini suçlu ilan ederler.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Evet düşünelim. Videodaki Allah göstermesin sizin çocuğunuz olsaydı. Düşünün lütfen. Sonra videoyu bir daha izleyin. Yukardaki fotoğrafa bakın. Ve bu pozisyonda bu çocuğu görmüyorsanız siz de araba kullanmayın.

Abi surucuye de cocuga da kusur bulamam burda. Kendi cocugumun basina da gelebilir. 2 evladim var benimde elbette dusunurum. Benim cocugumun basina gelse videoya gore ben sofore kusur bulamam hiz ihlali yok ekstrem birsey yok. Video atmistim cocuk minibusun arasindan kosarak onume cikti ezebilirdim de ben onu, sukur kurtulduk ikimizde. An olur goremezsin basiretin baglanir gorup gormemeyi tartismiyoruz ki. Uzun yola gidoyorum Edirne otobaninda vs dumduz bombos yol burda da kaza olur mu diyorsun ama olunca oluyor. Cocugun hareketlenme ani ile araba arasinda 6 metre var yazilmis 3 araba boyu kadar bile mesafe goremedim ben.

Hani baktigin zaman cocugun ablasinda da kusur var kapi neden kilitli degildi neden dikkat etmedin diye. Ama olan olmus cocugu da suclamayamazsin ki burda.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...