İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Aux Girişi Temassızlık Problemi

Eray Çalışkan

Recommended Posts

Eray Çalışkan
(düzenlendi)

Bir kaç yıl önce benzer bir konu konuşulmuş ama bazı üyelikler gittiği için konuşmaya tam ulaşamadım ondan tekrar sormak istiyorum. 2006 makyajlı fiesta için aux girişinde sıkıntı var. Çalışıyor ama tutukluk yapıyor. Vites değiştirince bile ses gidiyor hemen. Sağa sola hafif darbelerle tekrar geliyor ses :D Orayı kendim sökebilir miyim altta bir temassızlık var farkındayım da. Ne önerirsiniz?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

O bölge çok kolay sökülüyordu. Hatırladığım kadarı ile öncelikle vites körüğü sökülüyor, sonrasında asılma yöntemi ile geliyordu o kısım ancak tam emin değilim. Muhtemelen bi kablo kopuğu mevcuttur. Lehimle çözülür diye düşünüyorum.

Sizin işinizi en güzel @Ali Cihangiroğlu anlatır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
15 saat önce, Eray Çalışkan yazdı:

Bir kaç yıl önce benzer bir konu konuşulmuş ama bazı üyelikler gittiği için konuşmaya tam ulaşamadım ondan tekrar sormak istiyorum. 2006 makyajlı fiesta için aux girişinde sıkıntı var. Çalışıyor ama tutukluk yapıyor. Vites değiştirince bile ses gidiyor hemen. Sağa sola hafif darbelerle tekrar geliyor ses :D Orayı kendim sökebilir miyim altta bir temassızlık var farkındayım da. Ne önerirsiniz?

@Ali Cihangiroğlu  varken bize düşmez ama önce vites körüğü sökülür sonra aux girişine ulaşılır diye hatırlıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

2003 modellerde teyp ile oynama yapılarak yani sökülerek aux veya usb bağlama şansımız varmı acaba. Yani cd çaları pasif edip lazer okuyucu arızalıymış bundan dolayı çalışmıyormuş aldığım arkadaş bu şekilde söyledi bende şahsen hiç baktırmadım tamiri 400 tl civarı istemişler o yüzden hiç oralı olmadım. Bu sebepten cd çaları pasif edip cd tuşuna bastığımızda aux veya usb aktif edilip ses alınabilir mi acaba var mıdır böyle uygulama yapan. @Eray Çalışkan senin konu altına yazdım ama kusura bakma kirlilik olmasın diye böyle yaptım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan
17 saat önce, Arif Aykın yazdı:

2003 modellerde teyp ile oynama yapılarak yani sökülerek aux veya usb bağlama şansımız varmı acaba. Yani cd çaları pasif edip lazer okuyucu arızalıymış bundan dolayı çalışmıyormuş aldığım arkadaş bu şekilde söyledi bende şahsen hiç baktırmadım tamiri 400 tl civarı istemişler o yüzden hiç oralı olmadım. Bu sebepten cd çaları pasif edip cd tuşuna bastığımızda aux veya usb aktif edilip ses alınabilir mi acaba var mıdır böyle uygulama yapan. @Eray Çalışkan senin konu altına yazdım ama kusura bakma kirlilik olmasın diye böyle yaptım.

Ne kusuru olur mu öyle şey sorunlarımız ortak tek konuda derli toplu daha iyi olur :)

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
1 saat önce, Eray Çalışkan yazdı:

Ne kusuru olur mu öyle şey sorunlarımız ortak tek konuda derli toplu daha iyi olur :)

Teşekkürler.. Valla eğer dediğim işi yapabilirsem iyi bir şey çıkacak inşallah. Çakmaklıktan dinliyorum fakat bazen tatmin etmiyor. elektronikçi olan elemanlarıma sordum teki yapılabileceğini söylüyor kaset çalar olsa hiç sıkıntı değil ama cd çalar olunca cd yi okuyamadığında hataya düşürüp çıkış vermeyi kesebilir diyor bu sebepten sağlıklı olmaz ama yinede denemek lazım diyor. Eğer başka deneyen varsa boşuna kafa yormak istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Benim dediğim çalışmanın kaset çalar için olanı yapılmış bu video da bakalım cd çalar için araştırmaya devam

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...