İçeriğe Yönlendir

Göz Lazer Ameliyatı Hakkında

Erdoğan Temur

Recommended Posts

Alpay Sumer
4 saat önce, Erdoğan Temur yazdı:

Şuan için yakin ve uzak görüşte problem yok.
Yazında güneş gözlüğü kullandım.
Akşam araba kullanırken karşı yönden gelen araçların farları gözümü çok yordu ama herkeste aynıdır sanırım.

Basketbolda 3 lük atışlarım 10/7 yada 10/8 :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Erdogan bey tapatalk imzanizi kapatirmisiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci
On 08.09.2018 at 15:43, Erdoğan Temur yazdı:

Basketbolda 3 lük atışlarım 10/7 yada 10/8 :)

Bu harika bir durum :) Sizin adınıza sevindim. Sıhhatli keyifli günler dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Kızımın gözleri henüz 11 yaşında ve biri 5, diğeri 5.5 numara. Lazer ameliyatı için yaşı geldiğinde düşünüyoruz fakat ameliyatı yapacak doktorların halen gözlük kullanıyor olması kafa bulandırıyor malesef.kendi gözüm olsa dert etmem ama kızım olunca konu, kılı kırk yarıyorum. 

Adınıza sevindim, geçmiş olsun..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
1 saat önce, Cem Işık yazdı:

Kızımın gözleri henüz 11 yaşında ve biri 5, diğeri 5.5 numara. Lazer ameliyatı için yaşı geldiğinde düşünüyoruz fakat ameliyatı yapacak doktorların halen gözlük kullanıyor olması kafa bulandırıyor malesef.kendi gözüm olsa dert etmem ama kızım olunca konu, kılı kırk yarıyorum. 

Adınıza sevindim, geçmiş olsun..

Cem abi bu kadar ilerlemesinin sebebi varmi aciklanabilen. 

Benm iki kuzenim oldu birinin gozu 4.5 civariydi 5 seneyi gecmis cok memnun sifir sorun diyor . Digeri ise yine ilerledi 1.5 numara gozluk takior

bende 3 civariyim astigmat agirlikli dusunuyorum ama dedigin sey benmde aklimi karistiryoe surekli neden goz doktoru gozluk kullaniyor ..

Yorum bağlantısı
Cem Işık
13 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Cem abi bu kadar ilerlemesinin sebebi varmi aciklanabilen. 

Benm iki kuzenim oldu birinin gozu 4.5 civariydi 5 seneyi gecmis cok memnun sifir sorun diyor . Digeri ise yine ilerledi 1.5 numara gozluk takior

bende 3 civariyim astigmat agirlikli dusunuyorum ama dedigin sey benmde aklimi karistiryoe surekli neden goz doktoru gozluk kullaniyor ..

Ali doktorların söylediği, yaş büyüdükçe göz bozukluğu da büyüyecek oldu. Hastalık yada kusur değil, göz şeklinden ötürü oluyor dendi. Çok tablet yada cep telefonu kullanması  ile alakalandırdık biz ama dr onunla pek ilgilsi yok, sadece  gözünü yorar, numarasına etki etmez dedi.

İlk okul 2. sınıfta iken kızım ben farkettim. Tv'ye yakın oturuyordu, gel biraz uzaklaş dedim, o zaman oyuncuları göremiyorum dedi kızım. Göz doktoruna gittik. Gözü 2 derece dedi dr. Gözlük  yazacağım dedi. Eşim sanki kendisine hakaret edilmişçesine tepki gösterdi, bu dr bilmiyor, iyi değil gidelim başka dr'a dedi. Kırmadım, gittik aynı gün 2 ayrı prof'a daha. Hepsi aynı şeyi söyleyince kabullendi..

Son 1 senedir yavaşladı numara büyümesi,0.25 gibi artıyor senede.

Ancak gözlüksüz yapamıyor kızım, gözlüğü silmek için zor alıyoruz elinden..

Allah başka deret keder vermesin deyip avunuyoruz buna şükür.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ben de 30 senedir kullanıyorum gözlüğü, Havuz, deniz, banyo ve uyku harici hiç çıkarmam.  Arada sırada ameliyata hevesleniyorum sonra hep aynı cümleyi duyuyorum ; doktorlar neden yaptırmıyor :B)

Bir araştırmamda ileri yaşlarda katarakt olma riskinin arttığını duymuştum. 

Belki birgün oldu bittiye getirip oluveririm. :)

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Geçen yıl her iki gözümden de ameliyat oldum. Göz içi lens takıldı. Bildiğimiz katarakt ameliyatı. Tabii bende katarakt oluşmamıştı - göz merceklerimde bombe vardı ve gözlük numarası sürekli değişiyordu. Çözüm olarak ameliyat önerdiler ve 1 ay arayla her iki gözümden de ameliyat oldum. Ameliyattan 1 ay sonra yurt dışına gittim ve orada sorun yaşadım. Gözlerim inanılmaz derecede ışığa hassastı ve gözümü açamıyordum. Eczaneler istediğim göz damlasını reçeteli olduğu için satmadılar. Göz muayenesi için hastaneye gittim (200 CHF) ancak 1 hafta sonrasına randevu verdiler. Tesadüf Türkiye den gelen bir arkadaş olduğunu öğrendim ve ona sipariş verdim maxidex damla geldi ve beni kurtardı. Aradan 1 ay daha geçince gözlerim normale döndü. 

