İçeriğe Yönlendir

Focus 2,5 - Hırsız Giremedi, Çizdi

Macit Aliyev

Recommended Posts

Köksal Yılmaz
Ben elle yapmayı planlıyorum abi biraz uzun çekecek gibi. Ama arkadaşımdan polisaj makinesini temin edebilirim.
İşin piri Köksal abinin yorumlarını okumak isterdim ))
Gaz vermeyin yahu :D

Rötuş yaptıktan sonra en azından 2-3 güneşli gün geçsin boya iyice kurusun.
Zımparayı minik bir takoza sar (eni ince bir silgi bile olabilir. 1 mm lik çizik için 10 cm lik yere zımpara yapma
Zımpara sonrası kalın pasta+yün ped+polisaj makinesi lazım. Elle yapacak kadar tecrübeli isen zaten makinen de vardır yani her kapı makineye çıkar
Sonrasında yumuşak sünger ped+ince pasta ve en son koruma.

Rötuşte en önemli kısım ilk doldurma kısmıdır. Bununla ilgili videoları izlemeni tavsiye ederim.
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
12 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Gaz vermeyin yahu :D

Rötuş yaptıktan sonra en azından 2-3 güneşli gün geçsin boya iyice kurusun.
Zımparayı minik bir takoza sar (eni ince bir silgi bile olabilir. 1 mm lik çizik için 10 cm lik yere zımpara yapma
Zımpara sonrası kalın pasta+yün ped+polisaj makinesi lazım. Elle yapacak kadar tecrübeli isen zaten makinen de vardır yani her kapı makineye çıkar
Sonrasında yumuşak sünger ped+ince pasta ve en son koruma.

Rötuşte en önemli kısım ilk doldurma kısmıdır. Bununla ilgili videoları izlemeni tavsiye ederim.

Süpersin abi. Teşekkürler. Her ihtimalde paylaşacağım yapılanları.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Geçmiş olsun.. Yanan ışıkların hırsızlık girişimi için bir etken olduğunu düşünmüyorum ancak yanması da çok saçma ve gereksiz.. Kafanıza koymuşsanız mutlaka müdahale edeyim diyorsanız bence boya doldurma işini az bir alanda yapın. Yani tüm çiziklere müdahale etmeyin. Baktınız ki istediğiniz sonucu aldınız sonra kalan yerleri devam edersiniz. Olmazsa da yol yakınken dönmüş olursunuz..

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)
On 18.09.2017 at 12:07, Serkan Toker yazdı:

Geçmiş olsun, binlece focus var ve bence sizin araba dün akşam biraz kuytu yerde kaldı. Sokağa park ederken mümkünse sokak lambası altına falan park ederim. Onun haricinde bu işi yapan adamlar eğer yeni başlamamışlarsa kendi arabaları gibi alıp götürürler. Kadran ışığına falan bakmazlar, uğraşmayın bence. Bir kaç serserinin işi olabilir. 

Nasıl yani senin araç Hangarda durmuyor mu? :)

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
3 saat önce, Ayhan Onaran yazdı:

Nasıl yani senin araç Hangarda durmuyor mu? :)

Her yerde hangar yok canım.. :)

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
On 23.09.2017 at 10:01, Ayhan Onaran yazdı:

Geçmiş olsun.. Yanan ışıkların hırsızlık girişimi için bir etken olduğunu düşünmüyorum ancak yanması da çok saçma ve gereksiz.. Kafanıza koymuşsanız mutlaka müdahale edeyim diyorsanız bence boya doldurma işini az bir alanda yapın. Yani tüm çiziklere müdahale etmeyin. Baktınız ki istediğiniz sonucu aldınız sonra kalan yerleri devam edersiniz. Olmazsa da yol yakınken dönmüş olursunuz..

Aynen öyle abi, bir kısmını yapmayı düşünüyorum ben de. Baktım olucak gibiyse diğer yerlerine de geçeceğim.

Bu arada henüz işleme başlayamadım. Sebebi zımparalanmış yüzeyi hangi marka ince pasta ve cila ile parlatmam gerektiğine karar veremememdendir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...