İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Kaloriferden Gelen Buhar Gibi Beyaz Duman

Emre Şapçı

Recommended Posts

Emre Şapçı
(düzenlendi)

Herkese merhaba, bir kaç gündür havalandırmalardan beyaz duman geliyor, ütünün buharı gibi, suda eksiltme yapmış üstüne ekleme yaptım, benim araştırdığım kadarıyla sanırım kalorifer radyatöründe sıkıntı var, ön göğüs mü sökülmek zorunda kalacak,  bu işlemi sırf arabaya zarar verecekler diye istemiyorum.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Araç nedir acaba? Radyatör hortumunda / su kabında çatlak vs var mı? Su kaçırıyor ise sıcak motora damlayıp buharlaşıyor olabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şapçı

Araç mondeo mk2 kasa 2001 model,  radyatör de olduğunu sanmıyorum çünkü 1ay oldu yenisi takıldı, genleşme kabında çatlak olsa durduğu yerdede su eksiltir sanırım, araba 2 gün çalışmadı baktım su aynıydı.

benim düşüncem kalorifer radyatörü veya hortumları 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Şimdi, Emre Şapçı yazdı:

Araç mondeo mk2 kasa 2001 model,  radyatör de olduğunu sanmıyorum çünkü 1ay oldu yenisi takıldı, genleşme kabında çatlak olsa durduğu yerdede su eksiltir sanırım, araba 2 gün çalışmadı baktım su aynıydı.

Durduğu yerde eksiltmez çatlak çok büyük değilse, su ısınınca kap da genleşir hortumdaki çatlak da genleşir. Lpg varsa lpg hortumlarından kaçak ihtmali de gündeme gelecektir. Detaylı bi kontrol şart sıcak su geçen her yere

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kalorifer peteği çatlamış ve akan su buharlaşıp geliyor olabilir mi acaba?

Ön sağ koltuk ayak kısmında su var mı? Araç içinde kötü koku vs?

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

bakıyorum da mk2ler olmadık sorunları ile son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkıyor, artık uzak durulması gereken araç sınıfına mı girdi:unsure2:
koku var mı peki?
benim mk2 de kötü koku veriyordu içeri kalorifer açıldığında, torpidonun altında kalorifer havalandırma motorunun olduğu yerde etrafındaki plastik türevlerini erimiş haldeydi.

Yorum bağlantısı
Emre Şapçı

Kaloriferden kötü koku gelmiyor ancak arabada hafiften nemli koku var paspasların altına baktım ıslaklık görmedim, mecburen gidilecek servise.

radyatör delik gidericilerden koysam faydası veya zarar olur mu

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Zararı olur. Tıkamamaması gereken bi yer tıkanırsa motoru elinize alabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ünal2
(düzenlendi)

Bir keresinde Connect aracımızda yolda kaloriferi açmaya çalıştık bahsettiğiniz şekilde bir durumla karşılaştık. Sorun polen filtresinin olmamasından kaynaklanıyormuş.Sanırım o dönemde Otosan connectlere fabrika çıkışı polen filtresi koymamış. (Araç 2005 Modeldi)

tarihinde Osman Ünal2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...