İçeriğe Yönlendir

Mondeo - 2.0 Silindir Kapak Lazım

Ahmet Said Avşar

Recommended Posts

Ahmet Said Avşar

Çok şükür araba çıktı 14.30 da.alanyadan mersine geldim.yolun 50 km si 50 metre aralıklı viraj.sadece tırmanış lı viranlarda hararet nolmal in l sine geldi.sanırım o sira termostat açıyor.akabinde nolmalin a sina düşüyor.onun dışında hep o~l~m arasinda gitti geldi ibre.termostat i taktirdim.malzeme parasi 2500 tuttu.termostat çerçevesi ile hararet müsurunu 200 tl ye alanyadan geri kalanini ankaradan aldım.bunun 150 lirasi ankarada işi takip eden.kapak di parcaydi,otobuse vermeydi uğraşan arkadaşa gitti.180 tl gazipaşa alanya arasinda ki cekiciye verdim.600 de alanyada parcalari birleştiren ustaya verdim.vaziyet ve maliyet bu.allah kimseye hesapta olmayan kaza bela vermesin.kimseyi ustaciklara mecbur bırakmasın.2 tane ustayim die gezen adam yüzünden üst kapak çatladı.telefonla ve forumdan destek olan arkadaslara çok teşekkür ederim

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Allah hayırlı uğurlu etsin. Silah gibi olmuştur şimdi. Güle güle eskitin. Sizin adınıza sevindim. [emoji5]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
Allah hayırlı uğurlu etsin. Silah gibi olmuştur şimdi. Güle güle eskitin. Sizin adınıza sevindim. [emoji5]

Allahtan gelen kapak çok iyiydi.direk kazali araçtan söküp yolladılar
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Termostadi taktirdim demişsiniz ama normal şartlarda düşme olmaz. Normal seviyeye gelir orda kalır. Termostat açıldığında ibre oynamamasi gerek. Hele ki bu havalarda sabit kalmasi lazım. Antifirizi bi ölçturun.

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar

Hepsi yeni kondu.ölçüldü yola çıkarken.termostatin açılmasını tahmini konuştum

Yorum bağlantısı
Kemal Mert
Hepsi yeni kondu.ölçüldü yola çıkarken.termostatin açılmasını tahmini konuştum

Neden ibre düşüyor peki? Yağ soğutucusu da değişebilir. Düşmenin sebebi bundan kaynaklı olabilir. Bu mevsimde düşüp yükselme var ise kışın çok zor isitirsiniz aracı.
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar

Düşme derken sürekli oymama yok.20 km lik yokuşa sardigimda (yokuş 50 mt aralıklı virajli) hararet normal in r sinden l sine gelip akabinde a da sabitleniyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bununla geçmiş olsun.. 

Devirdaim değişti mi ? Yazdıysan da kaçırdım.. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
Bununla geçmiş olsun.. 
Devirdaim değişti mi ? Yazdıysan da kaçırdım.. 

Değişmedi abi.salam dediler
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun, keşke devirdaim de değişmiş olsaydı, akıl kalmazdı orada.

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
Geçmiş olsun, keşke devirdaim de değişmiş olsaydı, akıl kalmazdı orada.

Israr ile sordum.gerek yok sağlam dedi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
On 7/18/2017 at 14:14, Ahmet Said Avşar yazdı:

Termistati takacagim abi.bugün başladılar yapmaya.bende otobüsle aracın yanına gidiyorum şimdi.bittikden sonra kompresyon ölçümü yaptıracağım.yeni yapıldığı için ölçümün sonucuna guvenebilir miyim ?

Ölçüm sonrası bütün silindirlerin değerlerini buraya yazarsanız referans olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
Ölçüm sonrası bütün silindirlerin değerlerini buraya yazarsanız referans olur.

1000 km yapıp öyle ölçtüreceğim
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hararetin oynaması bana mantıklı gelmedi. 97-98 lerde böylemiydi bilmiyorum.. 99 model focuslar gibiydi. Hararet oynamazdı hiç. 

97-98 ler oynar derseniz sorun yok demektir..

Hararet göstergesinin oynamaması aslında hararetin değişmediği anlamına gelmiyor..

Hararet 70 iken ortaya gelen gösterge 105'e kadar hep aynı yerinde kalıyor.. Oynamamasındaki amaç, sürücüyü panikletmemek. O arayı normal kabul ediyor..  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Hararet göstergesinin oynamaması aslında hararetin değişmediği anlamına gelmiyor..
Hararet 70 iken ortaya gelen gösterge 105'e kadar hep aynı yerinde kalıyor.. Oynamamasındaki amaç, sürücüyü panikletmemek. O arayı normal kabul ediyor..  

Hımmm, bir bilgi daha.. [emoji4]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın,

Video cekip mehmet abiye.tuncay ustaya ve bi arkadasa attm.tuncay usta sesi dinlediginde iticiler ses yapiyor dedi.yaglanmiyor gibi.simdi indim ankaraya.yolda sibop sesimden baska problem yasamadim.sibop seside araç isininca gidiyor.pazartesiye randevu aldim tuncay ustadan.bakalim gidince çözülür inş.
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi
12 dakika önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

Video cekip mehmet abiye.tuncay ustaya ve bi arkadasa attm.tuncay usta sesi dinlediginde iticiler ses yapiyor dedi.yaglanmiyor gibi.simdi indim ankaraya.yolda sibop sesimden baska problem yasamadim.sibop seside araç isininca gidiyor.pazartesiye randevu aldim tuncay ustadan.bakalim gidince çözülür inş.

O ses benim arabadada var şu aralar ısınınca ses azalıyor burda birkaç ustaya sordum kadehler bozulmuş dediler sanırım iki tanesi bozuk, kaçmışken kadehlere baktılarmı

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar

80 bin km de kaza etmiş mondeodan sokturdum kapagi.siboplarda üstünde idi.ses sibopdan dior tuncay usta.pazartesi olsun hayrolsun

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi
9 dakika önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

80 bin km de kaza etmiş mondeodan sokturdum kapagi.siboplarda üstünde idi.ses sibopdan dior tuncay usta.pazartesi olsun hayrolsun

Hayırlısı umarım fazla masraf çıkmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
17 saat önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

Subap sesini ben de duydum videoda ama esas aradığımız ses olmadığı için ona yorum yapmamıştım.. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar

Tuncay ustanın yanindayim.iticilerden gelen ses,iticiler dolduğu için kesildigini söyledi.gelmişken alttakim da değişmesi gereken parçaları degistirtiyorum şimdi[emoji3]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar

Kompresyon ölçümü sonucu tamami 14 bar 180 psi

Motor yapılmalı 1000 km oldu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...