İçeriğe Yönlendir

Yeni Arteon Geyik Testi

Mahmut Yıldız

Recommended Posts

Mahmut Yıldız
23 dakika önce, Osman Ünal yazdı:

Gerçi 5 touring, böyle olması normaldir.

Bu da 520d 

40 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

istanbulpark ta, 100k +km esp siz amortisörü patlak focus 2 ile defansif sürüş eğitiminde 77km/h ile yapmıştım bu manevrayı. tamam arka havaya kalktı ama düz devam ettik çıkışta.

Focus rs testte de çok başarılı. Fordun yol tutuşu iyidir sözü çok doğru.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

İncecik lastiklere rağmen küçük yaris iyi yol tutuyor.

175 65 16 ebat , çok kişinin beğenmediği Bridgestone lastik var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

İkinci manevrada ciddi esp müdahalesi var gibi araç baya yavaşlıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
13 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

İkinci manevrada ciddi esp müdahalesi var gibi araç baya yavaşlıyor

Fark esp de zaten

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

istanbulpark ta, 100k +km esp siz amortisörü patlak focus 2 ile defansif sürüş eğitiminde 77km/h ile yapmıştım bu manevrayı. tamam arka havaya kalktı ama düz devam ettik çıkışta.

Kangonun defansif testi 70 km/h idi. 520'den iyi çizgide gidince ağlamıştı biemvi sahibi

Video koymak isterim ama üzülmesin millet

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
4 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Kangonun defansif testi 70 km/h idi. 520'den iyi çizgide gidince ağlamıştı biemvi sahibi

Video koymak isterim ama üzülmesin millet

portif le denemek nasıl olurdu acep...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
11 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Bu mantğa göre imprezaya mı binmeliyiz? ;)

Ford yeter Mehmet Bey

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
3 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

portif le denemek nasıl olurdu acep...

Videoları var ama sektör dışına çıkmıyor. Henüz araçlara conmayan curve control esp'nin iki gömlek üstü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
9 dakika önce, Ümit Kaan yazdı:

Bu testlerde şöförün etkiside yokmu?

Olduğuna inanıyorum. Aynı aracı biri devirken diğeri yağ gibi geçip çıkarıyor virajdan.

Aeton, yavaş çekim dikkatimi çekti. Sanki esp hiç aktif değil.  Test başladığı andan itibaren feen lambası yanıyor. Bmw Tuoring sadece kayma eğiliminde iken. Kıllandım ben testten

8 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

büyüklerle dalga geçiyor gokart

Opel bundan iyi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bmw gecerken fren lambalari yaniyor. Esp aktif olunca otomatik mi yaniyor yoksa sofor fren mi yapiyor?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
27 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Olduğuna inanıyorum. Aynı aracı biri devirken diğeri yağ gibi geçip çıkarıyor virajdan.

Aeton, yavaş çekim dikkatimi çekti. Sanki esp hiç aktif değil.  Test başladığı andan itibaren feen lambası yanıyor. Bmw Tuoring sadece kayma eğiliminde iken. Kıllandım ben testten

Opel bundan iyi

Servet abi bu teste bakarsan görürsün, arteon'un esp devreye girmiyor, bmw'de ise esp gayet güzel çalışıp arabayı topluyor.

8 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

Bmw gecerken fren lambalari yaniyor. Esp aktif olunca otomatik mi yaniyor yoksa sofor fren mi yapiyor?

Esp girince yanıyor.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

O zaman her aracta esp mudahalesinde fren lambasi yanmiyor. Toyota da yanmadi mesela. 

Bunlara bakarken euro ncapin esc testlerini gordum. Asil senlik orada bence. 

Yukaridaki testte soför cok buyuk etken

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Türkiye de bu testler için parasız gönüllü sürücü olmayı teklif ediyorum, biri görür belki..

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Onur_Aydın
(düzenlendi)

VW markasının insanlar tarafından algılandığı kadar iyi olmadığının kanıtı aslında anlıyana ,

yıllardır aynı tip araçları insanlara satıyorlar ve gün geçtikçe sadece göz boyamak üzerine kurulu bir üretimle piyasaya sürülüyor, türlü değişikliklerle farklı modellerde aynı kalite ve tasarımdaki malzemeleri insanlara fahiş rakamlara satıyorlar,şimdi bir çok kimse çok konforlu ve çok rahat olduğunu düşünebilir burda da şunu söylemek isterim yıllardır tasarım konusunda para harcamayan veya köklü bir gelişmeye para harcamayan bir markanın bırakın da yalıtıma para döksün ve sessiz bir araba yapsın. (Bu onu iyi yapmıyor),:i-ih: 

arteon bir yana golf gti bile bu testlerde fiyasko olduğu aşikar...ki hothatch liginde bir araç olmasına rağmen..

Bence üst taraftaki videodan biraz ders almalılar, kendileri 20 yıldır bu işte en iyisi..

Marka fanatikliğim yok ama  işini iyi yapan birini göstermek lazım. :good1::)

Saygılarımla..

tarihinde Onur_Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

VW nin neresi fahiş? 

toyota gm ve vw grubu dünyada başı çekiyor. fordun ne dönemlerini gördük biz benim 89 model mustang vardı zamanında. vw fanatiği değiliz ama orta karar araçlar şunlar:

honda toyota vw ford

reno ve psa global piyasada geridedir. bu ligde mitsubishi fiat vesaire devam eder.   adamlar emisyon işinden yakalandı ama bu tüm yönetimi ve markayı kötü yapmaz. 

ha iyi de yapmaz.. ama artık günümüzde iyi marka yok. maliyet öne çıktı. herkes çakal. arkadaşım jaguar aldı aylarca serviste yattı araba. yok artık öyle.

http://driving.ca/toyota/auto-news/news/top-10-biggest-automakers-in-the-world

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...