İçeriğe Yönlendir

Mondeo - 2.0 Silindir Kapak Lazım

Ahmet Said Avşar

Recommended Posts

Ahmet Said Avşar
(düzenlendi)

Arkadaşlar yolda kaldım. Alanya dayım.silindir kapak lazım.Yardım edebilecek arkadaş lazım[emoji17]

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Burayla bi görüş bakalım ama,

Bir de Serkan'ın tanıdığı bir parçacı var Ankara'da onunla görüş..

O da olmaz ise Samsun'dan Alper Saral ile görüş..  beşyüzkırkdört 3173344

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Geçmiş olsun, dert etmeyin hallolur. Silindir kapağına neden ihtiyaç duyuldu. Cikarirken birşey mi oldu yada daha evvelden çatlak falan mı vardı. Fiyatlar normal. Termostadi imkan varsa orijinal alin. Devirdaim de değişsin, eğer yakın zamanda değişmedi ise. İşçilik ne istiyor? Ankarda olsanız birkaç gün içinde silah gibi yapıp verirlerdi ama antalyada ne kadar başarılılar bilemem. Tekrardan geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
Geçmiş olsun, dert etmeyin hallolur. Silindir kapağına neden ihtiyaç duyuldu. Cikarirken birşey mi oldu yada daha evvelden çatlak falan mı vardı. Fiyatlar normal. Termostadi imkan varsa orijinal alin. Devirdaim de değişsin, eğer yakın zamanda değişmedi ise. İşçilik ne istiyor? Ankarda olsanız birkaç gün içinde silah gibi yapıp verirlerdi ama antalyada ne kadar başarılılar bilemem. Tekrardan geçmiş olsun.

Eyv hocam.kapak bulundu çok şükür.termostat açmadığı için üst kapak da catlak var.gözle görülmüyor ama dikiş de yaptirmak istemiyorum.usta işini bi arkadaş in tanıdığı ile hallettim.ford servisin den ayrılma
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Çok güzel. Gelen kapağı da iyice bir kontrol etdin/ettirin. Termostat sıkıntılı ise orijinali ile değiştirin. Sonra allah korusun tekrar sorun çıkarıp çatlama yapmasın. Eşeği sağlam kazığa bağlayın. Yazık sonra yine üzülmeyin. Usta işine sevindim. Umarım şıkır şıkır çalışır. Gelişmeleri takip ediyoruz. Kolay gelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
Geçmiş olsun. Nedir son durum? Her şey yoluna girdi mi?

Üst kapak ve diğer parçaları ankaradan temin ediyorum.toplamda 2100 tl.daha evvel forumda bahsettiğim parcacim dün çıkma üst kapak buldu.1400 tl üst kapak.kapak daha evvel işlem gormemis.üst takım olarak yarın otobüse verilecek.bende suan otobüs ile anamura dönüyorum.salı günü tekrar alanyaya geçeceğim.alanya da ad otomativ işlemi yapacak.işçilik olarak da fiyat konuşmadım ama firma 'nin sahibi bi tanidigimin arkadaşı

Bu arada alanyadan 1 tane üst kapak buldum 2250 tl

750 de diğer parçalar 3000 tl parça tutuyordu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
Geçmiş olsun Ahmet. Üzüldüm.

Eyv abi.bi hallolsunda tamamen.yine durumdan haberdar ederim
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Geçmiş olsun. Subapların kalitesine dikkat edin lpg den dolayı. Yağ olarak 10-40 yazılmış 5-30 değil mi? geçen gün arkadaşa şaşmazdan castrol 10-40 4lt 80 tl, 1 lt 25 tl toplam 105 liraya aldım insanlar tutturduğuna satıyor aynı şekil mobil alsaydım 90 TL ödeyecektim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
Geçmiş olsun. Subapların kalitesine dikkat edin lpg den dolayı. Yağ olarak 10-40 yazılmış 5-30 değil mi? geçen gün arkadaşa şaşmazdan castrol 10-40 4lt 80 tl, 1 lt 25 tl toplam 105 liraya aldım insanlar tutturduğuna satıyor aynı şekil mobil alsaydım 90 TL ödeyecektim.

