İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Maximum Sürat

Ahmet Güzel

Recommended Posts

Ahmet Güzel
(düzenlendi)

Öncelikle hayırli gunler. 3 ay önce 2004 model mk3 2.0 ghia prins lpgli mondeo sahibi oldum.Çok  arastirma yapamadan aldim araci. Youtubede izledigim videolarda benzinli mk3lerin 220 230km hiz yaptigini gordum,benim aracim lpgdeyken 200 benzinde 210 yapiyor dahada gitmem diyor. 1.6 araclar da ayni assa yukari. (ornek) arkadasimdaki 2008 model titanium focus. 2.0 145hp mondeo nasil boyle oluyor neresine baktirmam lazım,arizasi sorunu nedir sizce?

Not: araci yeni aldigimdan beri baski balata buji bobin gibi parcalarin degisimini yaptiramadim henüz

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bahsettiğiniz bakımlarla belirttiğiniz hızlara ulaşması zor olmayacaktır. Korkulacak bi şey olduğunu sanmıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

200 görmüşsünüz daha ne yapmayı düşünüyorsunuz acaba. 2015 focusum ile yaptığım maksimum hız 160.km.  Connect ile de aynı hızı yapmıştım

bu hızlar bile çok fazla... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan
(düzenlendi)

Ahmet bey aracınızın son hızını katolog verisi olarak 215 km diye  biliyorum. Gerçek süratinizi devir saati yada GPS kullanarak ölçmenizi tavsiye ederim. 145 Hp atmosferik motorlu bir aracın düz yolda yapabilecegide max-220 dir.

tarihinde Mustafa Erkan tarafından düzenlendi
imla
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
(düzenlendi)

Bende 2.3 motor 147 hp scorpio varken 220 km yapabiliyordu ve ben kuş sütünü bile eksik etmem araca.Scorpioyu ilk aldığımda 160 km üstüne çıkmıyordu ve bu bir sorundu.Siz 210 yapmışsınız.Şuan en sevdiğim hız yakıt dostu ve kontrollü 100 altı kilometreler.Değişmesi gerekmiyorsa boşyere masraf etmenize gerek yok baskı balata v.s.Son tercih elbette sizin.

tarihinde Fatih Sarıkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

240 görürdü benim benzinli manuel. Ok gibi de giderdi. 

Ateşleme sistemi, hava filtresi, maf, egzoz sistemi, subaplar kontrol edilmeli. Doğru buji kullanılmalı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Güzel

Cok tskr ederim tabiki yuksek hiz iyi birsey degil fakat, 1.6 araclarla kiyasladigim zaman aracimda eksik bisyler oldugunu dusunmustum. Yorum ve bilgileriniz icin tskrler dikkate alicam

Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

240 görürdü benim benzinli manuel. Ok gibi de giderdi. 

Ateşleme sistemi, hava filtresi, maf, egzoz sistemi, subaplar kontrol edilmeli. Doğru buji kullanılmalı. 

Guzel bi kontrol ve genel bakim gerekir gbi musait bir zamanda ozmn mehmet abi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 dakika önce, Ahmet Güzel yazdı:

Cok tskr ederim tabiki yuksek hiz iyi birsey degil fakat,

Araban yapabilsin. ama yapma.. 

Bu hızları yapabiliyorsa, düşük hızlarda da sağlıklı çalışıyor demektir. 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

220 leri görür hatta üstüne çıkar fakat valf ler LPG de zarar da görür, sonra üst kapak sökülür..

Bence mühim olan o hızlara ne kadar sürede çıktığı...

210 dan sonrasın için bir çok etken var misal lastik basınçları, rüzgar, yol durumu,

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben düz vites lpg’siz olanla çok acil bir işim dolayısıyla 217 ile radara girmiştim. Biraz daha giderdi sanıyorum. Bu süratleri tasvip etmiyoruz tabiki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erhan Akyıldız

Tüplü aracı o kadar zorlamayın yada benzinde hız denemesi yapın.Yoksa masraf edersiniz. Aracın bujileri bile hızını etkiler. Araç ne kadar tüpte kullanıldı, bakmıları nasıl, tüm filtreler sürekli değiştimi? Motor yağı vb. bir sürü şey bulunabilir hız için. Ö yüzden 200 yeter. Eski aracım 2.0TDİ jetta idi 255 e çıktı araç. Ama önceki sahibi sürekli 200 le giden kırık bir arkadaştı ve araç sürekli yetkili servise 10000 km dolmadan bakım yaptırmıştı. Turbosunu bile arıza yapmadığı halde 120000 km değiştirmiş :). Sonuç araç resmen uçuyordu. Dizel otomatik mondeo ile 230 gördüm ama iş değil gerçekten. 40 cm lik bir yaş ağaç parçası bile takla açtırır size emin olun. Kaza olaylarında şahit oldum tecrübe ile sabit. O yüzden basmamak en iyisi 

Yorum bağlantısı
Ahmet Güzel

Anladim erhan bey yag filtre bakimlarini eksiksiz yaptiriyorum. Dediginz gbi hersy etkili olabilir. Sadece bana biraz performansi dusuk geldi o yuzden boyle bi konu acmak istedim :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
On 28.10.2017 at 01:33, Ahmet Güzel yazdı:

Öncelikle hayırli gunler. 3 ay önce 2004 model mk3 2.0 ghia prins lpgli mondeo sahibi oldum.Çok  arastirma yapamadan aldim araci. Youtubede izledigim videolarda benzinli mk3lerin 220 230km hiz yaptigini gordum,benim aracim lpgdeyken 200 benzinde 210 yapiyor dahada gitmem diyor. 1.6 araclar da ayni assa yukari. (ornek) arkadasimdaki 2008 model titanium focus. 2.0 145hp mondeo nasil boyle oluyor neresine baktirmam lazım,arizasi sorunu nedir sizce?

Not: araci yeni aldigimdan beri baski balata buji bobin gibi parcalarin degisimini yaptiramadim henüz

Önemli olan maksimum hız mı yoksa o hıza ulaşmanız mı?

1.6 araçla benzinli ile 210 km hıza ne kadar sürede ve nasıl ulaşıyorsunuz aynı yolda 2.0 ile nasıl ve ne kadar sürede ulaşıyorsunuz. Aynı hızı ne kadar koruyabiliyorsunuz.Bunlar çok önemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Güzel

Valla arkadasimda 1.6 fabrikasyon lpgli fd7 kasa civic var 2013 model benim arabayla bir hizlaniyo 100-180 arasi fln o yuzden biraz performansi dusuk gbi geldi benim aracin

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Performansı düşük bu aracın.
Ara hızlanması da kötüdür.

Son hız belki gereksiz ama performansın göstergesidir.

Tapatalk imzamızı kapatalım lütfen

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...