İçeriğe Yönlendir

Elektrikli ısıtıcı

Gökhan Çoşkun

Recommended Posts

Gökhan Çoşkun

iyi günler herkese :)

NOBO marka elektrikli ısıtıcı aldık.Termostatında saat ayarları var ve istediğimiz saatlerde çalışıp, istediğimiz ısıya getiriyor odayı.

Herşey iyi güzel fakat; 19:00-23:00 arası ayarladık saati. 24 dereceye ayarlı şekilde odayı ısıtıyor. sonrasında ayarladığımız gibi otomatik 15 dereceye sabitlenip çalışmıyor cihaz.Auto mod gibi birşey.

Ancak yinede azda olsa elektrik tüketiyor.

Yanında açıp kapama düğmesi var.Bu tarz cihazları direk ısındıktan sonra bu düğmeden açıp kapatsak elektrik aksamında bir sorun yaratırmı ? içinde koruyucu bir ünite varmıdır ?

( elektrik konularında cahilim danışmak istedim )

Teşekkürler şimdiden :)

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Hayır bir sorun yaratmaz. Sabit 15 derece tutmak için ara ara yanmaya devam edecektir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
4 saat önce, Arif Aykın yazdı:

Hayır bir sorun yaratmaz. Sabit 15 derece tutmak için ara ara yanmaya devam edecektir

Mesaj yarım kalmış kusura bakma ara ara yanmaya devam edeceğinden enerji sarfiyatınız artacaktır bu sebepten kapatmanız daha uygun olacak olup problem yaratmayacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sıkıntı olmaz.. ancak cihazın özelliğini de kullanamamış olursunuz. Yani otomatik devreye gir çık yapmayacak manuel kapatınca.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
4 dakika önce, Ayhan Onaran yazdı:

Sıkıntı olmaz.. ancak cihazın özelliğini de kullanamamış olursunuz. Yani otomatik devreye gir çık yapmayacak manuel kapatınca.

Benim anladığım kadarıyla akşamları yakacaklar gün içerisinde kapatacaklar o yüzden bu şekilde bir soru sordu sanırım :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

15 dereceyi 10 yapın hiç çalışmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göler

7 yıldır kullanıyorum.Bir sıkıntı olmaz.Çok uzun süre yanık kalınca bizim ısıtıcının piriz de ki fiş erimişti.Değiştirip kullanmaya devam ettim.Bu yıl da içerisindeki kart kısmi eridi.Tamir için İzmir servisine gitmesi gerekiyordu.Onun yerine yenisini aldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
4 saat önce, Ersen Tapan yazdı:

15 dereceyi 10 yapın hiç çalışmaz.

Anladığım kadarıyla yine stand-by durumda kalacağı için elektrik tüketmeye devam ediyor cihaz.. Bunun önüne geçmek istiyor arkadaş..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...