Benim hem uzak hem yakın görme sorunum vardı (+ astigmat). Dr.um son yıllarda moda olan trifokal lensi kesinlikle tavsiye etmedi. Aktif çalışan kişilere önermiyor. Ya uzağı ya yakını düzeltelim dedi. Trifokal lensler ortalama bir düzeltme sağlıyormuş. Zaten daha önce de bu tip gözlüğü kullanamamıştım. Uzak görüşüm sıfırlandı. Şimdi her şeyi pırıl pırıl görüyorum. Yakın gözlüğümün numarası da beklenmeyen şekilde düştü. Cep telefonu msjlarını net görebiliyorum. ( önceden telefonu bile göremiyordum 😋).

Dr. umun ısrarla söylediği bir şey var. Öncelikle gözlük - olmuyorsa kontak lens - o da olmazsa laser - son çare göz içi lens. Asla ve asla kozmetik amaçlı ameliyatlara karşılar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci
6 dakika önce, Cemal Cangöner yazdı:

Geçen yıl her iki gözümden de ameliyat oldum. Göz içi lens takıldı. Bildiğimiz katarakt ameliyatı. Tabii bende katarakt oluşmamıştı - göz merceklerimde bombe vardı ve gözlük numarası sürekli değişiyordu. Çözüm olarak ameliyat önerdiler ve 1 ay arayla her iki gözümden de ameliyat oldum. Ameliyattan 1 ay sonra yurt dışına gittim ve orada sorun yaşadım. Gözlerim inanılmaz derecede ışığa hassastı ve gözümü açamıyordum. Eczaneler istediğim göz damlasını reçeteli olduğu için satmadılar. Göz muayenesi için hastaneye gittim (200 CHF) ancak 1 hafta sonrasına randevu verdiler. Tesadüf Türkiye den gelen bir arkadaş olduğunu öğrendim ve ona sipariş verdim maxidex damla geldi ve beni kurtardı. Aradan 1 ay daha geçince gözlerim normale döndü. 

Benim hem uzak hem yakın görme sorunum vardı (+ astigmat). Dr.um son yıllarda moda olan trifokal lensi kesinlikle tavsiye etmedi. Aktif çalışan kişilere önermiyor. Ya uzağı ya yakını düzeltelim dedi. Trifokal lensler ortalama bir düzeltme sağlıyormuş. Zaten daha önce de bu tip gözlüğü kullanamamıştım. Uzak görüşüm sıfırlandı. Şimdi her şeyi pırıl pırıl görüyorum. Yakın gözlüğümün numarası da beklenmeyen şekilde düştü. Cep telefonu msjlarını net görebiliyorum. ( önceden telefonu bile göremiyordum 😋).

Dr. umun ısrarla söylediği bir şey var. Öncelikle gözlük - olmuyorsa kontak lens - o da olmazsa laser - son çare göz içi lens. Asla ve asla kozmetik amaçlı ameliyatlara karşılar. 

Tebrikler Dr şahsa.Cemal bey mahsuru yoksa doktorunuzun İsmi nedir acaba paylaşabilirmisiniz?

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner
10 dakika önce, Recep Demirci yazdı:

Tebrikler Dr şahsa.Cemal bey mahsuru yoksa doktorunuzun İsmi nedir acaba paylaşabilirmisiniz?

Retina göz merkezi.  Dr. Erdal Lebe, Dr. Tülin Kaynak, Prof. Süleyman Kaynak. Süleyman bey ve Tülin hanımla arkadaşlık ilişkim var yıllardır. Ameliyatı Erdal Bey yapıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Ameliyatı yapan Dr çok önemli.
Benim Dr a 3 tane iş arkadaşım ameliyat oldu baktım hepsi rahat Sorunsuz hayatlarına devam ediyorlar aynı Dr a bende ameliyat oldum. Çok şükür sıkıntı yok hepimizde.

Dr yaşında tam uygun dönemi göz numaraları büyümez ve tekrarlama durumu sıfıra yakın dedi.
Genç yaşta ameliyat olunca göz gelişimi devam ettiğinden takrarlama riski var dedi.

Yaş 35 - 40 arası ise yaptırmak için doğru zaman.

Yorum bağlantısı
Hasan Semerci
On 06.11.2017 at 22:31, Mehmet Ozyurek yazdı:

bende 1,5 yıldır gözlüklüyüm. sol 0,75 sağ 1,25. ameliyat düşündüm. bakalım yakınlarda bir muayene olup karar vereceğim.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Orta 2 den bu yana gözlük kullanıyorum, bir kaç ay önce lens aldım ama rahat edemedim uzunca bir süre kullandığım halde memnun olmayıp tekrar gözlüğe geçtim.

Birde yaş büyüdükçe derecenin artması yavaşlıyor ve duruyor. Hatta son 2 gözlük değişmem de göz derecelerim de düşmeler oldu.

Yorum bağlantısı
Derin Acar

Hocam tehlikeli diyor çoğu kişi lazere ya. Bende korkudan sırf hiç bulaşmadım gözlüğe devam.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...