İçeriğe Yönlendir

Ailemize Yeni Üye Mitsubishi L200

Arif Aykın

Recommended Posts

Arif Aykın
3 saat önce, Oğuzhan Demir yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun :nazar:

Efsane kısa kasa, 5 cam full versiyon, siyah, BF lastik, Şnorkel ve km'si bence çok güzel, daha ne olsun...

İnşallah 178 bg'dir. 

Bu kasanın tek sevmediğim yanı aydınlatması kötü, Bir arkadaş bir sonraki kasanın farı ve tamponunu takmış çok memnun kalmıştı.

Plakayı da ayrı sevdim çok yakın geldi bana.

nmy5Za.jpg

Teşekkür ederim. Valla gücünü bilmiyorum fakat bugün servise bıraktık araca 80bin bakımı yapıldı. Bir dünya ekipman değişti aldığımız adamın değişti dediklerini de değiştirdik. Servis sahibi akrabamız 1750 tl tuttu normal fiyatlandırma 2350 tl. Siyah duman atması vardı hafif Egr temizliği yapıldı yine devam ediyor sonra olay meydana çıktı araca yazılımla beygir yükseltilmiş çip takılmış. Plaka değişecek 78 olacak. Evet aydınlatma çok iyi değil. Bu araç ile daha ilk defa ormana çıktık denedik biraz zamanla daha çok denemeler olacak tabi. Şehiriçinde çok farketmiyor aydınlatma ama ormanda hissettiriyor kendisini.

QpzEAA.jpg

XE37vo.jpg

bLEA5Y.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Güle güle kullanın. arazi kabiliyeti çok iyi. Her sene muayene işi olmasa çok daha tercih edilir bir araç olurdu. 

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
On 11.11.2017 at 04:48, Arif Aykın yazdı:

Teşekkür ederim. Valla gücünü bilmiyorum fakat bugün servise bıraktık araca 80bin bakımı yapıldı. Bir dünya ekipman değişti aldığımız adamın değişti dediklerini de değiştirdik. Servis sahibi akrabamız 1750 tl tuttu normal fiyatlandırma 2350 tl. Siyah duman atması vardı hafif Egr temizliği yapıldı yine devam ediyor sonra olay meydana çıktı araca yazılımla beygir yükseltilmiş çip takılmış. Plaka değişecek 78 olacak. Evet aydınlatma çok iyi değil. Bu araç ile daha ilk defa ormana çıktık denedik biraz zamanla daha çok denemeler olacak tabi. Şehiriçinde çok farketmiyor aydınlatma ama ormanda hissettiriyor kendisini.

Gaza yüklenince duman bende de oluyor, 160.000 bakımda bende ne var ne yok değiştim, şanzuman ve diferansiyel yağlarına kadar, duman azaldı ama hala var. Benim de egr ve egzoz temizliği lazım. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Bir saat önce, Oğuzhan Demir yazdı:

Gaza yüklenince duman bende de oluyor, 160.000 bakımda bende ne var ne yok değiştim, şanzuman ve diferansiyel yağlarına kadar, duman azaldı ama hala var. Benim de egr ve egzoz temizliği lazım. 

Biz serviste tamamını temizlettik araca cip yüklenmiş bu sebepten dolayı siyah duman atıyor bizimki 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
28 dakika önce, Arif Aykın yazdı:

Biz serviste tamamını temizlettik araca cip yüklenmiş bu sebepten dolayı siyah duman atıyor bizimki 

evet chipten cig yakıyor ondan dolayı.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
29 dakika önce, Okay Kaygusuz yazdı:

evet chipten cig yakıyor ondan dolayı.

Eğer yakıtı çok etkilerse chip söktürecez bakalım biraz binelimde ilerleyen zaman neler gösterecek :biggrin:

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
21 dakika önce, Arif Aykın yazdı:

Eğer yakıtı çok etkilerse chip söktürecez bakalım biraz binelimde ilerleyen zaman neler gösterecek :biggrin:

sakin stabil kullanımda daha az yakıyor benim aracım mesala bir depoda 130 km fazlam var. ama şuda var yazılımlı dumansız dizel yok.

turbolu olan her araca yazılım şart. yazılımsız gecip giden günler utansın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
9 dakika önce, Okay Kaygusuz yazdı:

sakin stabil kullanımda daha az yakıyor benim aracım mesala bir depoda 130 km fazlam var. ama şuda var yazılımlı dumansız dizel yok.

turbolu olan her araca yazılım şart. yazılımsız gecip giden günler utansın :)

Yani öyle tabikide ama zaten şehir içinde çok kullanım amaçlı değil arazide de me kadar sakin kullanacaksın:biggrin:  şu an ortalama 10.2 litre araziye çıktığın anda 12 litre vuruyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
On 09.11.2017 at 13:07, Servet Aydın yazdı:

Arif hayırlı olsun. Çamurlu foto isteriz

Bugünümüz böyle geçti çok çamurlanamadık ama olsun ?

