İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Motor Yağı Tavsiyesi

Hüseyin Bilbey

Recommended Posts

Hüseyin Bilbey
(düzenlendi)

S.aleykum arkadaslar aracim 2005 tdci c max 185.00 km de , yag degisimi zamani geldi aracin kitapciginda hem WSS-M2C-913-B hemde WSS-M2C-913-A yaziyor benim araca uygun şartname hangisi bilemedim ve hangi yagi tavsiye edersiniz. Biraz sessiz calisma ve perfonmans icin

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Bilbey

CASTROL MAGNATEC STOP-START 5W-30 A5 uygunmudur acaba

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
23 dakika önce, Hüseyin Bilbey yazdı:

CASTROL MAGNATEC STOP-START 5W-30 A5 uygunmudur acaba

Castrol sitesi bu yağı öneriyor.. 

Olur bence. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Bilbey

Hayırlı cumalar. Castrolun sitesindeki  bu yag ile alakali WSS-M2C-913-B yada WSS-M2C-913-A Yazmiyor WSS-M2C-913-C ve WSS-M2C-913- D Yaziyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Bilbey

Motor yagini hangisini koyacagimi yardimlarinizla  sonuca ulastim . 2 tane hidrolik kaldi, birincisi esd-m6c57-a Şartnamesine uyan  fren ve debriyaj hidroligi dot 4  .bu fmy harici baska marka bulamadim googlede arattirdim . Ikinci hidrolik ise WSS-M2C-204-A direksiyon hidrolik yagi buda sadece ford logolu var .bunlara alternatif marka yok sanırım.  En azindan fren debriyaj dot 4  alternatif olsa , direksiyon yagini servisten alabilirim. Bulunduğum yer ile servis arasi 100 km

Yorum bağlantısı
Bekir Memur

O garip kod spesifikasyon numarasıdır ona uygun yağı tek tek aramanıza gerek yok castrolün, mobilin, motülün sitesine girip yağ seçici ile aracınıza uygun spesifik yağı bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Bilbey

Dun itibariyle debriyaj&fren hidroligini degistiirtirdim sartnameye uygun hidrolik degil sanırım .(..dot 4 .) sorun olurmu ustalarimiz bilir. Her tekerlek icin  fren 7-8  kere pompalanip bosaltim ve havasi alinip dolum yapild.. dünden beri kullanıyorum 70 km kadar bir sorun sıkıntı yasamadim. Fark varmi  dersek onceki hidrolige gore  fren pedali yukarı kalktı gibi fren mesafe ve tutma artti debriyaj yumusadi gibi yada psikolojik bilemiyorum.   Yanliz şunu fark ettim daha onceleri vardida ben fark etmedim . Arac rölantide calisir vaziyette freni pompaladigimda  havami basiyor havami kaçırıyor sanki tıss yada tuss yada dedigim gibi hava kacirir yada hava basar gibi bir ses oyle bariz degilde özellik dinlersen anlasiliyor. Seyir halinde ise hic duymadım.  Araci stop edip freni 3 Yada 4 kez  pompaladigimda  yine ayni ses oluyor ve fren sertlesiyor normal durummu acaba.   Havasini alamama gibi bir problemmi acaba

En az 7 senedir degismemisti (arac 7 senedir bende) 20 lira ucret odedim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...