İçeriğe Yönlendir

Connect - Bakımın Önemi

Murat Kırçal

Recommended Posts

Murat Kırçal

Siz değerli connect severler şöyle bir konuyu  paylaşmak istedim. bugün sanayide connectde akü , ön fren balata gibi bakımlarını yaptırdım. Daha önceden şanzımandan ses geliyordu vites değişiminde bu sebeple şanzımanın yağını değiştirdik. Düzeldi ama şanzımandan çıkan yağ 1 litre bile yok. Kapasite 2.5 litre yağ aldı .Ayrıca yağ yağlıktan çıkmış.  Allah 'a şükür ucuz atlattık.  Şanzımanı dağıtmadık. Şimdi anlıyorum şanzımanın ne sebeplerle dağıldığını. Saygılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
(düzenlendi)

Connect şanzıman yağı kaç bin km de ya da hangi sıklıkla değiştirilmelidir. Normal bir yağ değişimi yapan yer yapabilir mi?

Bizim connect 78 bin de 2006model. Her sene yağ,hava filtresi,yağ filtresi serviste değişir.

Şanzıman yağı değişmiş midir acaba?

tarihinde Fevzi Göktaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
(düzenlendi)
3 saat önce, Fevzi Göktaş yazdı:

Connect şanzıman yağı kaç bin km de ya da hangi sıklıkla değiştirilmelidir. Normal bir yağ değişimi yapan yer yapabilir mi?

Bizim connect 78 bin de 2006model. Her sene yağ,hava filtresi,yağ filtresi serviste değişir.

Şanzıman yağı değişmiş midir acaba?

Km bilmiyorum ama şu bir gerçek yağı sıcak , soğuk  ve geçen yıllar  öldürüyor. :biggrin::biggrin::biggrin: Servis pek değişmez sanırım. Geçenlerde şanzımandan tıkırtı geldi ve değişince kesti sesi. 

tarihinde Murat Kırçal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şanzıman yağı ağır şantiye toz toprak dışı kullanımda debriyaj baskı balata için boaşltığıdığı zaman değişir, vites geçişi sertleşmişse değişir. X km de değişin denmez yani motor yağı gibi değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Araç kalkışlar  da çok titreme yaptığı için debriyaj baskı balata değişimi olmuştu. İnşallah o zaman değişmiştir.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
25 dakika önce, Fevzi Göktaş yazdı:

Araç kalkışlar  da çok titreme yaptığı için debriyaj baskı balata değişimi olmuştu. İnşallah o zaman değişmiştir.

Genelde risk almamak için değişmezler aynı yağı süzüp tekrar doldururlar.

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
2 saat önce, Koray Demir yazdı:

Genelde risk almamak için değişmezler aynı yağı süzüp tekrar doldururlar.

Nasıl bir risk ki bu.. Yeni yağ daha iyi değil mi. İlk fırsatta faturalara bakıp yapılıp yapılmadığına bakacağım

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Değişmemiştir.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...