İçeriğe Yönlendir

Philips 190 Cw Duvara Montaj Sorunu

İnan Çınar

Recommended Posts

İnan Çınar

Merhaba başlıkta bahsi geçen monitörümü duvara monte etmek istiyorum fakat VESA uyumlu vida delikleri monitörde maalesef yok. Nasıl bir çözüm önerirsiniz? e0a9e3dc3d52f5d6f5e88ae2ae5f6767.jpg

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
11 dakika önce, İnan Çınar yazdı:

Merhaba başlıkta bahsi geçen monitörümü duvara monte etmek istiyorum fakat VESA uyumlu vida delikleri monitörde maalesef yok. Nasıl bir çözüm önerirsiniz

pW7DYz.png

Biraz hayal gücü ile böyle birşey yapılabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

Bu da vesa ile bağlanmış.

Vesa olmadan yapılacak tüm sabitleme işlemleri güvenli olmaaycaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

alt kisima L seklinde bir parca bulunursa, duvara monte edilebilir belki. uydu anteni icin olanlardan belki veya benzeri birsey

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
pW7DYz.png
Aslında aklımdan geçti böyle birşey. Çocuklara taşınabilir dvd için buna benzer bir araç askı aparatı yapmıştım. Ama ekran büyük olunca kendin yap bir aparat çok sağlam olur mu bilemedim. Dvd 10 " idi. Monitör 19 " [emoji3] Hazır bir askı bulursam resimde paylaştığınız gibi çok güzel olur
Bu da vesa ile bağlanmış.
Vesa olmadan yapılacak tüm sabitleme işlemleri güvenli olmaaycaktır.
Ben de dikkat etmemişim. Evet vesa ile bağlanmış gibi. Yalnız vesa bağlantısı yapılmış ise alttan usten sabitleme kollarına neden ihtiyaç duyulmuş acaba? Destek amaçlı mı?
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Buna benzer bir askı aparatı yapmıştım ama monitörü taşımaz böyle birşey078d345e0a687f2216444b05682bf9a5.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İçi açılacak, arka kapağın içine metal plaka yapılacak, delikleri ayarlanıp askı aparatı bağlanacak

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Sözlü anlatması biraz zor oluyor ama , Dışına aliminyum bir çerçeve yapılıp, onun vasıtasıyla asılabilinir. 

Ya da tablo asar gibi alt ayakların vidalarına ince sağlan bir halat sabitlenip öyle olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

İçi açılacak, arka kapağın içine metal plaka yapılacak, delikleri ayarlanıp askı aparatı bağlanacak

19" monitör. İkinci elleri 50-100tl arasında olması gerekiyor. Masrafa değer mi sence :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Aynı şekilde internet cafe kurmuştum zamanında hatta metal plakayı bile koymadan yaptık diye hatırlıyorum :D 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

hazır açmışken tuner de değişsek? yo kiçine andro box takalım :s

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Herkese teşekkür ediyorum. Ayağı komple söktüm. Vidanin altında tirnakli bir sistem var. Bir tık ilerdekine taktım. Kendi ayağını takip onunla duvara monte edeceğim. Montaj aparatı vardı zaten. Son halini de montaj sonrası çekip eklerim. İşin maddi boyutu bir yana kendim yapmak zevkli olan. Bu işe kafa yormak daha tatlı. Yeni monitörden pahalıya mal olacak bile olsa yine kendim yapmayı seçerdim.[emoji3]

Herkese ilgisi için teşekkür ederim.

144ee8684ce40d9e1960bd5b8024644b.jpg7cdefca08277a38bfe000d03be94fa50.jpgc239d0a426aaf15437b3e8e88519febd.jpgd1229762b7d6b15817bff598544ccefa.jpg565d54af050666f784ae2b515ad3c589.jpg

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalıştım. Umarım beğenirsiniz.f025de5859c895d49b3467d82d145c2d.jpg18129eb7c43b4c4391a0380218802a9a.jpg99d91548aed08333ce39b463240a3a86.jpge442f5914cb41d7caa159a97d6eeaaae.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
19" monitör. İkinci elleri 50-100tl arasında olması gerekiyor. Masrafa değer mi sence [emoji4]
10 TL maliyet :)
Aynı şekilde internet cafe kurmuştum zamanında hatta metal plakayı bile koymadan yaptık diye hatırlıyorum [emoji3] 
Aklın yolu bir :)
hazır açmışken tuner de değişsek? yo kiçine andro box takalım :s
Benim odada gizli kamera varmı diye yarın bakacağım
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
13 saat önce, Servet Aydın yazdı:

10 TL maliyet :)

Merkezi sistem uydu olduğu için çocuk odasında kablo yoktu. Yatmadan önce tv izliyorlar. Oturma odasında izlerken uyuyunca yataklarına taşırken geri uyanıyorlar. Dün gece yataklarında internetten televizyon açtım. Yerlerinden oynatmadan uyudular.

Bana maliyeti 4 adet vida kapatıcı = 3 tl  hepsi bu. Bu monitör boşta duruyordu. Yeni yada 2. el Vesa uyumlu monitör alsam bu yine atıl durumda kalacaktı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...