İçeriğe Yönlendir

Otomatik Vites HB Araç Tavsiyesi

Meltem Ela

Recommended Posts

Serkan Aktay

çok büyük bir kaza gibi görünmüyor. çamurluk değişmiş, motor kaputu düzelip boyanmış. şaselerde birşey yoksa alınabilir ama Mehmet abinin dediği gibi kasko yapılmaz. 10-15 bin TL piyasasından ucuz. İyice incelemek lazım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

30 bin bandında birçok uzun ömürlü olacak yormayacak sorunsuz araç bulunur. Ekonomik olması için tutulmayanlara bakın. honda toyota gibi prim yapan araçlar fiyatı düşmüyor. sizin citroen pejo gibi araçlara bakmanız uygun olabilir. seat ibiza skoda fabia türü şeyler de olur. düz atmosferik benzinli tavsiye edilir. Mümkünse de manuel olsun kızınız öğrensin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bir de affınıza sığınarak yeni şöförlerin "nasıl olsa çarpacak ufak kaza yapacak" diye sokağa salınmasına şiddetle karşıyım. Tamam kendinize eski araç alıyorsunuz ama başkalarının aracını niye düşünmüyorsunuz? Düzgün eğitim olduktan sonra kaza yapılmaz. Yapılmak zorunda değil. Usta geçinenler daha çok kaza yapar.

benim akrabalardan da çıkıyor "nasıl olsa çarpıcam köşelerini" diyerekten. Çok kızıyorum. biraz insan çarptığı aracı da düşünür. Suriyede yahut zimbabwede olsak anlarım.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)

Meltem hanım bu şanzıman Honda'nın İ-Shift dediği yarı otomatik şanzıman eğer yokuş kalkışı desteği yoksa geri kaydırır yokuşta. Eğer Jazz alınacaksa CVT şanzıman alınmalı.

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Meltem Ela
15 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

bir de affınıza sığınarak yeni şöförlerin "nasıl olsa çarpacak ufak kaza yapacak" diye sokağa salınmasına şiddetle karşıyım. Tamam kendinize eski araç alıyorsunuz ama başkalarının aracını niye düşünmüyorsunuz? Düzgün eğitim olduktan sonra kaza yapılmaz. Yapılmak zorunda değil. Usta geçinenler daha çok kaza yapar.

benim akrabalardan da çıkıyor "nasıl olsa çarpıcam köşelerini" diyerekten. Çok kızıyorum. biraz insan çarptığı aracı da düşünür. Suriyede yahut zimbabwede olsak anlarım.

Beyefendi benim kızım maşallah iki senedir kazasız araba kulanıyor zaten zira bende 28 yıllık şöförüm ve hiç kazam yok ancak arabama 4 kez arkadan araba çarptı (zaman içerisinde).

Hata bunlardan biri iett otobüsüydü istanbulda yaşarken.....

Üstelik ben suriyeli de değilim. İnsan sınıflandırmanız hiç hoş değil bu arada bilginiz olsun diye söylüyorum. Doğma büyüme Hamburg luyum....

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

sınıflandırmam şöyledir: Bu dediğim ülkelerde arabalar çarpa çarpa kullanılır ve tamir edilmez.  İnsanlar dikkat etmez. Etyopyadan 4 misafirim geldi AVM otoparkında iki yanımızdaki arabaları mahvettiler benim kapıları açarken. (farkında değiller)

Zaten siz de sınıflandırmışsınız kendinizi bakıyorum. :)   Onu demek istemedim sonuçta. 

selamlar

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Aynı aracın 2011 modeli vardı bende. Araç i-shif şanzıman yarı otomatik ama sorunsuz bir şanzımana sahip. sadece 1 ve 2 geçiş biraz hissedilir onun dışında bir sıkıntısı yoktur sağlam şanzımandır. yokuş kalkış vardır. Bu araç joy modeli yani az donanımlı olan, bu kasa da fun donanımlısı -cam tavan v.s- daha çok tutulur. Aracın orjinal jantları değil keyfimi değişmiş bilmem sorulmalı. piyasa fiyatının altında baya. 2011 modeli kazasız boyasız 94 binde lpgli 1 yıl önce 48 e sattım benden alan arkadaş şu an 55 e satıyor araç 102 bin km de. hasar durumu biraz fazla gibi riskli bir araç 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Meltem Ela

