İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 - 2.0 240 HP. Araç Çalışmıyor

İsmail Kuzgun

Recommended Posts

Sani Gerşon

Orada aynı kodla satılan beyinler mevcut. Aynı adamın bir çok ilanı var mesela. Belli ki çıkmacı. Bence fotoğrafınızı onlara mesaj atarak sorun derim. Belki ellerinde vardır ama listelemiyorlardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Kuzgun

Anlamıyorum üstadım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
taner secer

üzücü ve ilginc bir durum.  25 yildir ford kullanan  ve her cesidini kullanan  biri olarak  hic basima gelmedi. suan 3.  mk4  mondeo kullaniom.   beyinden kastiniz steugerät mi tam bilmiyorum kusura bakmayin, bu    araba parca larinin   dili de  aynen  pc  dili  cok ayri bir sey . yurt disinda  köln yasiyorum, cok tanidigim yedek parcaci var  , bana tam bilgileri verirseniz bakabilirim buradan ama  sanirim  beyinden kastiniz  steugerät.

Yorum bağlantısı
İsmail Kuzgun

Beynin resmini attım hocam o beyin lazım

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Servet abiyi tanımadığınız için teklifine sıcak bakmıyorsunuz ama, ben olsam koşa koşa beyine bakması için yanına gitmiştim bile.Çok çeşitli elektronik aletlerde tecrübesi vardır.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Anlamadım ki. Para isteyen yok pul isteyen yok. Sadece fotoğraf istedik oda yok. Bu saatten sonra yapılacak hiçbir şey yok

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
İsmail Kuzgun

Hocam arac yanında değilim eyvallah sağol araçtanda geçtim zaten

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Abi sen daha napacaksın ki, anladık arkadaşın canı yanmış ama bu kadar desteği elinin tersiyle itmek..........
Yorumsuz.....
Aileyi tanıyamamış daha, sözün bittiği yer

Yorum bağlantısı
İsmail Kuzgun

Kardeşim saçma sapan yorum yapıyorsunuz Allah razı olsun dedim sagolsun dedim neyi elimin tersi ile istiyırum arac nerde ben nerde Benim tek sorunum bu değiş bilip bilmeden yorum yapıyorsunuz atın kardeşim beni engelleyin hatta

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

:)

Sorun yook. Karşılıklı küsecek bir şey yok. 

Yukarıda araç başında olmadığını söylemişti zaten İsmail Bey. 

Alınganlık gereksiz.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
İsmail Kuzgun

Arac 3.5 ay aradan sonra çözdük beyin işini bugün aldım çok şükür

52808e11549899125b543e57da676b8a.jpg bu hatayı veriyor Arac kanister diye bişey sanırım servis beyin için bir soket takmamış olabilir mi önceden yoktu böyle birşey

Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Geçmiş olsun. Araç çalışır hale gelmiş sonunda.

Kanister denen şey benzin deposundaki yakıt buharını havaya atmak yerine motor veren sistemdeki küçük depocuktur. Onun aç/kapa yapan valfi var. O valf muhtemelen elektrikli . Kablosu kopmuş olabilir. Soketi çıkmış olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Kuzgun

Yetkili servis mi çözer bu işi ? Fatih hocam basit yerdemi sanayide halledebilir miyim bu kablo için tanpon sökülmesi gerekir mi

Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Sanayide kanister nedir diye sor bilen bir kişi bile çıkmayabilir. Ha keza yetkili servis de bilmiyordur. Bu problemi siz kendiniz çözebilirsiniz. Çok kritik bir arıza değil şuan için. Arızayı sildirin tekrar geliyor mu bir gözlemleyin. Youtubeda "evap canister valve" diye aratırsanız bir çok sök tak videosu görürsünüz. Kendiniz de yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
İsmail Kuzgun

Sildiriyorum geri geliyor evet Fatih bey bir kişi bugün sanayide tanpon sökülüp bakılacak abi dedi sol farın altında dedi

Yorum bağlantısı
İsmail Kuzgun
Sanayide kanister nedir diye sor bilen bir kişi bile çıkmayabilir. Ha keza yetkili servis de bilmiyordur. Bu problemi siz kendiniz çözebilirsiniz. Çok kritik bir arıza değil şuan için. Arızayı sildirin tekrar geliyor mu bir gözlemleyin. Youtubeda "evap canister valve" diye aratırsanız bir çok sök tak videosu görürsünüz. Kendiniz de yapabilirsiniz.

Fatih hocam aracı ilk aldığımdan beri her benzin aldığımda çalıştırdığımda stop eder gibi titremeli çalışıyordu bu kanister arızasından sonra dün 2 defa benzin aldım ışık yanmadan Arac çalışsammı çalışmasammı diye düşünüyor zor çalışıyor bunu benzin aldıktan sonra yapması kanister arızası ile alakalımı

Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Arabada LPG yok sanirim. Kanistern evap valfinin motorun ilk calismada ciddi bir etkisi olur mu bilmiyorum. Bu valf düzgün çalışırsa benzin deposunda vakum veya pozitif basinc olusmuyor. Dolayisi ile benzin pompası 4 barlik basinci enjektör kütüğüne rahat iletebiliyor.Benzin filtresini hic değiştiriniz mi?

XT1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
İsmail Kuzgun
Arabada LPG yok sanirim. Kanistern evap valfinin motorun ilk calismada ciddi bir etkisi olur mu bilmiyorum. Bu valf düzgün çalışırsa benzin deposunda vakum veya pozitif basinc olusmuyor. Dolayisi ile benzin pompası 4 barlik basinci enjektör kütüğüne rahat iletebiliyor.Benzin filtresini hic değiştiriniz mi?

XT1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bakım yaptırıyorum bunu usta sormam gerek değişiyor mu

Yorum bağlantısı
İsmail Kuzgun

Her benzin aldığımda Arac çalışmıyor bu sorun hakkında bilgi sahibi olan varmı Mars basıyorum stop ediyor gaz basınca alıyor neden yapar bunu kanister arızası ile alakası yok sanırım 

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Her benzin aldığımda Arac çalışmıyor bu sorun hakkında bilgi sahibi olan varmı Mars basıyorum stop ediyor gaz basınca alıyor neden yapar bunu kanister arızası ile alakası yok sanırım 

Forumda vardır kontağı üç kere açıp kapatın sonrada marşa basın araç çalışırsa, benzin pompasında arıza olma ihtimali yüksek.
Yorum bağlantısı
İsmail Kuzgun

3 kere açıp kapayınca Mars bastığımda Arac Çalışması normal bir durum degilmi anlamadım Cavit bey

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Araç direkt enjeksiyonlu. Yüksek basınçla çalışıyor ama depodaki yakıtın basıncı o kadar etkiler mi ki. O arıza kodu eğer benzin buharlaştırıcı ise motora yakın bı yerde de olabilir.

Yorum bağlantısı
İsmail Kuzgun

Arıza kanistes arızası ama benzin alınca her defasında Arac stop etmesi bununla alakası olduğunu düşünmüyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Eskiden pompası arızalanan bir aracımı bu şekilde çalıştırıyordum. Sizinki farklı bir durum benzin koyunca çalışmaması enteresan. Atıyorum benzin deposunu açıp benzin koymadan kapatın ve çalıştırın aynı şeyi yaparsa hava ile olabilir. Depoya hava giriyor falan. Atmasyon bu dediğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Kuzgun

Benzin aldıktan sonra Arac çalıştırırken gaz vermesem stop ediyor 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...