2E4NPE.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Aferim. Olmuşsun sen

Daha olacaz hayırlısıyla kar geliyor Çarşamba günü ?

Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Vaay. Mitsubishi nefes almış.

Çarşamba daha iyi nefes alacak inşallah 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Geç oldu ama daha yeni ormandan inebildik gündüz çıkamadık çalıştığımızdan ancak gece çıkabiliyoruz. 

1G3Ob1.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Karaaslan

29e571ac4e465ab79b298d4a7208c37e.jpg

Ah ah eski günler geldi aklıma :)

25 dakika önce, Arif Aykın yazdı:

Geç oldu ama daha yeni ormandan inebildik gündüz çıkamadık çalıştığımızdan ancak gece çıkabiliyoruz. 

Maşallah canavara :nazar:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
8 saat önce, Mustafa Karaaslan yazdı:

Ah ah eski günler geldi aklıma :)

Maşallah canavara :nazar:

Vay vay sizde miydi L200

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karaaslan
Vay vay sizde miydi L200

Benim arkadaşımdaydı her kar yağdığında çıkardık dağ bayır abi :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Koca araç 6,4 lt yakıyor benim minik ka 7 lt, iştahlı kerata ya.

Valla arabalara yeni yeni ilgi duymaya başladım, bu araç tam bizim köye göre, harika bir şey.

Güle güle binin Allah kaza bela göstermesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
On 24.11.2017 at 16:29, Azad Mirzade yazdı:

Koca araç 6,4 lt yakıyor benim minik ka 7 lt, iştahlı kerata ya.

Valla arabalara yeni yeni ilgi duymaya başladım, bu araç tam bizim köye göre, harika bir şey.

Güle güle binin Allah kaza bela göstermesin.

Allah razı olsun cümlemiz kazasız belasız binelim inşallah 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
1 dakika önce, Arif Aykın yazdı:

Git gide güzelleşiyoruz mu ne :D

Rescue sentetik halatlı vinç montajı yaptırdık.

Yeni aldığımız tavan çıtaları taktıktırdık.

1GW8oD.jpg

LOzB61.jpg

rJkADM.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Bugün güzel bir gece geçirmek için çıktık dağlara çok iyi vakit geçirdik sucuk ekmek yaptık oh mis lakin iş geri dönmeye geldiğinde araba olduğu yere oturunca herşey sarpa sardığını anladık vinç yardımıyla çıktık yola geri koyulduk ama araba da gaz yememe gibi bir durum söz konusuydu dönüşte anlam veremedik. Araba oturduğunda zorladık mecburen Balatalar koktu ama birşey olmamıştır dedik. Rampa aşağı iniyoruz allahtan düzlüğe geldiğimizde arabanın sanki boştaymış gibi hareket ettiğini araba 2. Viteste olmasına rağmen stop etmiyordu. Neyse komple merkeze yakın yere kadar indik full rampa bir yerde sorun yaşadık vinç yardımıyla o işi de çözdük. Mahalleye gelebilmek için dik rampa çıkmamız lazımdı. O esnada kardoff ekibi geldi onlar çektiler sonra geldik kapının önüne. Biz L200 ü araba çeksin zevk yapalım diye aldık benim 2003 fiesta ile 10 km uzaklıktaki sanayii ye çektik L200ü bıraktık servisin önüne. Galiba baskı Balata vs sıyırdı bakalım günahı ne kadar olacak. @Servet Aydın abi dövecem dedin neler geldi başıma :(:(

vJv7Av.jpg

1Gl0aA.jpg

LOW08j.jpg

rJovX7.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Olm kim dedi size baltayı yakacak kadar debelenin diye. Arazi aracı otomatik değil ise, şase karnı üzerine oturdu mu bırakacaksın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Olm kim dedi size baltayı yakacak kadar debelenin diye. Arazi aracı otomatik değil ise, şase karnı üzerine oturdu mu bırakacaksın

19 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Arazi aracı tork konvertörlü otomatik olmalı.. Bu şart. demişti bir büyüğümüz @Servet Aydın

Geçmiş olsun.

Teşekkürler @Mehmet Ozyurek Abi. Balatada büyük ihtimal önceden de bir problem vardı sanırım araç bende değil sürekli abimde. Daha Ormana çıkmadan önce gaz yemiyor sanki araba  debriyaj basılı olmadığı halde basılı gibi tepkime veriyor ara ara dedi biz ne kadar çıkmayalım öyleyse Desekte kafaya koymuştu çıkmaya. Olan oldu artık serviste araç bakıma aldılar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tabi bir anda yanmamıştır.. 

Ama püf noktasını Servet söylemiş.. Patinajdan 30 saniyede kurtulamıyorsan, başka yol deneyeceksin.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...