Beyler teşekkür ederim. Bunca yorumdan sonra vazgectim zaten o arabadan. Teşekkür ederim ilginize.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Meltem Ela
(düzenlendi)

1. Sizce Almanmı yoksa Japon arabasımı ?

2. Opel Corsa hangi modeli tercih edilmei ?

3. Birde şunu çok merak ettim diyelim 2016 da 0 araç satılmadı 2017 geldi hatta şimdi 2018 bu arabalar ne oluyor ?

Selamlar bu arada Safranbolu yu kar bastı :)

tarihinde Meltem Ela tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Candan

Opel Alman sayılmaz uzun zamandır. Amerikan vâri bir markaydı yıllardır, şimdi de Fransız özüne dönecek. Sürekli el değiştiren ve hantal araçlar üreten bir firmadan araba almak pek mantıklı değil. Kaldı ki Corsa kendi segmentinde yol tutuş hariç ilk 3'e giremez. 

Stokta olan araba elde kalmaz, bayi gerekiyorsa yıl sonu indirimi yapar ve elden çıkarır. 

Alman mı Japon mu sorusu kişiye göre değişir.

Konfor ve lüks isteyen Alman tercih eder, uzun ömürlü motor ve şanzıman isteyen Japon tercih eder bana göre.

LPG tercih edilmeyecekse Japon'ların hiç bir albenisi yok kişisel görüşüm. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Bir saat önce, Meltem Ela yazdı:

1. Sizce Almanmı yoksa Japon arabasımı ?

2. Opel Corsa hangi modeli tercih edilmei ?

3. Birde şunu çok merak ettim diyelim 2016 da 0 araç satılmadı 2017 geldi hatta şimdi 2018 bu arabalar ne oluyor ?

Selamlar bu arada Safranbolu yu kar bastı :)

Arkadaşlarım yazan 2 başlığınızı ve diğer iki aynı konulu başlıklarınızı bu başlıkta birleştirdim. Keyifli forumlar dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Candan
2 saat önce, Meltem Ela yazdı:

Bayiler  yıl sonunda bayaği indirim yapıyorlarmış ?!     % kaç yaparlarki ?

mesela

http://www.haberturk.com/ekonomi/otomobil/haber/1163159-otomobilde-yil-sonu-indirimleri

2014'den sonra otomotiv sektöründe indirim diye bir olay kalmadı. Eğer sıfır km araç alacaksanız bir an önce almalısınız, yeni ÖTV zammı, kur artışı vs... derken araba fiyatları uçmaya devam edecek. Bayiler artık ellerinde kalan araçlara bile indirim yapmıyorlar. 

Ancak tutmayan bir marka model bulmanız lazım indirim için. 

Klasik Türkiye'de en çok satan 5-6 markalardan büyük indirim almak imkansız. Ancak filocu tanıdık varsa belki. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tuluhan Şıpka

2 tane jazz sahibi olmuş biri olarak Jazz tavsiye ederim. Fakat Eski kasa 2008 ve öncesi ECVT şanzımanlı ya da 2012 yılında TR 'ye gelen yine bir sonraki kasa ECVT şanzımanlı olan Jazz ları almaya karar verdiğinizde seçmenizi öneririm. 2009-2011 arası otomatik Jazz larda i-shift denen yarı otomatik bir şanzıman mevcuttur. Bu şanzıman için asla kötü diyemem fakat -Shift'in otomatikleştirilmiş bir düz vites olduğu bilinmelidir.Daha dikkat ve özen gösterilmesi gereken bir şanzımandır...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Sarıkaya

Meltem hanım henüz araç bulamamışsınız gibi.Araç almak zor iş keza satmakda öyle.Umarım tez zamanda gönlünüze göre bir araç bulursunuzda kurtulursunuz.