5 30 orjinal yağ kullanıyordum fakat hangi ustaya sorsam kışın 5 30 ama yazin muhakkak daha kalın yağ kullanmami 10 40 i tavsiye etti.ilk resim alanya fiyati.o yuzden diğer parcalar ankaradan gelecek kapakla.muhtemel 3000 bine çıkacak lakin ustayi birebirde tanımadığım için tedirginliğim var.
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Geçmiş olsun. Benim arayıp sormam gerekirdi ne yaptın diye aslında ama sen de aramadın. Kötü olmuş ama şimdi yapılınca daha iyi olur..

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
Geçmiş olsun. Benim arayıp sormam gerekirdi ne yaptın diye aslında ama sen de aramadın. Kötü olmuş ama şimdi yapılınca daha iyi olur..

Estafullah.bende telaşa ile haber edemedim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
On 16.07.2017 at 22:29, Ahmet Said Avşar yazdı:

5 30 orjinal yağ kullanıyordum fakat hangi ustaya sorsam kışın 5 30 ama yazin muhakkak daha kalın yağ kullanmami 10 40 i tavsiye etti.ilk resim alanya fiyati.o yuzden diğer parcalar ankaradan gelecek kapakla.muhtemel 3000 bine çıkacak lakin ustayi birebirde tanımadığım için tedirginliğim var.

Araç yağ eksiltmiyor ise yazın muhakkak diyen ustaya sebebi sormak lazım neden diye. Bende Seydişehir-Akseki arasında kalmıştım Alanya' ya giderken komple sıfır motor almıştım eski motorun başta kapak olmak üzere bi kaç parçasını saklıyorum inşaallah ihtiyaç duymayız ama ihtiyaç olduğunda da çıkmacıların ağzını doldurarak fiyat verdiklerini iyi biliyorum. Ankara' da meşhur çıkmacının birisi çıkma ne olduğu kaç binde olduğu belli olmayan motora 4.500 TL istemişti sıfır sandık motoru 4.000 TL ye 3 taksit almıştım ve üzerinde enjektörler, bobin, buji kablosu,buji, volant dişlisi, emme-egsoz manifoldu boğaz kelebeği vardı. Tavsiyem bulabiliyorsanız şartlarınız müsade ediyorsa benim gibi yapın sıfır sandık motor alın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
Araç yağ eksiltmiyor ise yazın muhakkak diyen ustaya sebebi sormak lazım neden diye. Bende Seydişehir-Akseki arasında kalmıştım Alanya' ya giderken komple sıfır motor almıştım eski motorun başta kapak olmak üzere bi kaç parçasını saklıyorum inşaallah ihtiyaç duymayız ama ihtiyaç olduğunda da çıkmacıların ağzını doldurarak fiyat verdiklerini iyi biliyorum. Ankara' da meşhur çıkmacının birisi çıkma ne olduğu kaç binde olduğu belli olmayan motora 4.500 TL istemişti sıfır sandık motoru 4.000 TL ye 3 taksit almıştım ve üzerinde enjektörler, bobin, buji kablosu,buji, volant dişlisi, emme-egsoz manifoldu boğaz kelebeği vardı. Tavsiyem bulabiliyorsanız şartlarınız müsade ediyorsa benim gibi yapın sıfır sandık motor alın.

Sandık motor benim de tercihim ama mevcut şartlarda gerek kalmadi.araç yağ yakmiyor.10 binde 1 litre eksiltiyordu.oda normal die düşünüyorum.bulduğum üst kapak kazali araçtan çıkma.kapak taslanmamis bile.üzerinde siboplari duruyor.motorun alt kısmında sorun yok.altta sorun olsa saten direk sandık motor kısmına girerim.dediğiniz gibi mecbur kaldığınızı anladiklari anda öpmek isteyen çok oluyor.bende eksilen 1 litre yağ bakimdan sonra ki ilkb5 bin km de contadan siziyordu.tuncay ustaya gosterdigimde yanlış hatirlamiyorsam şanzıman contasi olmasi lazim.conta yeri sebebi ile degistirmenin maliyetli olacağını,yagi degistirirken motor koruyucu kullandigimiz için faydalı kurum dedigimiz şeyi soktugu için zamanla tekrar contadan sizintinin kesileceğini söyledi.gercektende 5000 km sonra sızıntı terlemeye bırak yerini.9bin km oldugunda yola cikmadan yağını tamamladim.1 lt eksik vardi.10 40 tavsiye eden ustalarin çoğu güney bolgesinde ki sicaktan dolayi yaz için 10 40 tavsiye ettiler.kışın 5 30 devam.yilda 20 bin kullaniyorum ortalama.buda benim işimi görür.ama ilk defa 10 40 olacak .ve termostati takmiycam kişa kadar .termostat hakkında geniş kapsamlı tecrubeye dayali bilgilere açığım.
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
Bir saat önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

