İçeriğe Yönlendir

Direksiyonda Titreme

Gencay Bengli

Recommended Posts

Gencay Bengli

Herkese merhabalar ,

Konuyu farklı başlıklar altında inceledim; ama yine de sizinle istişare etmek istediğim bir durum söz konusu.

Araç Fİesta 2009 Otomatik 110-120-130 km aralığında frene basınca direksiyonda titremeler meydana geliyor.

Disk ve balata değişimi sonrasında bu durumdan kurtuluyorum; fakat artık değişim periyotları neredeyse 15000km'de bir olmaya başladı.

Yaptığım kombinler şu şekilde;

1 - Brembo Disk + motorcraft balata  

2- Feroo Disk + motorcraft balata

3- Otosan Disk + Motorcraft balata

Motorcraftta bir anormallik mi vardır düşüncesiyle

4- Ferodo Disk + Kale Balata

Son durumum bu şekilde aracı yıkamacıya sokarsam 15-20 dk bekliyorum. Disklere yakından su tutturmadan yıkatıyorum.

Yakın zamanda sanayiye bir geçiş yapabilirim. Baktırmam gereken başka bir nokta olabilir mi? Ön düzenekte ya da başka bir alanda.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Eğer yürüyen aksamda bir problem varsa bu diskin düzgün dönmemesine dolayısı ile balataların düzgün aşınmamasına sebep verir. Bu yüzden de hem disk hem de balata yamuk aşınır. Daha sonra da titreme oluşur. Diski yenilemeden evvel yürüyen aksama ve bilyalara vs. baktırmanız iyi olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy

Şu anda focus 2 aracımda böyle bir sorun var ve sol aksımın değişmesi gerektiğini söyledi ustam. bir baktırın derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Titreme sadece frende ise disktir.. Başka bir şey çıkma ihtimali 1/100 ancadır.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...