Bu araç için Sani bey ile aynı fikirdeyim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Bomboş bir Opel'e o kadar para vereceğime en dolu Clio alabilirim:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-kazasiz-boyasiz-509165224/detay

sani abi arkadaşımda cam tavanlı corsa var 1.3 dizel arka camlar manuel, kol dayama yok, arkalarda hoparlör yok, dijital klima filan yok 47 bin tl :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Meltem Ela

Beyler bana bir araç bulun gelip alayım istanbul dan :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Dilbirliği

Meltem hanım hala araba bulamamış :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Yusuf Koç

Meltem hanim siz arac icin ayirabileceginiz butcenizi ve isterlerinizi belirtin goren, duyan, denk gelen varsa size bildirsin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Meltem Ela

40-43 BİN LİRA

KM 60-70 BİN ARASI

2012- VE ÜST

Şanzıman CVT / - Vites / Önden Çekiş

TSI

DEĞİŞENSİZ MÜMKÜNSE BOYASIZ

YAKITI AZ 

ASLINDA  HONDA JAZZ 1.4 FUN PLUS CVT AŞIK OLDUK AMA BİZİ AŞIYOR 

FULL PAKET (

• ABS
  • ASR
  • ESP / VSA
  • Airmatic
  • EDL
  • EBA
  • EBD
  • TCS
  • BAS
  • Distronic
  • Yokuş Kalkış Desteği
  • Gece Görüş
  • Şeritten Ayrılma İkazı
  • Şerit Değiştirme Yardımcısı
  • Hava Yastığı (Sürücü)
  • Hava Yastığı (Yolcu)
  • Hava Yastığı (Yan)
  • Hava Yastığı (Diz)
  • Hava Yastığı (Perde)
  • Hava Yastığı (Tavan)
  • Kör Nokta Uyarı Sistemi
  • Lastik Arıza Göstergesi
  • Yorgunluk Tespit Sistemi
  • Isofix
  • Alarm
  • Merkezi Kilit
  • Immobilizer

İç Donanım

• Deri Koltuk
  • Kumaş Koltuk
  • Deri / Kumaş Koltuk
  • Elektrikli Ön Camlar
  • Elektrikli Arka Camlar
  • Klima (Analog)
  • Klima (Dijital)
  • Otm.Kararan Dikiz Aynası
  • Ön Kol Dayama
  • Arka Kol Dayama
  • Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma
  • 6 İleri Vites
  • 7 İleri Vites
  • Hidrolik Direksiyon
  • Fonksiyonel Direksiyon
  • Ayarlanabilir Direksiyon
  • Deri Direksiyon
  • Ahşap Direksiyon
  • Isıtmalı Direksiyon
  • Koltuklar (Elektrikli)
  • Koltuklar (Hafızalı)
  • Koltuklar (Katlanır)
  • Koltuklar (Ön Isıtmalı)
  • Koltuklar (Arka Isıtmalı)
  • Koltuklar (Soğutmalı)
  • Hız Sabitleyici
  • Adaptive Cruise Control
  • Soğutmalı Torpido
  • Yol Bilgisayarı
  • Krom Kaplama
  • Ahşap Kaplama
  • Head-up Display
  • Start / Stop
  • Geri Görüş Kamerası
  • Ön Görüş Kamerası
  • 3. Sıra Koltuk

Dış Donanım

• Hardtop
  • Far (LED)
  • Far (Halojen)
  • Far (Xenon)
  • Far (Bi Xenon)
  • Far (Sis)
  • Far (Adaptif)
  • Far Gece Sensörü
  • Far Yıkama
  • Aynalar (Elektrikli)
  • Aynalar (Otom.Katlanır)
  • Aynalar (Isıtmalı)
  • Aynalar (Hafızalı)
  • Park Sensörü (Arka)
  • Park Sensörü (Ön)
  • Alaşımlı Jant
  • Sunroof
  • Panoramik Cam Tavan
  • Yağmur Sensörü
  • Arka Cam Buz Çözücü
  • Panoramik Ön Cam
  • Romörk Çeki Demiri
  • Akıllı Bagaj Kapağı

Multimedya

• Radyo - Kasetçalar
  • Radyo - CD Çalar
  • Radyo - MP3 Çalar
  • TV-Navigasyon
  • Bluetooth - Telefon
  • USB / AUX
  • AUX
  • iPod Bağlantısı
  • 6+ Hoparlör
  • CD Değiştirici
  • Arka Eğlence 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...