Sandık motor benim de tercihim ama mevcut şartlarda gerek kalmadi.araç yağ yakmiyor.10 binde 1 litre eksiltiyordu.oda normal die düşünüyorum.bulduğum üst kapak kazali araçtan çıkma.kapak taslanmamis bile.üzerinde siboplari duruyor.motorun alt kısmında sorun yok.altta sorun olsa saten direk sandık motor kısmına girerim.dediğiniz gibi mecbur kaldığınızı anladiklari anda öpmek isteyen çok oluyor.bende eksilen 1 litre yağ bakimdan sonra ki ilkb5 bin km de contadan siziyordu.tuncay ustaya gosterdigimde yanlış hatirlamiyorsam şanzıman contasi olmasi lazim.conta yeri sebebi ile degistirmenin maliyetli olacağını,yagi degistirirken motor koruyucu kullandigimiz için faydalı kurum dedigimiz şeyi soktugu için zamanla tekrar contadan sizintinin kesileceğini söyledi.gercektende 5000 km sonra sızıntı terlemeye bırak yerini.9bin km oldugunda yola cikmadan yağını tamamladim.1 lt eksik vardi.10 40 tavsiye eden ustalarin çoğu güney bolgesinde ki sicaktan dolayi yaz için 10 40 tavsiye ettiler.kışın 5 30 devam.yilda 20 bin kullaniyorum ortalama.buda benim işimi görür.ama ilk defa 10 40 olacak .ve termostati takmiycam kişa kadar .termostat hakkında geniş kapsamlı tecrubeye dayali bilgilere açığım.

Termostat olmadığında devamlı soğuk olacak  motor, yakıt ve yıpranmayı ne şekilde etkiler araştırmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
42 dakika önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

termostati takmiycam kişa kadar .termostat hakkında geniş kapsamlı tecrubeye dayali bilgilere açığım.

Öncelikle çok geçmiş olsun. Termostatsız olmaz. Şöyle denilebilir; yakıt maliyeti önemli değil, yeterki motor hararet yapmasın. Fakat bu sıcak yaz günlerinin gecelerinde bile memleketin büyük bölümünde hava sıcaklıkları 20°C'a kadar iniyor. Sistem, LPG'yi buharlaştıramaz. Yürümez araba... 

Yağda da 5/30 kullanmayı öneririm.

Katılıyorum,

18 dakika önce, Cemal Demirezen yazdı:

Termostat olmadığında devamlı soğuk olacak  motor, yakıt ve yıpranmayı ne şekilde etkiler araştırmak lazım.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar

Abi enjektörlerin direk manifoldun üstünde olmasi lpg yi buharlastirma olayını çözmez mi
Yorum bağlantısı
Şimdi, Ahmet Said Avşar yazdı:

Abi enjektörlerin direk manifoldun üstünde olmasi lpg yi buharlastirma olayını çözmez mi

Hayır çözmez... Sıvı LPG'nin buharlaştığı yer, piyasada beyin, regülatör dedikleri yerde gerçekleşiyor. Enjektörlere LPG gaz olarak geliyor zaten.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
13 saat önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

termostati takmiycam kişa kadar .termostat hakkında geniş kapsamlı tecrubeye dayali bilgilere açığım.

Korkuyorsan yolda takma.. 

Ama Ankara'ya dönünce takmalısın. Geç ısınacak. çok benzin yakacaksın, motorun verimsiz çalışacak.

Daha düşük dereceli bir termostat takmak da seni psikolojik olarak rahatlatabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar

Termistati takacagim abi.bugün başladılar yapmaya.bende otobüsle aracın yanına gidiyorum şimdi.bittikden sonra kompresyon ölçümü yaptıracağım.yeni yapıldığı için ölçümün sonucuna guvenebilir miyim ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...