İçeriğe Yönlendir

Focus 2,5 - Motor Üzerindeki Sıvı Sızıntısı

Macit Aliyev

Recommended Posts

Macit Aliyev
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar. Geçenlerde yağına suyuna bakayım diye kaputu açtım ve böyle bir şeyle karşılaştım.

Neden böyle bir şey olabilir? Motor yağımıdır? Önemli bir şey midir?

9DGl79.jpg

QpQGnA.jpg

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

yağ kapağı veya kapak contajı bozulmuş olabilir,belki kapak gevşek kalmış diş atlamışta olabilir.YAğ kaçakları yangın tehlikesi veya kayışlarda kaçırmaya neden olabileceği için tehlikelidir.Motoru güzelce yıkatıp kaçağın olduğu yer tespit edilmesi lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Görünen sızıntı-terleme kabul edilebilir miktarlarda ama sınırda gibi. Kapağı kontrol etmek gerek.  Genelde sağlam kapaktan bu kadar sızıntı olmaz ama...

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
34 dakika önce, Ahmet Türedi yazdı:

yağ kapağı veya kapak contajı bozulmuş olabilir,belki kapak gevşek kalmış diş atlamışta olabilir.YAğ kaçakları yangın tehlikesi veya kayışlarda kaçırmaya neden olabileceği için tehlikelidir.Motoru güzelce yıkatıp kaçağın olduğu yer tespit edilmesi lazım.

6 dakika önce, Yücel Meta yazdı:

Sanki kapaktan akmış gibi

Geçen bakımda bu contaların değiştiğini hatırlıyorum. Kapağı kontrol etmedim sıkı bir şekilde kapalımıdır diye.

Bu olayın yüksek devirde araç kullanmakla olma ihtimali ne kadardır(kickdown)? Var mıdır bununla alakası?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Metin
(düzenlendi)

Contalar yeni değişmiş ise vidalar kontrol edilmeli doğru sıkılmamış olabilir.

Benim araç otomatik LPG'li bende çok sık yapmasamda, ihtiyaç duyduğumda kaçınmayan yapıyorum kickdown.  Yağ kaçağına etki edeceğini düşünmüyorum.

tarihinde Yücel Meta tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Conta yeni değişmişse ondan olma ihtimali var. Yaptırdığınız yeri geri götürmeden önce bir yıkatın ya da yıkayın bir iki kullanımdan sonra nerden kaynaklandığı daha belirgin olur. Ondan sonra götürün derim

Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

yeni yakin triger seti falan degismisse terleme olabilir arkada krank (egzantrik) sensörü nun orada da varsa muhtemelen kapak contasindandir piyasada bu ara pek conta bulunmuyor orjinali serviste 280 tl yuzde 25 indirimle 205 iscilikle tahmini 250 civari bulabilir. yan sanayi yerli 20 tl ama tavsiye edilmiyor Cortega vittor renz onerdiler burada ortalama 40 60 tl ama biz bulamayinca  kulbulator kapagini acip balata spreyi ile temizleyip wirth sivi contayla destekleyip tekrar kapatildi biz bu şekilde cozum urettik orjinali kalsin diye.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...